PASKELBTA PETICIJA GINANTI POPIEŽIŲ PRANCIŠKŲ

Internete paskelbta nauja tarptautinė katalikiška iniciatyva, skirta ginti popiežių Pranciškų nuo vidinės bažnytinės opozicijos išpuolių. Grupė „Pro Pope Francis“, daugiausia susidedanti iš vokiškai kalbančių teologų, paskelbė atvirą laišką internete, kuriame aukštai vertinama pontifiko Bergoglio drąsa.

Laiške išreiškiama padėka popiežiui Pranciškui už jo drąsius žingsnius ir rimtai teologiškai pagrįstą popiežišką lyderystę. Vienas skiriamųjų šios tarnystės bruožų yra iš Argentinos kilusio pontifiko gailestingumo akcentas.

Pasirašiusių sąrašas nuolat atnaujinamas naujomis pavardėmis. Šio idėjos iniciatoriais tapo žymus teologai Paulus M. Zulehneris iš Vienos ir jo kolega iš Prahos Tomašas Halikas. Tarp signatarų vyskupai, abatai ir teologijos profesoriai iš Austrijos, Vokietijos, Šveicarijos, Lenkijos ir kitų šalių.

Šios iniciatyvos priežastimi tapo rugsėjo 24 d paskelbtas vadinamasis „Correctio filialis“ ​​- kai kurių tradicionalistinių teologų kritika popiežiui už jo dokumentą „Amoris Laetitia”, kuriame jie  įžvelgia „septynias erezijas”.

Pasirašyti galima čia

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: