PANKŲ MOTINA IR JĖZUS KRISTUS

Vokietijos punk pradininkė, pasaulinė “pankų motina” ir skandalų karalienė Nina Hagen rašo knygą apie Jėzų, skelbiama jos svetainėje.

Vidutinės kartos roko mėgėjams Ninos Hagen vardas gerai žinomas. Sovietų Sąjungoje jos vardo nebuvo galima minėti (išdavikė!), o laisvojo pasaulio krikščionims Hagen siejosi su visomis įmanomis blogybėmis ir nepadorumu.

Kai Hagen buvo 11 m., jos mama ištekėjo už Wolfo Biermanno – antikomunisto dainininko, kurio pažiūros padarė įtaką Ninai. Tad sulaukusi dvylikos ji buvo „gėdingai išmesta“ iš Laisvojo Vokietijos jaunimo sąjungos.

Įdomi yra tolesnė Hagen pasitraukimo iš VDR istorija. 1976 m. ji su motina paliko Rytų Vokietiją. Biermannas gavo leidimą atlikti pasirodymą Kelne (VFR), bet būdamas ten atsisakė sugrįžti į savo šalį. Tuo metu buvo įprasta, jog šeimos, perskirtos Berlyno sienos nesusitikdavo dešimtmečiais, Hagen parašė prašymą leisti jai palikti šalį. Prašyme ji tvirtino esanti biologinė Biermanno dukra ir grąsino tapsianti „naujuoju Wolfu Biermannu“, jeigu jai neleis išvykti. Po ketverių dienų jos prašymas buvo patenkintas ir Hagen išsikraustė į Hamburgą. Nuo tada prasidėjo Ninos Hagen pasaulinė karjera, kuri ją įrašė į roko muzikos istoriją.

Ninos Hagen kūrybos neįmanoma įsprausti į kažkokio žanro (nors ji priskiriama punk) rėmus. Viskas joje specifiška: balsas, muzika, įvaizdis. Tačiau, jei žmonėms yra kliūčių, tai Dievas žmogų priima tokį, koks jis yra ir sugeba surasti kelią į jo širdį.

Tai paliudys ir Ninos Hagen autobiografija. Būsimoje knygoje 54 m. dainininkė, pasakos apie savo nueitą ilgą kelią nuo jaunystės komunistinėje Rytų Vokietijoje, kai ji maištavo prieš režimą ir pradėjo savo muzikinę karjerą.

“Ji daugiau pasako, nei įprastas sekso, narkotikų ir rokenrolo mišinys”, – teigia jos leidėjas Droemer Knaur Blurb apie knygą “Išpažintis: mano kelias į Dievą”.

“Nina pasakoja, kaip ji, nuo mažens augo ateistų aplinkoje, kurioje buvo draudžiama minėti Dievą, bet tuo pat metu traukė tai daryti.”Ji kviečia skaitytoją kartu su ja leistis į kelionę, kuri primena nuotykių filmą. “Tai pasakojimas kaip šioje kelionėje ji susiduria ne tik su meile, narkotikais ir mirtimi, bet ir Dievu.” Knygoje, kuri pasirodys kovo mėnesį, užfiksuota ir jos “demoniška patirtis Indijos ašrame”.

Hagen Bild laikraščiui pareiškė, kad buvo pakrikštyta Reformatų Bažnyčioje rugpjūčio mėnesį, ir kad ji norinti pasidalyti su skaitytojais Jėzaus suradimo džiaugsmu.

“Krikštas išgelbėjo mano gyvenimą”, – sakė ji. “Prieš tai buvau blogame kelyje.” Pastaraisiais metais ji integruodavo krikščioniškas dainas į savo albumus ir gyvo garso koncertus.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: