TESTAS POPIEŽIUI PRANCIŠKUI
Matyti tikrovę kitaip

TESTAS POPIEŽIUI PRANCIŠKUI

G.Nuzzi

Gianluigi Nuzzi knyga „Prekeiviai šventykloje“ yra testas popiežiaus Pranciškaus administracijos gebėjimams dorotis su skandalais.

Knyga, pasak Nuzzi, pasakoja Vatikane vykstančio karo istoriją, remiantis dokumentais, kurie niekada anksčiau nebuvo viešai skelbti ir siūlo „gigantiškus įrodymus piktnaudžiavimų ir nusižengimų, kuriems drąsiai ir ryžtingai meta iššūkį popiežius.“

Romano stiliumi parašytoje knygoje persipina popiežiaus Albino Luccianio nužudymo, laisvųjų mūrininkų veiklos tarp kardinolų, gėjų lobistų, italų mafijos, tarptautinių korporacijų ir „blakių” prikimštų Vatikano biurų motyvai.

„1978 m. rugsėjo 12 d., popietę, Jonas Paulius I praėjus tik aštuoniolikai jo pontifikato dienų, sužino, kad galinga masonų lobistinė 120 narių grupė aktyviai veikia per Romos kuriją.  Jis tada paskelbė apie savo planus imtis dramatiškų pokyčių Romos kurijoje kardinolui Villotui, bet … kitą dieną, auštant, sesuo Vincenza Taffarel randa negyvą pontifiko kūną jo lovoje”, – pradeda savo knygą Nuzzi.

Nuzzi skelbia gerai žinomą faktą, kad popiežius Pranciškus yra pasiryžęs nutraukti piktnaudžiavimų praktikas, kurias autorius taip apibūdina: „Per ilgai neįtikėtinai paviršutiniškai ir lengvai, milijonai buvo išmokami už į biudžetą neįtrauktus darbus, kurie buvo vykdomi be deramos priežiūros ir juokingai sudarytomis sąskaitomis. Daugelis tuo pasinaudojo, net tikinčiųjų aukomis, kurios turėjo eiti socialiai remtiniems asmenims.”

Knygoje negailima pagyrų 54 metų monsinjorui Lucio Angelui Vallejo Baldai, kuris dirbo popiežiaus Pranciškaus įkurtoje komisijoje, nagrinėjusioje Vatikano ekonomikos ir finansų sistemos reformos galimybes, ir kitai komisijos narei 33 metų lobistei Francesca Chaouqui.

Vallejo Balda yra pristatytas kaip didvyris visoje knygoje, ypač devintame skyriuje. Abu asmenys buvo suimti Vatikano pareigūnų įtarus, kad jie pavogė ir nutekino įslaptintus dokumentus būtent Nuzzi.

Nuzzi skiria dėmesį neskadriems šventųjų kanonzacijos procesams ir rašo, kad „šventojo gamybos” vidutinė kaina siekia 500 tūkst. eurų. „Tada mes turime atsižvelgti į visas išlaidas atsidėkojimo dovanų reikalingų prelatams, kurie kviečiami šventėms ir, kad svarbiais proceso momentais, pasakytų keletą žodžių apie būsimo šventojo ar palaimintojo veiksmus ir stebuklus“, – cituoja savo šaltinį autorius.

Trečiajame savo knygos skyriuje autorius aprašo tamsias vadinamojo „Šv. Petro skatiko“ administravimo puses ir pasakoja apie per daug „prašmatnų“ kardinolų gyvenimo būdą:  „Kurijos kardinolai gyvena kunigaikščių būstuose, kurių plotas siekia 400, 500, net 600 kvadratinių metrų.”

Paskutiniame skyriuje autorius klausia, ar popiežius Pranciškus atsistatydins. „Ar popiežiui pavyks laimėti mūšį? Sunku vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą. Manau, kad jo projektas negali būti atidėtas arba jo būtų galima išvengti, tačiau sunku ginčytis, kad jam pavyks įgyvendinti iki pabaigos savo ambicingą misiją.”

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes