DAUGUMA PRANCŪZIJOS IMAMŲ UŽDRAUDĖ MUSULMONAMS SVEIKINTI SU NAUJAIS METAIS

Hocine Drouiche

Dauguma Prancūzijos (ir Belgijos) imamų uždraudė musulmonams ne tik dalyvauti Kalėdų ir Naujųjų metų šventėse, bet ir pasveikinti su jomis vietinius žmones šiose šalyse.

Tai paskelbė savo „Facebook” paskyroje alžyriečių kilmės prancūzų imamas Hocine Drouiche, Prancūzijos imamų sąjungos viceprezidentas, žinomas savo atvirumu kitoms religijoms ir priešiškumu ekstremizmui bei fanatizmui.

„Beveik visi Prancūzijos imamai draudžia Prancūzijos musulmonams švęsti Kalėdas ir Naujuosius metus. Tačiau jie nesiliauja kartoti, kad islamas – taikos religija”, – rašo imamas.

„Sutikau daug musulmonų, kurie sveikinimus su Naujais metais priima kaip įžeidimą – toliau rašo Drouiche. – Jie suglumę pažvelgia į jus, ir sako: „Tai ne mūsų religija!“ Jie mano, kad Naujieji metai reiškia kažkokią religiją! Laimė, yra atviresnių musulmonų, kurie reaguoja į šiuos sveikinimus plačiai šypsodamiesi.”

„Tokių imamų (draudžiančių sveikinti su Naujais metais) islamas – netikras. Jame taika ir gyvenimas nėra kartu, – įsitikinęs Hocine Drouiche. – Tai – beduinų, archaiškas islamas … Man „bataklanai” ir Nicos (rezonansiniai teroro aktai įvykdyti pastaraisiais metais Prancūzijoje) prasideda nuo šių, pilnų neapykantos, nuomonių. Jei tie imamai negali peržiūrėti savo nežmoniškų fatvų, tuomet neturi teisės sakyti, kad islamas neturi nieko bendra su teroristiniais išpuoliais.”

Baigdamas savo įrašą imamas palinkėjo gerų Naujųjų metų visiems savo draugams – „musulmonams, žydams, krikščionims ir ateistams.”

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: