BAŽNYČIA IEŠKO NAUJŲ ŽODŽIŲ

Vyskupai ir bažnyčios ganytojai susiduria su tam tikrais iššūkiai.

Vatikane tęsiasi Katalikų bažnyčios vyskupų Sinodas apie šeimą. Jame, kaip sako tėvai, bažnyčia turi ieškoti naujų tiesos ir meilės kelių, kad šeima iš tiesų yra gera. Atgarsiai pasiekia, jog bažnyčia ieško ir naujų žodžių. Esą gyvenimas nuodėmėje ir kontraceptinis mentalitetas turėtų būti vengiami.

Apžvalgininkas Tomas Viluckas „Žinių radijui“ teigė, jog tokie teiginiai ne naujiena.

„Vis dėlto tai yra ilgalaikiai procesai ir jie brendo jau daug metų, paprasčiausiai vyskupai ir bažnyčios ganytojai susiduria su tam tikrais iššūkiai. Šiuo metu popiežius Pranciškus akcentuoja, jog reikia atvirai ir sąžiningai kalbėtis apie problemas ir iššūkius. Tai yra ne tiek doktriną kartoti, o atsižvelgti į realius poreikius, kurie šiandien iškyla. Bažnyčia negali krizių ir sukrėtimų akivaizdoje atitolti. Ji turi būti šalia žmogaus. Tai natūrali tąsa“,- tikino T.Viluckas.

Pasak apžvalgininko, pokyčiai įmanomi kalbant apie įvairias situacijas, kaip pavyzdžiui antra santuoka, tačiau be sakramento arba vienalytės sąjungos.

„Susidaro tokios situacijos, kad žmonės yra katalikai ir parapijos turi priimti tam tikrus sprendimus. Labiau kalbame apie praktinį bendravimą. Tokių iššūkių yra labai daug. Katalikai nežino, ką jiems daryti susidūrus su homoseksualiais žmonėmis, kaip juos priimti. O Evangelijos žinia yra tokia, kad žmogus turi būti priimamas toks, koks jis bebūtų“,- sakė T.Viluckas.

“Žinių radijas”

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: