GĖJAUS IR VYSKUPO DISKUSIJA:TURININGA IR ĮDOMU

M.Sabutis
M.Sabutis

Vakar „Alfos“ vaizdo konferencijoje vyko Evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupo Mindaugo Sabučio ir gėjaus sociologo Arno Zdanavičiaus diskusija. Ji buvo tikrai įdomi ir turininga. Juk tai vienas retųjų atvejų,ki viešojoje erdvėje susidūrė krikščionis ir gėjus. Manau, kad „Alfos“ kolektyvas žengė stiprų žingsnį pakviesdamas į diskusiją vyskupą M. Sabutį. Neįsivaizduoju, kuris katalikų vyskupas ar kunigas būtų ėjęs į tokią diskusiją, kaip ir sunkiai įžvelgiu, kas būtų sugebėjęs taip argumentuotai, solidžiai ir brandžiai atstovauti krikščionišką požiūrį.

Diskusijoje buvo keletas aspektų. Kai Sabutis gana tiksliai atskyrė homoseksualumą ir gėjų ideologiją, Zdanavičius atrėmė, kad esą jam nerūpi ideologija. Čia pat Zdanavičius papylė gender ideologijos perliukų apie lyties konstrukcija ir penkias lytis…Ko gero, akivaizdžiau save demaskuoti neįmanoma.

Mane sudomino dar vienas dalykas. A. Zdanavičius pareiškė:

„Aš ne vieną kartą eidamas išpažinties už klausyklos grotų matydavau žmogų, su kuriuo kažkada miegojau. Bet šie žmonės ir šiandien dirba kunigais ir rodosi viešumoje“.

Šis gėjų aktyvistas įspėjo, kad kada nors gali paviešinti jų pavardes.

Labai laukčiau šios dienos, kai veidmainiai dvasiškiai atsidurtų dienos šviesoje. Tik padėkočiau gėjams. Bent vieną gerą darbą nuveiktų.

„Alfa“ verta tik pagyrų už šią iniciatyvą. Galima pateikti kritinių pastabų diskusijos moderatoriui (mažai pateikė internautų klausimų, leisdavo ilgus dalyvių monologus, svarstė specifinius katalikų klausimus, nors jų atstovų nebuvo), bet bendras įspūdis tikrai geras. Žiūrėti debatus čia.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: