ANTANAS MELAGĖLIS IR POLITIKŲ PRAKEIKIMAS

Iš www.karikatura.lt

“Tikslas pateisina priemones”, – prieš kelis šimtmečius pareiškė žymus Renesanso politikas ir mąstytojas Niccolo Machiavelli. Ir ši mintis, tarsi koks senas prakeikimas, persekioja vis naujas politikų kartas, įsikūnydama jų poelgiais ir pasirinkimais. Politikui tampa viskas galima, kai jis nori pasiekti savo artimus arba ateities tikslus. Juk jis – politikas.

Tokios mintys aplanko po garsiųjų parlamentaro Antano Nedzinsko “vedybų”. Vestuvių automobilis – baltas, didžiulis, nuomotas limuzinas. Nors šiam politikui tik 29-eri, tačiau, atrodo, makiaveliškas prakeiksmas jau yra užvaldęs jo sielą.

Galėtume pagūžčioti pečiais, pasijuokti ir tiek. Kone kasdien televizorių ekranuose vyksta kokios nors tuoktuvės, žmonės prikuria visokių anekdotų apie vestuves, o ir vienas mėgstamiausių vaikų žaidimų yra vestuvės. Tačiau kai parlamento narys neišauga iš vaikiškų žaidimų ir žemarūšių parodijų lygio, darosi, švelniai tariant, keista.

Keista, nes yra sveiko proto ribos. Pavyzdžiui, “santuokos” svečiai žiniasklaidai tvirtino, kad santuoka buvusi ir civilinė, ir bažnytinė. Kitaip tariant, kalbama apie garbingas institucijas. Vėliau Bažnyčia dingo, bet buvo skelbta, kad tuoktuvių ceremoniją atliko Alytaus miesto civilinės metrikacijos skyriaus darbuotoja. Tai išsyk paneigė ši įstaiga. Juokinga, jei ne graudu darosi, kai valstybinė įstaiga turi aiškinti, kad ji netuokė Seimo nario.

Pagaliau ši A.Nedzinsko išdaiga itin nemaloniai nuteikia dar ir todėl, kad šeima daugeliui tautiečių yra didžiausia vertybė. Atrodo, tai žino ir seimūnas, tačiau net ir šiuo klausimu sugeba ciniškai pajuokauti.

“Mane daug kas įsivaizduoja kaip šoumeną, mėgstantį juokus ir pokštus. Bet patikėkite, tokiais gyvenimo momentais nejuokaujama. Čia taip sutapo. Jei būčiau norėjęs reklamos iš savo vestuvių, iš anksto būčiau pasiskelbęs draugams ir pažįstamiems. Dabar artimiausiuosius tik iš vakaro pakviečiau į šventę, net nesakiau kokią. Ir kai kuriems artimiausiems giminaičiams apie įvykusias vestuves pranešiau tik šiomis dienomis”

– taip gynėsi “jaunasis”, kuris yra… Seimo Etikos ir procedūrų komisijos narys.

Galėtume sakyti, kad tai Mikės Melagėlio žaidimai, tačiau visai nieko nesupranti, kai kolegos pokštus palaiko parlamentinė partija ir jos pirmininkas priešakyje. Juk A.Nedzinsko maskarade ne tik dalyvavo Valinskai, parlamentaras Babilius, bet viešinimą apmokėjo Tautos prisikėlimo partija. Kaip čia neprisiminus “prisikėlėlių” programos, kurioje užfiksuotas postulatas, kad “Šeima – Tautos ir Valstybės pagrindas”, jų postringavimų apie Dievo įsakymus, šūkaliojimų, kad jie ateina grąžinti Seimui prestižo…

Tad kalbėti apie kažin kokias “prisikėlėlių” vertybes – tuščias reikalas. Iš pradžių šių veikėjų išsidirbinėjimai dar keldavo atlaidžią šypsenėlę, o dabar nuo viso šito – paprasčiausiai koktu. Ko dar iš jų galime sulaukti? Valinskų porelės intymaus gyvenimo vaizdelių internete, menamų aplinkos ministro Kazlausko laidotuvių ar Baukutės su Rupulevičiumi dalyvavimo “Formulės” bolidų lenktynėse? Sunku rasti paaiškinimus tokio mentaliteto, kuris niekais paverčia elementarius etinius reikalavimus.

Prisiminkime, kad A.Nedzinskas į Seimą pateko laimėjęs vienmandatėje apygardoje. Vadinasi, kažkuo sugebėjo patikti alytiškiams. Ir tai kelia rimtų klausimų apie mūsų politinę kultūrą. Prisiminus, kad “Antanas Šampanas” antrajame ture kovėsi su Vidmantu Žiemeliu, kyla daugiau klausimų nei atsakymų. Vienas jų itin nemalonus: ar Antanėlis Melagėlis nėra paprasčiausias mūsų cinizmo, neišmanymo ir nevilties atspindys?

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: