ILGAAMŽIAI SPAMAI

Šiandien Jolita iš draugės gavo tokio turinio laišką, kurio “keliavimo” grandinė kokia šimtinė adresų:

Prieš pora savaičių viename Paryžiaus kino teatre moteris atsisėdo ant krėslo ir pajuto adatą Ji atsistojo pažiūrėti kas ten yra ir pamatė adatą įsmeigtą kėdėn ir raštelį su užrašu “jus ką tik buvote užkrėstas ZIV”. ZIV kontroles centras praneša apie daug panašių atsitikimų, atsitikusių neseniai kituose miestuose. Visos adatos buvo infekuotos ZIV. Taip pat centras informuoja, kad tokios adatos buvo rastos ir visuomeniniuose bankomatuose. Mes kviečiame visus, susidūrusius su panašia situacija buti atsargiems. Svarbu buti budriems ir kruopščiai apžiūrėti kėdes visuomeniniuose vietose prieš atsisėdant. Kruopštaus apžiūrėjimo turėtu pakakt. Taip pat mes prašom kiekvieno, kas gaus šią žinutę parodyti savo artimiesiems ir draugams, ir perspėti apie potencialia grėsmę. Informacija apie incidentus Paryžiuje buvo paskelbta vietines policijos Ville d’Issy Les Moulineaux ir išsiustą i visus Prancūzijos departamentus ir i visus miestus. Neseniai vienas gydytojas papasakojo apie panašų įvykį, įvykusį vienai jo pacientei kino teatre Prijja, Deli. Mergina, kuri ruošėsi ištekėti po keliu mėnesių, įsidurė filmo metu. Prie adatos buvo prisegtas lapelis su užrašu – “Sveiki atvykę i pasauline šeimą – ZIV infekuotoju”. Nežiūrint i tai, kad gydytojai paaiškino jos seimai, jog praeis 6 mėnesiai kol virusas pakankamai sustiprės ir pradės ardyti imunitetą, ir sveikas žmogus galės gyventi dar apie 5-6 metus. Mergina mirė po 4 mėnesių, tikriausiai dėl šoko. Visi mes, su Dievo pagalba turime buti atsargus visuomeninėse vietose. Pagalvokite apie tai, kad jus galite išgelbėti kažkieno gyvenimą išsiuntę šia informacija toliau. Prašau skirkite keletą sekundžių savo laiko, kad isšiustumėte si laišką. Tikrai bukit atsargus: pas mus, Peterburge, adatas priklijuoja laiptinėse ant turėklų, todėl tamsoje leidžiantis ir laikantis už turėklų galima įsidurti adata, kuri užkrėsta ZIV.

Pagarbiai,
> Kestutis Matulionis
> Generalinis direktorius
> Tel. (+370 5)2375 675, fax. 2 375 678,
> mob.tel. +370 687 46681
> Nemenčinės pl. 15a,
> Vilnius, Lietuva.
> mailto: kestutis.matulionis@mct.lt >
> kestutis.matulionis@mct.lt
> MCT Medicinos Centru Tinklas. UAB

Vienoje laiško grandinės vietoje buvo toks prierašas:

Pastaba , vaikstant Vilniaus Kalvariju turguje gali gauti
> bakstelejima i kuri nekreipsi demesio, veliau suzino ,kad
> serga ZIV .
> bukite atsargus nuzmogejimas pasieke virsune

Logikos tekste neradau, tad “paguglinau” ir radau štai ką:

2005 11 12NETEISINGA INFORMCIJA

Internetu platinama informacija apie tai, kad “prieš porą savaičių viename Paryžiaus kino teatre moteris atsisėdo ant krėslo ir pajuto įdūrimą. Ji atsistojo pažiūrėti, kas ten yra ir pamatė įsmeigtą adatą su rašteliu “jūs ką tik buvote užkrėstas ŽIV”. Pranešama ir apie daug panašių atsitikimų kituose miestuose”.

Lietuvos AIDS centro darbuotojai nori nuraminti visuomenę, kad tikimybė užsikrėsti ŽIV infekcija, vieną kartą įsidūrus ŽIV infekuoto žmogaus naudota adata, yra labai nedidelė ir siekia 0,3 procento. Lietuvoje yra asmenų, įsidūrusių adata, tačiau užsikrėtimo ŽIV infekcija atvejų nenustatyta. Pagrindinis ŽIV užsikrėtimo kelias šalyje – intraveninių narkotikų vartojimas.

Kartu informuojame, kad UAB “Medicinos centrų tinklas” pranešė, jog asmuo, pasivadinęs jų atstovu ir išplatinęs šią neteisingą ir gąsdinančią informaciją, šiame centre jau seniai nedirba. Adatomis su laiškeliais “pažaisti” daugiausia mėgsta jaunimas klubuose, o ne brandesnio amžiaus asmenys.

Tokio turinio laiškas buvo platinamas Lietuvoje ir prieš 3 metus.

Vis tik, visais atvejais, įsidūrus adata ir nerimaujant dėl užsikrėtimo, rekomenduojame kreiptis į gydymo įstaigą ir pasitikrinti. Lietuvos AIDS centro laboratorijoje tokiu atveju tyrimas bus atliktas nemokamai. Jį reikės pakartoti po 3 savaičių.

Lietuvos AIDS centro informacija

Suglumino datos, nes pranešimas 2005 metų, o Lietuvos AIDS centro informacijoje sakoma, kad šis laiškelis klajojo prieš tris metus… Nustatome, kad šis spamas gyvuoja nuo 2002 m.

Neseniai gavau laišką, kad serga mergaitė Alexandra ir už kiekvieną persiųstą laiško kopiją vaikas gaus pinigų ir pridėta ši nuotrauka.

Vėlgi dar 2005 m.  Ryšių reguliavimo tarnyba įspėjo:

Praėjusią savaitę paplito el. laiškai su „prikabinta“ nudeginto kūdikėlio
nuotrauka, kuriuose teigiama, jog už kiekvieną persiųstą laišką tėvai gaus
po 3 centus plastinėms operacijoms.Platinami laiškai, kuriuose prašoma suteikti pagalbą nukentėjusiems, šią
žinią paskleidžiant kuo platesniam draugų ir pažįstamų ratui, laiškai,
kuriuose pabrėžiama, kad nukentėjusieji gaus akivaizdžią finansinę naudą iš
kiekvieno persiųsto elektroninio laiško, iš tikrųjų yra pašto šiukšlės
(angl. “/spam/”)

Suprantu, kad šių spamų gajumas kyla dėl gerų žmonių naivumo, kompiuterinių technologijų neišmanymo, bet sutikime keista, kad tai tęsiasi tiek ilgai.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: