“ZOHAR”:ŽYDIŠKOS SIELOS ŠVYTĖJIMAS

Palangos kultūros centre „Ramybė“ koncertavo grupė „Zohar“, kurios įkūrėjas ir siela – Erran Baron Cohen. Ar įmanoma praleisti tokią progą? Tad metę nuo mūsų minčių perkaitusius kompiuterius, su Jolita (ji čia prifotografavo) išsiruošėme į  „Zohar“ koncertą.

Cohen šeimos pavardė buvo ir koncerto reklamos ašis, mat muzikanto brolis, garsusis komikas Sacha Baron Cohen. Prisipažinsiu itin nemėgstu šeiminių sąsajų, kad kas nors yra kažkieno brolis, sūnus, žmona ir todėl reikia atkreipti dėmesį į jo kūrybą ar veiklą.

Įdomiau, kad Erran Baron Cohen sukūrė garso takelius filmams Bruno ir Borat, nors pastarojo garso takelis atmintyje nepaliko jokio pėdsako. Tačiau labiausiai traukė „Zohar“ žydiškos šaknys, nes domina žydų kultūra, pasaulėjauta.

„Zohar“ hebrajiškai reiškia ‘spindesys, spinduliavimas, švytėjimas’, tai ir svarbiausias kabalos tekstas. Tad suprantama, jog grupė šią koncepciją stengiasi atspindėti savo kūryboje. „Zohar“ kūriniuose girdimi nacionalinės muzikos aidai, jaučiamos žydų kultūrai įprastos sielvarto ir nostalgijos gaidos. Kadangi pats grupės pavadinimas apeliuoja į kabalizmą, tad dainose „Zohar“ įkomponuoja ir judėjiškų maldų tekstus. Viskas yra pateikiama folk, džiazo, pop, šokių muzikos fone.

Erran Cohen - dešinėje
Erran Cohen - dešinėj

Krito į akis kiekvieno atlikėjo profesionalumas, solidumas. Be abejo, „Zohar“ ir Erran Baron Cohen yra neatskiriami. Jis ne tik kompozicijų autorius, bet ir klavišininkas, miksuotojas, trimitininkas.

Man puikų įspūdį paliko grupės būgninikas Preston Heyman, kuris turėjo reikalų su Kate Bush, Bryan Ferry, Paul McCartney, Phill Collins, Eric Clapton, Peter Gabriel, Jimmy Somerville, Boy George, Tina Turner, Sting. Tikrai jautėsi, kad žmogus puikiai išmano savo darbą.

Preston Heyman
Preston Heyman

Negalima nepaminėti ir egzotiško grožio vokalistės Avivit Caspi. Man jos balso statymas kažkuo priminė mūsų Jurgą. Mergina žino, ką daro, bet man pasirodė, kad joje nėra tos laisvės ir erdvės, kuri verčia klausytojus užsimiršti, kad esi kažkokioj salėj, kažkokiame mieste.

Avivit Caspi
Avivit Caspi

Šiaip šaltą rudens vakarą tikrai sušildė žydiškos sielos švytėjimas.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: