400 BOKO HARAM KOVOTOJŲ PERĖJO Į KRIKŠČIONYBĘ

Nigerijoje, 400 buvusių islamo kovotojų atsivertė į krikščionybę, o septyni jų buvo net paskirti pastoriais, praneša Christiantoday.com

Nuostabą kelia aplinkybė, kad nauji konvertitai priklausė pačiai baisiausiai teroristinei grupuotei siaučiančiai Nigerijoje – pagarsėjusiai savo žiaurumais organizacijoje Boko Haram. Šie žmonės priklausė tautinei piemenų musulmonų fulanių radikalų grupei, kuri per pastarąjį dešimtmetį žiauriai nužudė daugiau nekaltų žmonių šioje Afrikos šalyje, nei bet kuri kita teroristų ar sukilėlių grupuotė

Keturi šimtai į krikščionybę perėjusių buvusių kovotojų ne tik tapo krikščionimis, bet taip pat pažadėjo kovoti iš visų jėgų dėl taikos šioje šalyjes, o septyni jų buvo paskirti pastoriais.

Fulanių antpuoliai pastaraisiais metais tapo tikra katastrofa šiaurinėms Nigerijos valstijoms.

Analitikai tokį šios gentys elgesį aiškina klimato kaita. Dėl šių pokyčių, pasak mokslininkų, pradėjo ilgėti sausros, dykumomis virto ganyklos, ir fulaniai pradėjo smurtinius konfliktus dėl ganyklų žemių šiaurėje su vietos gyventojais ir piemenimis.

Pranešama, kad, pavyzdžiui, tik per pastaruosius kelis mėnesius radikalūs islamistai iš fulanių piemenų nužudė daugiau nei 800 krikščionių ir nuosaikių musulmonų bei sunaikino 16 bažnyčių. Šių metų sausyje fulanių teroristų grupė užpuolė krikščionių kaimą Nigerijoje, nužudė 10 žmonių, o kaimas buvo sulygintas su žeme, paliekant išlikusius gyventojus benamiais ir be pragyvenimo priemonių. Užsienio stebėtojai pažymi, kad fulanių antpuoliai dar labiau apsunkina ir taip sudėtingą krikščionių padėtį Nigerijoje.

 

 

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai: