AR NEĮGALIEJI YRA KOKIE BAUBAI?

Prieš kelias dienas pasirodė ši Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos sukurta socialinė reklama.

Primenu, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos nuo 2006 metų per Lietuvos televizijų kanalus ir radijo stotyse transliuoja socialinę reklamą saugaus eismo temomis.

Šiais 2009 metais socialinė reklama saugaus eismo temomis transliuojama per penkis televizijų kanalus: LNK, LTV, BTV, Pirmąjį Baltijos kanalą ir TV1. Beje, oficialiame LAKD puslapyje nenurodyta kiek mokesčių mokėtojams atsieina tokių reklamų gamyba ir transliacija.

Apie pinigus prabilau todėl, ka pamatęs šį vaizdo klipą pasijutau nejaukiai. Negalia čia vaizduojama kaip nelaimė, asmeninė tragedija. Atkreipkite dėmesį, kad vežimėlis vaizduojamas kaip grėsmė. Neįgalieji apibrėžiami kaip kažkokia “mes” mistinė grupė (citata: Tai gal prisijungsi prie mūsų?..), kurion patenkama dėl lengvabūdiškumo. Nemanykite, kad esu prieš socialinę reklamą, bet skaudu, kad vienos visuomenės grupės padėtimi bauginama likusi. Ar neįgalieji yra kokie baubai, kad jais gąsdinami nedrausmingi vairuotojai?

Šis neigiamas negalios vaizdinys platinamas mokesčių mokėtojų pinigais per penkis televizijų kanalus.

Žemiau pateikiu vienos neįgalios merginos požiūrį į tokio pobūdžio reklamas:

Man nepatinka tokios reklamos kaip būna degalinėse, gal pastebėjote: “Vairuotojau, nesodink manęs į šią kėdę”. Vežimėlis reprezentuojamas kaip baisus dalykas. Nežinau, tai yra judėjimo priemonė. Žmonėms nedraudžiama sėstis į automobilius, nors tai yra pavojinga, netgi daug daugiau pavojingiau ir tai yra irgi judėjimo priemonė: tokie pat keturi ratai, kurie padeda būti mobiliems mieste, tarp miestų, dar kažkur. Nežinau, ką dar galima pasakyti, tiesiog reikia mažiau jo baidytis, nes vežimėlis – tai judėjimo priemonė

Kitaip, kaip segregacine tokios reklamos pavadinti neišeina.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: