VSD VORATINKLYJE?
Matyti tikrovę kitaip

VSD VORATINKLYJE?

Kultinį serialą „Twin Peaks“ primenančios vadinamosios Kauno pedofilijos bylos fone pagreitį įgauna kita, taip pat skaudi ir kelianti niūrių minčių Eglės Kusaitės istorija. Merginai iš Klaipėdos pareikšti įtarimai ketinus dalyvauti teroro aktuose Rusijoje, nuo praėjusių metų spalio ji kalinama Lukiškių tardymo izoliatoriuje, jai neleidžiama bendrauti su artimaisiais.

Labai keista, kad silpnos sveikatos mergina, turinti psichologinių problemų, galėjo kelti tokią didelę grėsmę supervalstybei Rusijai. Įkalčiai prieš ją – jos nelaiminga meilė čečėnų tautybės vaikinui, domėjimasis islamu (beje, E.Kusaitės artimųjų tvirtinimu, tai skatino Valstybės saugumo departamentas (VSD), pas ją rasti kiekvienam prieinami Maskvos metro žemėlapiai.

Todėl nenuostabu, kad ketvirtadienį Europos Parlamento narys Leonidas Donskis, Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys bei Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius Henrikas Mickevičius VSD generaliniam direktoriui Gediminui Grinai pateikė prašymą pradėti tyrimą dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie balandžio mėnesį vykdytą Eglės Kusaitės apklausą, kurioje dalyvavo Rusijos FST pareigūnai ir kurios metu galbūt buvo šiurkščiai pažeistos įtariamosios teisės.

Čia norisi paklausti dar kai ko: nuo kada Lietuvos ir Rusijos slaptosios tarnybos bendradarbiauja? Ar egzistuoja koks nors susitarimas tarp Lietuvos ir Rusijos, kad mūsų slaptosios tarnybos keistųsi vertinga informacija? Ar nacionaliniu saugumu besirūpinančiam VSD pirmiausia nereikėtų į FST žiūrėti kaip į priešišką organizaciją ir stebėti jos agentūros kenkėjišką veiklą mūsų krašte?

Žvelgiant iš šių perspektyvų E.Kusaitės istorija virsta absurdu: Lietuvos žvalgyba rūpinasi… Rusijos saugumu. Gal VSD, kaip ir KGB laikais, vėl tapo FST padaliniu, kuris uoliai renka įkalčius prieš Lietuvos pilietę, kuo nors grasiusią Rusijai? Beje, ir šie grasinimai primena kliedesius – esą E.Kusaitė ruošėsi susisprogdinti kariniame objekte. Sunkiai įsivaizduojama, kaip tai techniškai įgyvendinama, nes nepastebėtam prislinkti prie Rusijos karinio objekto neįmanoma. Per visą rusų ir čečėnų karo epopėją pastariesiems to nepavyko padaryti. Tai esą žadėjusi įgyvendinti ligota mergina iš Lietuvos. Susigėdusi dėl tokių nesąmonių Generalinė prokuratūra (Algimantas Kliunka) dabar aiškina, kad E.Kusaitę teroristai iš Maskvos būtų gabenę į Čečėniją, kur ji viešoje vietoje būtų susisprogdinusi. Tarsi europietiško gymio mergina į Čečėniją galėtų patekti nepastebėta – dar vienas kliedesys.

Tačiau VSD nieko neaiškina. Departamentas – tyli. Jis tylėjo, kai buvo mesti kaltinimai, jog saugumo agentas suvedžiojo čečėnų Gatajevų augintinę, kad juos sukompromituotų. Departamentas tyli ir dabar, kai internetas knibžda spėlionių, kad aukštas VSD pareigūnas yra mįslingasis Aidas, niekinęs mažametę D.Kedžio dukterį.

Negana to, kai mėgindami bent kiek „prašviesinti“ situaciją gegužės pradžioje piliečių iniciatyva į VSD kreipėsi „Ekspertai.eu“ su prašymu pateikti informaciją apie 9-ojo skyriaus viršininką, VSD tylėjo. Tada Vyriausioji administracinių ginčų komisija (VAGK) patenkino piliečių skundą ir įpareigojo VSD atsakyti į piliečių klausimus. Tačiau vietoj to VSD kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą (VAAT) ir apskundė VAGK sprendimą. Taip VSD savo slaptumo šydą yra pavertęs geležine marška.

Blogiausia, kad E.Kusaitės byla yra tik dar viena įvykių, kurie jaudina Lietuvą, grandis. Kai pažvelgiame į juos atidžiau, vis į akis krinta VSD šešėlis. Apkalta prezidentui Rolandui Paksui, Darbo partijos skilimas, Vytauto Pociūno žūties istorija, „valstybininkų“ grupuotės iškilimas, žurnalistų šnipinėjimas – tai tik keletas momentų, kur aiškiai matomas VSD pėdsakas. Dabar ir Kauno pedofilijos byla.

Ar ne per daug? Ir blogiausios tradicijos tęsiasi vadovaujant jau naujam vadovui: Seimas negavo dvylikos pažymų, jokių paaiškinimų visuomenei dėl rezonansinių įvykių, pažeidinėjamos žmogaus teisės. Negi esame atsidūrę paradoksalioje situacijoje: prieš 20 metų buvo kalbėta apie KGB voratinklį, o nūdien šalis apraizgyta VSD voratinklio?

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

 • Augustinas

  Gryna teisybe.Kodel musu VSD atstovauja Rusijos interesams?As tai matau labai blogus dalykus su teisingumu LT Pociuno zutis…pedofilijos skandalas ir paskui pasipylusios mirtys…si byla…ir jau nekalbu apie J.Abramaviciaus byla…apie Brazuoles upelio tilto sprogdinimo byla…pakaunes savanoriu maista…na ir aibes kitu teisingumo falsifikavimo FAKTU…

 • Augustas

  Geras straipsnis, Tomai. Pritariu Tavo mintims.

 • Ta mergaitė tikrai galėjo būti įsimylėjus čečėnus, susidomėjus islamu ir netgi ketinti susisprogdinti iš tos meilės. Kai kurios jaunos merginos būna labai kvailos ir lengvai paveikiamos, ypač kai įsimyli. O kad dviejų šalių saugumo organai bendradarbiauja, tai nieko blogo čia nematau. Priešingai, jei ji būtų susisprogdinusi, dėmė būtų kritusi ant Lietuvos, neva galvažudžių čečėnų draugė.

 • P. S. Jauna mergina laisvai gali prislinkti prie karinio objekto, jei suprantat apie ką aš. 😉

 • Augustas

  “P. S. Jauna mergina laisvai gali prislinkti prie karinio objekto, jei suprantat apie ką aš.”

  Ta prasme, apsimetusi prostitute? Nemanau, kad čečėnų kovotojams neužtektų proto tokios akcijos sumanyti ir anksčiau. Tačiau rusai savo karinius objektus saugo tikrai gerai. Todėl tokios akcijos nepavykdavo. Ir nepavyks.

 • Pingback: PROFESORE, PROBLEMOS SU INTERPRETACIJA!()

 • Arvydas Damijonaitis

  Pavojingiausias teroristas
  INFORMACIJA:Po Vilties prezidento S.Lozoraičio nužudymo,mėlynanosio pirmojo partijos sekretoriaus prezidentavimo,totaliai demoralizuota Lietuva tapo Rusijos imperijos buferiuku,emigracijos kloaka.Tą įrodo lietuvaitės E.Kusaitės meilės istorija genocidą patyrusiai Čečėnijai.Matome,nėra Lietuvos valstybės,jos piliečiai atiduodami monstrui ,Rusijos imperijos spec tarnyboms.Rusija,slėpdama Medininkų žudikus,neturėtų būti prileidžiama prie Lietuvos piliečių,juos tardyti,nedalyvaujant Lietuvos pareigūnams.Šiuo metu Čečėnijoje yra “užkasami” čečėnų tautos genocido įrodymai,kolaborantas Kadyrovas pasamdytas naikinti Rusijos vykdyto čečėnų tautos genocido faktus,masines žudynes…E.Kusaitė yra lietuvių pasididžiavimas.Pavojingiausias pasaulio teroristas yra NKVD-KGB tradicijas paveldėjusi Rusija,turinti Lietuvoje ambasada,kurios teritorija yra didžiausia Europoje…Emigracijios kloaka Lietuvos valstybė yra Rusijos spec tarnybų marionete..Arvydas Damijonaitis

 • kukulis

  Lietuva privalo ginti savo piliečių teises, nepriklausomai nuo to, kuo jie yra kaltinami. Kaltinami, tai dar nereiškia kad kalti. Man gal irgi susišvies ką nors apkaltinti, tai ką, tą žmogų jau turiu teisę uždaryti į izoliatorių ir jį tardyti?
  O dėl VSD tai man paprasčiausiai graudu. Čia šituos klausimus, susijusius su įvairiais skandalais reikia kelti valstybiniu mastu, antraip bus tas pats kaip su negydomu vėžiu – išsikeros visame organizme, t.y. valstybėje. Manau specialiosios tarnybos privalo būti tiesiogiai pavaldžios Lietuvos prezidentui(-ei). Galėtų būti koks referendumas ar pan.

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes