TIESIOGINIAI MERŲ RINKIMAI YRA ŽINGSNIS Į PRIEKĮ
Matyti tikrovę kitaip

TIESIOGINIAI MERŲ RINKIMAI YRA ŽINGSNIS Į PRIEKĮ

Tiesioginiai merų rinkimai yra tiesioginės demokratijos apraiška

„Tiesioginiai merų rinkimai – žingsnis link stipresnės demokratijos“ , – sako palangiškis politikos apžvalgininkas Tomas Viluckas. „Pirmiausia, tiesioginiai merų rinkimai yra tiesioginės demokratijos apraiška. Patys piliečiai, miestų gyventojai – be partinių susitarimų – gali deleguoti kandidatą į merus. Ir tai yra didelis pranašumas, nes rinkėjai aiškiai žinos, ką kuris kandidatas žada ir kaip tuos pažadus tesi. Naujasis meras taps tiesiogiai atsakingas ir atskaitingas rinkėjams. Iki šiol miestų tarybose susiformuodavo koalicijos ir išsikeldavo kompromisinę figūrą, bet pasikeitus partinei situacijai meras būdavo pakeičiamas. Palangoje turėjome įvairių situacijų. Mūsų mieste buvo periodas, kai merai keitėsi gan dažnai: pavyzdžiui, Remigijus Alvydas Kirstukas, Vytautas Stalmokas. Per itin trumpą laikotarpį meras negali įgyvendinti savo vizijos – tam reikia laiko“.

Kita vertus, T. Vilucko nuomone, merui turėtų būti suteikta daugiau funkcijų. „Jam reikia platesnių galių. Manau, kad tokie postai, kaip Savivaldybės administracijos direktoriaus, visai nebereikalingi – tai, ką iki šiol atlieka direktoriai, galėtų ir turėtų vykdyti merai, – savo požiūriu dalijosi politikos apžvalgininkas. – Todėl partijos, siūlydamos kandidatus, turi parinkti tokią figūrą, kuri pajėgtų atlikti tokias funkcijas. Nebegalime rinkti tik politikų, kurie gražiai kalba ir siūlo pramogas. Kalbame apie savivaldą ir jos vadovą, kuriam reikia atitinkamų savybių. Savivaldos politikoje partinė ideologija nebeturi prasmės, ir taip nebeatsitiks, kad vieną dieną meras, atėjęs į Tarybos posėdį, pamato, jog nebeturi savo daugumos ir praranda postą. Tad tiesioginiai merų rinkimai yra žingsnis link tam tikro stabilumo“.

Tačiau šioje naujojoje tvarkoje palangiškiui yra neaiškumų. „Pavyzdžiui, kas bus, jei meras susikompromituos? Iki tol ši problema buvo sprendžiama labai paprastai – klausimas eina į Tarybą ir po balsavimo meras bus atšaukiamas. O kaip bus tuo atveju, kai Savivaldybės vadovą išrinks gyventojai?“ – svarstė laikraščio pašnekovas.

Tačiau šių, kitokių, savivaldos rinkimų privalumas, pasak T. Vilucko, – galimybė išrinkti stiprų lyderį. „Jo figūra bus stipri, nes žmonėms jį išsirinks, o Taryba privalės su juo dirbti ir su juo derinti. Žinoma, tokie rinkimai merui suteiks didesnę atsakomybę. Tad tai pozityvus žingsnis link didesnės demokratijos“.

“Vakarinė Palanga”

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes