KAS SUDARO KNYGOS KAINĄ

Po savo įspūdžių apie Michael L. Cook knygą Atsakymai į 101 klausimą apie Jėzų, sulaukiau savo tinklaraščio skaitytojo Liutauro klausimo apie knygų kainos nustatymo tvarką. Kadangi leidykla „Katalikų pasaulio leidiniai“ yra mano tinklaraščio partneriai, tai skaitytojo klausimą nukreipiau tiesiai leidyklos vadovybei, kuri mielai sutiko atsakyti į jį.

Liutauro klausimas:

Mane šį kartą sudomino kaina. Kodėl tokia. Va būtų gal ir nelaukta, bet tikrai daug kam svarbu sužinoti: kaip leidyklos, o šį kart Katalikų pasaulio leidiniai suformuoja kainas knygoms, o gal jos yra leidžiamos iš kokių nors fondų paramos?
Kodėl ši knyga kainuoja 20.70 Lt, o ne 2.70, arba 27.00 Lt?
Pateksiu jums pvz: leidau knygutę: 48 puslapių, formatas 10,5X17. Vienetas leidybai kainavo kartu su PVM 2Lt. Parduodamas galiu prašyti net dvigubai, uždirbsiu 2 -Lt, iš jų bus nuskaičiuota 36 centai mokesčių.
Todėl man keista, kai tokio formato knygos kainuoja daugiau nei 20-Lt.
Kodėl?”

Leidyklos direktorės Birutės Bartasūnaitės atsakymas:

Į knygos kainą įskaičiuojami šie darbai: autorimės teisės, vertimas, redagavimas, korekttūra, maketas, maketo korektūra, spaudos darbai, leidyklos išlaidos.
Kaina kiekvienos knygos yra skirtinga, nes skiriasi aukščaiu išvardintų darbų suma. Jeigu leidžiamų knygų tiražai Lietuvoje prasidėtų nuo 5000 vnt ir būtų bent jau iki 15000 vnt., tai ši knyga kainuotų palyginus su dabartine kaina tik simboliškai.
O dabartinė finansinė padėtis privers leidėjus dar mažinti tiražus, nes dėl padidėjusių mokesčių leidėjai nebus mokūs ir tai greitu laiku pastebės pirkėjai, nes knygų kainos stipriai išaugs.
Daug kartų kreipėsi Leidėjų asociacija ir į prezidentą ir į premjerą, tačiau nesuprato mūsų bėdų ir padidino mums mokesčius.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: