
Prisiminiau, kad nesu aprašęs savo gegužės 16 d. išvykos į Šiluvą. Po jos apsirgau, po to, kiti įvykiai, tad tik dabar, praėjus mėnesiui, prisėdau pasidalinti įspūdžiais apie laiką praleistą labdaros ir paramos fondo „Fortuna redux“ organizuotose rekolekcijose žmonėms su negalia.
Tenka pripažinti, kad Bažnyčia Lietuvoje yra smarkiai apleidusi neįgaliųjų pastoraciją. Šiluvoje susirinkę žmonės – kažkada dvasiškai pabudinti pranciškono br. Pauliaus Vaineikio. Dabar jie juda, kruta, buriasi patys. Suprantu, kad kunigams neįprasta bendrauti su tokiais žmonėmis (apskritai mūsų visuomenėje neįgalieji tebėra mistinę baimę kelianti grupė). Beje, ką kalbėti apie pastoraciją, kai net į Šiluvos baziliką žmogus rateliuose be kitų pagalbos negali patekti?
Kalbėti teko tik moterims. Tarp neįgaliųjų tas pats, kaip ir likusioje visuomenėje – vyrams Dievo nereikia. Na, o moterys išsilavinusios (viena net disertaciją rašo), ne tik klauso, bet ir klausia. Turėjome du užsiėmimus: vieną apie mokslo ir religijos santykį, kitą apie meilę. Po pasisakymų užvirdavo diskusijos. Tad išvykęs iš Šiluvos supratau, jog šiam būreliui buvau reikalingas.
Šiluvoje buvau pirmą kartą po visų pertvarkų. Nesunku įsivaizduoti, kas būtų iš Šiluvos, jei ne piligrimystės į ją… Kai vaikštai po aikštę prieš baziliką, sunku patikėti, kad esi šiame miestelyje. Didžiulė, tvarkingai išgrįsta aikštė smarkiai disponuoja su ne aukštais nameliais šalia jos. Tačiau man asmeniškai nuo visko dvelkė lenkiška dvasia, kažkokiu prieškariniu Kaunu. Gal tokį įspūdį sudaro žibintai, suoliukai, gal popiežiaus Jono Pauliaus II statula, kokių man liudijo pabuvoję Lenkijoje piligrimai, toje šalyje yra pilna.
Šiaip man patinka periodiškai apsilankyti Šiluvoje. Juk net pro liaudiškumą, necharakteringas Mergelės ir angelų statulas, troškų provincialumą, trykšta, ryšį su Dievo Motina gaivinanti, versmė.
Susiję įrašai:
- KAD KANČIOS BŪTŲ MAŽIAU
- PAKELIUI IŠ GETO Į LAISVĘ
- „DA VINČIO KODAS“ ŠILUVOJE
- PATIRTYS IR PASIRINKIMAI. BAŽNYČIOS LIETUVOJE RUDENS KRONIKA
- ATNAUJINTI SAVO ŽVILGSNĮ