APIE “SNORO” IR POLITIKŲ SĄSAJAS

Tai mano interviu „Žinių radijo” laidai “Dienos klausimas”. Tema: “Ar Seimo nariai turėtų deklaruoti bet kokias sąsajas su „Snoru“?” Įrašas darytas 2012-01-25. Kalbino Agnė Skamarakaitė. Žemiau – laidos kontekstas.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma siūlo Seimo nariams deklaruoti bet kokias sąsajas su „Snoro“ banku. Pasak parlamentaro, standartinio interesų deklaravo šiuo atveju nepakanka. „Šiuo metu gausu parlamentarų iniciatyvų, susijusių su banku „Snoras“: komitetuose ir komisijose keliami klausimai dėl šio banko privedimo prie bankroto ir laikinojo administravimo aplinkybių, inicijuojamas laikinosios tyrimo komisijos sudarymas, viešojoje erdvėje skleidžiami įvairūs kaltinimai, taip pat pasigirsta perspėjimų, kad kai kurios iniciatyvos gali padaryti žalos valstybei, apsunkinti buvusių banko savininkų ekstradiciją. Svarbu, kad Seimo narių iniciatyvos būtų grįstos visuomenės viešųjų interesų suvokimu, o ne sąlygotos privačių interesų“, – sakė J. Razma.

Deklaracijoje J. Razma siūlo pateikti duomenis apie Seimo nario bei artimųjų ir jų įsteigtų bendrovių banke įgytus produktus ar paslaugas: indėlius, indėlių sertifikatus, obligacijas, banko akcijas, taip pat ar banke dirbo artimi asmenys, ar yra tekę dalyvauti banko “Snoras” ar jo savininkų renginiuose.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė „Žinių radijui“ sakė apie banko „Snoras“ nacionalizavimą sužinojusi iš žiniasklaidos, tad niekaip negalėjusi perspėti sūnaus: ”Kategoriškai ir atsakingai sakau, ir dar kartą pabrėžiu, apie „Snoro“ banko nacionalizavimą sužinojau kaip ir kiti gyventojai iš žiniasklaidos, tada susiskambinu su ministru pirmininku ir vakare su juo susitikau. Iš tiesų, širdies neišimsi, ir niekaip to įrodyti neįmanoma, bet teisiškai tikrai yra Generalinė prokuratūra, yra ikiteisminis tyrimas, ir aš manau, kad viskas bus išnagrinėta ir duotas atsakymas visai visuomenei, kaip čia yra”.

 

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: