“LIETUVOS TALENTAI”: BE TALENTINGŲ RENGĖJŲ

Kur talentingi šou rengėjai?

Štai ir pasibaigė antrasis „Lietuvos talentų“ sezonas. Šis televizijos projektas yra pozityvus reiškinys, nes suteikia galimybę gabiems žmonėms pasirodyti platesnei auditorijai. Ypač tai aktualu Lietuvai, kurioje viešpatauja įkyrėję veidai, prodiuserių diktuojamas skonis, formatas ir nuobodulys. Juk išskyrus “Talentus” neturime jokio kito jauniems atlikėjams skirto projekto. Šį trūkumą paliudija ir talentų šou užplūdę dainininkai, nes sunkiai suprantama kaip dar jaunuolis iš provincijos gali pasireikšti, bandyti “prasimušti į žmones”.

Vakarykščiame finale dominavo būtent dainininkai, nors laimėjo muzikantas. Šiaip finalo dalyvių lygis nebadė akių, matėsi tikrai gabių žmonių. Turiu vilties, kad ne tik akordeonininkas Martynas Levickis, bet ir  Bjelle ir Peru, Jurijus Volochnenko užsiliks ilgiau didžiojoje scenoje.

Dabar kita medalio pusė. Lietuviškas “Talentų” formatas yra itin nykus. Pvz, JAV analogiško šou nugalėtojas turi paruošti šešis skirtingus numerius (neskaitant preauditions etapo), kol laimi šou. Tai reiškia, kad jis turi įrodyti, jog yra pajėgus užsibūti scenoje, jis nėra vienadienis blykstelėjimas. Lietuvoje pakanka dviejų numerių.

Taip pat nesuprantu, kodėl TV3 žiūrovai kankinami ilgais numeriais, nuobodžiais reportažais apie kiekvieną dalyvį. Šiaip 90 sekundžių turėtų pakakti nustebinti publiką ir teisėjus. Be to, laidos vedėjai tiesiog erzina savo tuščiažodžiavimu, kvailais dvieiliais, nejuokingais samojais, ilgu užsibuvimu eteryje. Stebint tiesiogines šou transliacijas susidarydavo įspūdis, kad renginio režisierius miega, nes norėdavosi snausti žiūrint didžiąją dalį pasirodymų. Per visus koncertus neteko matyti kažko originalaus, patrauklaus ir įdomaus.

Teisėjų darbas yra žemiau kritikos. Suprantu, kad Pierso Morgano lygio televizininkų Lietuvoje nėra ir nebus, bet… Nyku, nuobodu, jokios intrigos, jokių konkrečių, profesionalių patarimų dalyviams, jokių tarpusavio debatų – tai lietuviškų “talentų” teisėjų darbas. Kartais žybteli M. Mikutavičius, tačiau, ką ten veikia A. Večerskis  – sunkiai suprantama. “Sveikinu”, “esate gražūs”, “Lietuva jumis didžiuojasi”, “ačiū”, – tai Večerskio “teisėjavimas”. Kaip ir nesuprantama, kokiais nuopelnais yra pagarsėjusi Rūta Ščiogolevaitė, kokia yra jos charizma, kurios dėka ji galėtų užimti šią poziciją. Ar kas galėtų paniūniuoti bent vieną jos atliekamą dainą? Tad lieka klausimas, kokie kriterijai lėmė, kad šie žmonės užima centrinę vietą šiame šou.

Akivaizdu, kad be “Lietuvos talentų” mūsų televizijos eteris taptų nykesnis, tačiau jei laidos rengėjai nieko nekeis sunku tikėtis, kad šis šou Lietuvoje gyvuos toliau. Net geriausi talentai praranda savo talentus patekę į netalentingų žmonių rankas.

DIDYSIS PRAĖJUSIO SEZONO ATRADIMAS – BJELLE IR PERU.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: