
Kai prabylama apie lyderystę tarp krikščionių greitai kyla karštos diskusijos. Ar kalbos apie lyderystę nėra pasaulio dvasios apraiška? Kam krikščionims apskritai reikia kažkokių lyderių ir vadovų, jei Jėzus Kristus kalbėjo apie nuolankumą ir tarnystę? Ar tai nėra tik valdžios ir galios geismas? Tokių ir panašių klausimų atsiradimas yra ženklas, kad mintys bei idėjos apie modernias lyderystės raiškas vis yra nepriimtinos nemažai krikščionių daliai.
Praėjusį savaitgalį teko galimybė dalyvauti antroje Pasaulinės lyderystės konferencijoje Klaipėdoje. Pats pavadinimas liudija apie renginio globalumą. Juk įvairių sferų pasaulinio lygio pranešėjų patirtis DVD formatu pasiekia šimtus tūkstančių žmonių daugiau nei 75 pasaulio šalių ir 350 miestų. Ši iniciatyva priklauso „Willow Creek Community Church” steigėjui Billui Hybelsui, kuris pradėjo vesti tokias konferencijas dar 1995-aisiais, o jau antri metai ji vyksta ir Lietuvoje.
Puikiai organizuotas (80 savanorių entuziazmu) renginys, kurį Klaipėdoje surengė Miesto bažnyčia ir LCC Tarptautinis universitetas sutraukė 520 dalyvių iš visos Lietuvos. Tarp konferencijos dalyvių buvo įvairių krikščioniškų bažnyčių vadovai ir jų bendradarbiai bei talkininkai, socialinių, verslo įmonių ar nevyriausybinių organizacijų vadovai, Seimo nariai. Taip pat žmonės, kurie daro krikščionišką įtaką visuomenėje, kylantys, būsimieji lyderiai (studentai ar moksleiviai), paprastų maldos grupelių nariai. Kitaip tariant, visi, kurie turi ir nori lavinti vadovavimo dovaną.
Organizatoriai renginio tikslą apibrėžė kaip: „labiau pasitarnauti visos mūsų šalies lyderių sustiprinimui ir padrąsinimui gyventi nesavanaudišką ir drąsų gyvenimą.” Tam turėjo pasitarnauti ir iš DVD sklidę įrašyti garsių veikėjų mokymai, kurių turinys pats įvairiausias: personalo vadyba, motyvacijos stimuliavimas, krizinių situacijų valdymas ir pan.
Įkvėpimo susirinkusieji galėjo semtis iš liudijimų, kaip pavyzdžiui, Blake Mycoskie, kuris įsteigė žymią avalynės gamybos įmonę „TOMS Shoes”, o netrukus pradėjo labdaros programą, kurios esmė už kiekvieną parduotą batų porą, viena batų pora dovanojama basam vaikui. Pagaliau iš anglikonų kunigo Johno Dicksono lūpų skambėjo didinga tiesa – lyderis turi būti nuolankus.
Šiame renginyje pradeda ryškėti graži tendencija – ekumenizmas. Nors skambėję mokymai ir buvo šiuolaikinio, naujojo protestantizmo krypties, tačiau jie buvo pakankamai subalansuoti, tad susirinkę įvairių konfesijų tikintieji neturėjo pajusti grėsmės savo įsitikinimų integralumui.
Šia proga norisi pasidžiaugti, kad tarp renginio dalyvių buvo nemenkas būrelis katalikų kunigų ir pašvęstojo gyvenimo atstovų. Tai reiškia, kad ir mūsų dvasininkoje bręsta suvokimas, jog naujos lyderystės ir valdymo formos yra svarbus dalykas. Įsivaizdavimas, kad vadovimas – tai teisės ir galia ir viršenybė tampa atgyvena. Bažnyčioje darosi neįmanoma vadovauti autoritarišku stiliumi, privalu ieškoti naujų administravimo metodų.
Pavyzdžiui, ne per seniausiai Vakarų Europą ir JAV sudrebinę pedofilijos skandalai atvėrė, kad Bažnyčią krėtė valdymo krizę, nes kunigų nusižengimų išviešinimas ne vieno vyskupo mintyje būtų reiškęs smūgį Bažnyčios autoritetui, o ne problemų sprendimą.
Tad domėjimasis naujovėmis, vadovavimo įgūdžių ugdymas, sveikų vadybos principų pritaikymas bažnytiniame gyvenime yra būtina nūdienos krikščioniui lyderiui, ko galėjo pasimokyti konferencijos Klaipėdoje dalyviai. Tik svarbu neišleisti iš akiračio Jėzaus Kristaus, kurio gyvenimas įrodė, kad yra tik viena – tarnavimo didybė. Pasaulyje, mūsų šalyje, mūsų bažnyčių bendruomenėse apstu žmonių, besikaunančių dėl galios ir įtakos, nors turėtų klūpoti prie savo brolių kojų, kaip tai darė Jėzus Paskutinės Vakarienės metu.
Susiję įrašai:
- KONFERENCIJA KLAIPĖDOJE:KUR KATALIKAI?
- APIE 34 TŪKSTANČIŲ BAŽNYČIŲ ABSURDĄ
- JĖZAUS LYDERYSTĖS PAMOKA
- 2011-ieji LIETUVOS KATALIKYBĖJE – GAILESTINGUMO, VILTIES IR VIENYBĖS SĖJA
- KRIKŠČIONYBĖ IR MOKSLAS: AR ESAMA SĄLYČIO TAŠKŲ?