IN MEMORIAM MICHAEL JACKSON

Aš apie jį išgirdau pirmiau, nei jo įrašus. Nuo tada užsidegiau troškimu išgirsti dainuojant Michael. Interneto eroje toks troškimas gali atrodyti keistas, bet tai buvo 1984 m., o aš buvau paauglys gyvenantis už „geležinės uždangos“. Šią uždangą sunkesne darė tai, kad dėl savo negalios buvau priverstas leisti dienas tarp keturių sienų. Vienintelis mano ryšys su pasauliu buvo latviškas tranzistorius VEF, kurio rankenėlę sukinėdamas atsidurdavau Varšuvoje, Liuksemburge, Berlyne.
Tad per radijo dažnių traškesius gaudydavau vardą: Michael Jackson.
Turiu prisipažinti, kad pirmą sykį išgirdęs pop Mocartą nusivyliau. Sovietinės estrados nugludintą ausį raižė aštrus soul ir disco derinys. Tačiau „persilaužiau“ greitai, kai išgirdau jo duetą su Paul McCartney.

Po to pamėgau hitus iš Thriller, o sulaukęs albumo Bad tapau prisiekusiu jo gerbėju. Žavėjo ir pirmieji jo klipai per „perestroiką“ įsileisti į televizijas. „Amerikos balso“ rusiškose laidose klausydavausi jo autobiografinės knygos ištraukų, kurios leido bent kažkiek suprasti jo sudėtingos asmenybės pasirinkimus ir poelgius. Taip palaipsniui Michael Jackson tapo simboliu: laisvės, amerikietiško gyvenimo būdo, dainavimo, artistiškumo ir šokio derinio…
Jei pop muzikoje galima vartoti sąvoką „didis“, tai Michael Jackson ji tinka idealiai, nes jo dainos reiškė lūžį, kai juodaodžių muzika išsiveržė iš kultūrinio geto ir prabilo milijonams amžininkų visame pasaulyje. Daugumos Michael dainų žinia yra paprasta bei nesudėtinga, tačiau jose yra gyvenimo džiaugsmas ir drama, – tai kas jaudina kiekvieną žmogų. Būtent tai Michael sugebėjo tobulai perteikti. Ačiū jam už tai.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: