KONFERENCIJA KLAIPĖDOJE:KUR KATALIKAI?

 

Konferencijoje vedžiau seminarą

Savaitgalį teko dalyvauti Klaipėdoje, LCC tarptautiniame universitete, Krikščioniškų bendruomenių ugdymo konferencijoje “Kaip skelbti Evangeliją šiuolaikinėje Lietuvoje?” Renginys ekumeninis ir tai jam suteikė papildomo atspalvio. Juk Lietuvoje tokio pobūdžio renginių vyksta pakankamai mažai. Tiesa, konferencijos tikslas nebuvo ekumeninis, bet jos kontekstas būtent toks.

Visų pirma norisi pasidžiaugti, kad LCC yra ta erdvė, kurioje sudaromos visos sąlygos ekumenizmo reiškiniui plėtotis. Esu įsitikinęs, kad konferencijoje tvyrojusi pagarbos ir atvirumo atmosfera yra ne tik dalyvių, bet ir rengėjų nuopelnas. Paradoksalu, kad Panevėžio katalikų užkietėjimas, kai jie aršiai priešinosi universiteto steigimuisi jų mieste, tapo gėriu Klaipėdai. Juk LCC šiam miestui yra visoms prasmėmis palaiminimas. Beje, universiteto patalpomis naudojasi ir katalikai, nes mieste nėra jokių normalių, katalikams priklausančių patalpų, kuriose jie galėtų daryti panašius renginius.

Turiu pastebėti, kad, deja, katalikų konferencijoje dalyvavo mažai, o iš dvasininkų tik pranciškonas br. Paulius Vaineikis. Sunku pasakyti, kas lemia tokią padėtį: gal informacijos stygius, gal faktas, kad neseniai vyko ekumeniniai renginiai, gal paprasčiausias abejingumas tiek evangelizacijai, tiek ekumeniniam iššūkiui.

Konferencijoje man patiko diskusinė grupė, kurioje sutikau brandžių ir giliai mąstančių asmenybių. Miela buvo matyti jaunų žmonių entuziazmą ieškant naujų Evangelijos skelbimo būdų. Įdomu buvo susipažinti su Dariumi Širviu „Tikėjimo žodžio“ pastoriumi iš Vilniaus, palikusiu gilaus tikėjimo vyro įspūdį. Jautriai nuskambėjo „Miesto bažnyčios“ pastoriaus Sauliaus Karoso troškimas vaišinti atėjusius į bendruomenę kava…

Puiku, kad yra tokių galimybių praplėsti savo mąstymo lauką, dalintis įžvalgomis ir patirtimi, paprasčiausiai susipažinti. Lieka tikėtis, kad ateityje šis renginys taps gera tradicija.

 

 

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: