NYDERLANDUOSE MOKSLEIVIAI MOKOMI MUSULMONIŠKOS MALDOS

Vaikai mokomi namazo

Internete plinta vaizdo įrašas iš Nyderlandų, sukėlęs pasipiktinimo bangą visuomenėje, kur imamas Mawlana Tahieras Wagidas Hosainas Noorani iš Zvolės miesto, mečetėje moko olandų moksleivius namazo (Alacho garbinimo būdo), praneša britų dienraštis „The Daily Mail”.

Pagal Nyderlandų vidurinės mokyklos mokymo programą, mokiniai turi susipažinti su gyvenančių šalyje tautinių mažumų tradicijomis ir kultūra. Pagal šią programą, mokyklos vaikai buvo nuvežti į netoliese esančią mečetę, kur imamas išdėstė įvadą į islamą originaliu būdu: vaikai turėjo atlikti privalomą religinį ritualą – namazą, kad susipažintų su juo išsamiau.

Vaizdo įraše matyti, kaip keliolika vaikų atėjo į mečetę ir mokytojų akivaizdoje pakartojo imamo judesius per maldą.

Faktas, kad vaikai įtraukiami be tėvų sutikimo į religines apeigas sukėlė didžiulį visuomenės nepasitenkinimą. Centro dešiniųjų partijos „Laisvė” lyderis Geertas Wildersas pareikalavo parlamento atlikti tyrimą, ir ši jo iniciatyva sulaukė plataus rezonanso šalyje.

Žiniasklaida taip pat greitai iškėlė temą į dienos šviesą ir paskatino plačią diskusiją visuomenėje. Netrukus paaiškėjo, kad panašaus pobūdžio pamokos mečetėse vyko bent trijuose šios šalies miestuose.

Nors įrašas darytas 2014 m., bet internete paplito tik dabar.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: