“VEIDAS” – NEONACIZMO TRIBŪNA

Kur link suka "Veidas"?

Tik šiandien netikėtai aptikau „Veido“ publikaciją „Niurnbergo karo nusikaltimų tribunolas – didžiausias juridinis farsas istorijoje”. Jos autorius Petras Stankeras. “Paguglinus” paaiškėjo, kad jis nėra profesionalus žurnalistas, bet kiek supratau istorikas, Vidaus reikalų mnisterijos vyresnysis specialistas.

Šiaip publikacija pribloškė. Joje puikavosi tokio pobūdžio teiginiai (paryškinta – mano):

“Kaltintojai ieškojo tiktai inkriminuojančių dokumentų ir naudojo juos tendencingai. Jie sąmoningai slėpė nuo gynybos dokumentus, liudijančius teisiamųjų nekaltumą. Vokietijos lyderius kaltino “nusikaltimais” pagal įstatymus, kurie buvo sukurpti po tų nusikaltimų padarymo.

Jie (naciai -T.V) nežinoję, kas vyksta (taip teigė kaltinamieji-T.V). Tačiau teismas nepatikėjo, kad Vokietijos lyderiai galėjo nežinoti apie beveik 200 koncentracijos stovyklų ir milijonų žmonių žudynes Rytų Europoje; Jie teisūs, nes nugalėtojai taip pat vykdė karo nusikaltimus.

Tikriausiai niekas taip ryškiai necharakterizuoja aiškiai neteisingo teisminio tyrimo Niurnberge, kaip elgesys su buvusiu A.Hitlerio pavaduotoju R.Hessu. Jį nuteisė iki gyvos galvos, nors jis buvo vienintelis iš Antrajame pasauliniame kare dalyvavusių valstybių vadovų, kuris rizikavo gyvybe, imdamasis pavojingo, bet nevaisingo mėginimo sutaikyti abi kariaujančias puses. Jis atvyko į Angliją 1941 m. pavasarį kaip taikos pasiuntinys. Teismo metu nebuvo įrodytas nė vienas jam inkriminuotas nusikaltimas.

Svarbu ir tai, kad Niurnbergo procese teisinį pagrindą įgavo legenda apie 6 mln. neva nužudytų žydų, nors iš tiesų teismas neturėjo ne vieno A.Hitlerio pasirašyto dokumento apie žydų naikinimą (šio dokumento, jeigu jis egzistavo, iki šių dienų niekas nerado, nors pažadėta net milijono dolerių premija).”

Nesu istorikas ar teisininkas ir nesiimu spręsti tam tikrų straipsnyje pasirodžiusių niuansų, tačiau kaip humanitaras, žiniasklaidininkas ir pilietis negaliu apeiti tylomis šių dalykų.

Straipsnyje akivaizdžiai neigiamas Holokaustas, užjaučiami naciai. Atvirai sakau – nesistebiu, kad jo autorius istorikas. Prieš dešimtmetį VU studijavęs istoriją bičiulis sakė, kad tarp jo kolegų pilna “murzininkų”. Vaisiai pradeda matytis dabar.

Nesuprantu kur žiūri “Veido” redaktoriai. Prieš keletą metų teko bendradarbiauti su “Veidu”, tai pamenu susilaukiau skambučio iš redakcijos dėl to, kad ne ta tvarka sudėliojau sakinius. Vadinasi dirbama kruopščiai, o ši publikacija buvo paskelbta sąmoningai.

Kodėl tyli žurnalistų bendruomenė? Jos pirmininkas su įkarščiu persekioja vienus kolegas,o kitus – gina, bet jo tinklaraštyje neradau jokios užuominos apie “Veido” šlykštynę. Nors nuo publikacijos praėjo gera savaitė, bet reagavo tik Artūras Račas (šiandien) ir Daiva Repečkaitė. Pavyzdžiui, kur Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (LŽLEK)?

Man eilinį kartą gėda prieš brolius žydus.

Todėl parašiau šį tekstą ir nusiunčiau jį Petrui Stankerui. Parašykite jam ir jūs. Jo adresas: petras.stankeras@vrm.lt.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: