RINKIMAI – NIEKO NAUJO

Žmonės nespėjo nusivilti dabartinių valdančiųjų veikla

Pakartotinių Seimo rinkimų rezultatai, o ypač rinkėjų aktyvumas parodė, kad žmonės balsuoja kojomis. Juk Zarasų–Visagino rinkimų apygardoje, net surinkęs daugiau nei 50 proc. atėjusių balsų, „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava turės rungtis antrame rate, nes rinkėjų aktyvumas nesiekė 40 proc., kurie jam būtų užtikrinę parlamentaro mandatą. Tai reiškia, kad didžiai daliai ne tik šios, bet ir kitų apygardų žmonių yra vis vien, kas jiems atstovaus Seime. Tokiomis aplinkybėmis pagrindinę reikšmę įgyja vietiniai administraciniai resursai ir partinio elektorato drausmė.

Beje, išėjusių į antrą ratą partinė priklausomybė patvirtino tuos rezultatus, kurie buvo užfiksuoti spalio mėnesį. Žmonės nespėjo nusivilti dabartinių valdančiųjų veikla, ji juos patenkina, nes konservatoriai antrame rate turės tik vieną kandidatą. Kitaip tariant, realios opozicijos, į kurią rinkėjai atkreiptų dėmesį, nesimato nė kvapo.

Šis balsavimas patvirtino tendenciją, kad žmonės balsuoja būtent už partines etiketes, o ne už žinomas pavardes. Žydrūnas Savickas, Valdemaras Valkiūnas, Kristina Brazauskienė, Ligitas Kernagis, Dailis Alfonsas Barakauskas, Gintaras Songaila, Artūras Melianas beviltiškai pralaimėjo plačiai visuomenei nežinomiems veikėjams.

Apgailėtinais tenka pavadinti ir „Drąsos kelio“ (DK) kandidatų rezultatus. Julius Girdvainis surinko vos 148 balsus, o Sigitas Martinavičius ir Aurelija Gurskienė nesugebėjo gauti net 100 žmonių palaikymo. Šis visiškas fiasko nieko nestebina, nes esant minėtosioms tendencijoms šių kandidatų asmenybių blankumas tik paryškino situacijos beviltiškumą. Niekas rišliai taip ir nesugebėjo paaiškinti, kodėl būtent šie kandidatai buvo parinkti stoti į kovą. Kaip ir absurdu dvelkia aplinkybė, kad toje pačioje Ukmergės rinkimų apygardoje kovojo „Drąsos kelio“ frakcijos Seime narės Aurelijos Stancikienės padėjėjas L. Kernagis ir DK atstovas J. Girdvainis. Tad spalio rinkimų DK strategijos absurdai sėkmingai tęsėsi ir dabar.

Jei dar prisimintume, kad buvo rasta girta vienos apylinkės komisijos pirmininkė, galima tarti, kad ir po šių rinkimų nieko naujo po lietuviška saule nėra.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: