“ZEITGEIST”:GRUBI PROPAGANDA

Pamačius filmą “Zeitgeist”, kilo daug abejonių ir gana smarkių tikėjime. Žinau, jog jame daug melagingų faktų apie Jėzų, Bažnyčią ir Dievą. Kokie tie melagingi faktai ir  kam  reikėjo tokio šlykštaus krikščionybės puolimo?

Skaitytoja Dovilė

Dokumentinis Peter Joseph filmas Zeitgeist, the Movie (“Laiko dvasia”) yra vienas iš daugybės filmų (The Twilight Zone, The Outer Limits, That’s Incredible, The Sixth Sense, Poltergeist, Loose Change, Who Killed The Electric Car), kurie bando įrodyti, kad nuo žmonijos kažkas esminga slepiama, žmonės yra tik marionetės kažkieno rankose ir t. t. Šių darbų esmė yra žiūrovų gąsdinimas sąmokslo teorijomis. Nors šie filmai pristatomi kaip alternatyva, tačiau jie labiau panašėja į propagandą nei į kūrybą.

Tas pats pasakytina ir apie filmą Zeitgeist. Bent kiek kino pasauliu besidomintys žmogus lengvai atpažins didžiulę kito skandalingojo režisieriaus Michael Moore įtaką (kaip ir garsaus ateisto Richard Dawkins). Tačiau jei Michael Moore dar yra dokumentininkas, tai Peter Joseph Zeitgeist tėra neblogai sukompiliuota propaganda, kurios aukomis tampa jautrūs neteisybei, ieškantys alternatyvios raiškos, kitokios gyvensenos, norintys pakeisti pasaulį jauni žmonės. Deja, dažniausiai apie Zeitgeist dėstomus dalykus jie žino paviršutiniškai, tad ten pateikiamą informaciją priima nekritiškai, kaip tikrą tiesą.

Krikščionis labiausiai domina šio filmo dalis „Didžiausia, kada nors papasakota istorija“ (The Greatest Story Ever Told). Joje žiūrovui bandoma įteigti, kad Jėzus Kristus viso labo buvo mitas, o krikščionybė – politinė galia. Jėzus lyginamas su įvairiomis kitų religijų dievybėmis: Horu, Krišna, Mitra, Dionisu, Ačiu. Pasitelkus astronomija siekiama įrodyti, kad istorija apie Jėzų yra paprasčiausia astrologija.

Beje, pastarasis teiginys sukėlė filmo kritikos bangą, nes Peter Joseph naudoja dabartinių žvaigždynų padėtį ir pavadinimus, nors, jei pritaikytume filme pateikiamai schemai senovinius duomenis, “gautųsi” kita Jėzaus istorija. Kaip ir žemiau kritikos ribos yra ir manipuliacijos su Jėzaus gimimo data. Atsispirdami nuo gruodžio 25 d. Zeitgeist autoriai pradeda “triuškinti” krikščionybę, tačiau tikslios Jėzaus gimimo datos nėra žinoma, tad ir filme dėstoma loginė piramidė griūva.

Filme yra prieinama iki paprasčiausio absurdo ir anekdotų. Pavyzdžiui, sugretinant egiptiečių tikėjimą ir krikščionybę rodomas ilgas sąrašas, kurio slinkimas įgauna pagreitį, kol pabaigoje Jėzus kaip ir Horas virsta juodu kūdikiu, jo simbolis esąs katė arba skarabėjus. Žiūrovas nespėja aprėpti pateikiamos informacijos, ką kalbėti apie jos įvertinimą. Beje, savo teiginiams pagrįsti Peter Joseph nesiteikia susirasti jokio rimto mokslinio šaltinio, kas sukėlė skeptiškus atsiliepimus iš mokslo pasaulio.

Tai tik keletas pavyzdžių, kurie liudija, kad Zeitgeist yra lengvatikiams skirta grubi propaganda. Belieka apgailestauti, kad atsiranda žmonių, kurie ja patiki. Na, o krikščionys šį filmą turėtų priimti kaip iššūkį gilinti savo žinias apie krikščionybę, religijas, Bibliją.

TEOLOGŲ ARTŪRO LUKAŠEVIČIAUS IR VALDO MACKĖLOS PASTABOS

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: