ŠI ŠALIS YRA ANT BEDUGNĖS KRAŠTO
Matyti tikrovę kitaip

ŠI ŠALIS YRA ANT BEDUGNĖS KRAŠTO

"Juodoji aušra"

Gegužės 17-oji, kai 240 policininkų, specialiosios pajėgos, visa jėgos galybė Garliavoje atakavo vaiką, senyvus ir neįgalius žmones, dvasininkus, įeis į Lietuvos istoriją kaip “juodoji aušra”.

Paryčiais, išjungus vaizdo kameras, vaikant bandančiuosius užfiksuoti siaubo filmą primenančius įvykius, aidint maldoms, trempiant valstybės simbolius buvo surengta operacija, kuri vadinama teismo sprendimo vykdymu.

Jei laisvoje ir demokratinėje Lietuvoje šitokiu būdu vykdomi teismo sprendimai, tuomet ši šalis yra ties bedugnės kraštu. Jeigu valstybėje piliečių ir žmogaus teisės nieko nevertos, brutaliai paminamos dėl “įstatymo” ir “teisingumo”, tada kokia jos ateitis?

Ką kalbėti apie piliečius, kai šalies vadovai šioje kritinėje situacijoje atrodo tiesiog beviltiški? Faktai akivaizdžiai tai byloja. Štai ministras pirmininkas Andrius Kubilius Žinių radijui teigė: “Buvau informuotas tik po operacijos.” Prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė pareiškė, kad valstybės vadovei Daliai Grybauskaitei apie planuojamą mergaitės perdavimą motinai iš anksto nebuvo pranešta, o apie prasidėjusią operaciją jai telefonu pasakė europarlamentaras Vytautas Landsbergis.

Toliau – dar įdomiau. Prezidentė tikino Seimo narį Gintarą Songailą, kad pati bandė susisiekti su vidaus reikalų ministru Artūru Melianu, tačiau šis atkakliai nekėlė mobiliojo ryšio telefono. Esą neatsiliepė ir generalinis komisaras.

Šie faktai veda prie paprastos išvados – arba valstybės vadovai ramiu veidu meluoja savo žmonėms, kad nežinojo apie būsimą operaciją, arba jie visai nekontroliuoja padėties krašte. Pastarasis teiginys darosi vis įtaigesnis, nes mergaitės perdavimas organizuotas dieną, kai Seime buvo svarstomi energetiniai projektai, o prezidentė ruošėsi išskristi į NATO vadovų susitikimą Čikagoje. Kitaip tariant, viskas vyko taip, kad valdžia ir politikai turėtų kuo mažiau galimybių įsikišti į situaciją.

Ko gero, jie to ir nenorėjo. Beveik visų Seimo narių “Facebook” profiliuose ketvirtadienį vyravo ramybė, pagyros savo nuveiktais darbais, o teisingumo ministras Remigijus Šimašius demonstravo cinišką nesupratimą dėl piliečių pasipiktinimo būdu, kuriuo šturmuota Klonio gatvė.

Cinizmo ketvirtadienio dramoje buvo per akis. Pavyzdžiui, kaip kitaip pavadinti prezidentės nenorą išeiti susitikti su stichiškai susirinkusiais protestuotojais S.Daukanto aikštėje. Jai “ne lygis” nusileisti iki žmonių skausmo? Gal prezidentė bijo savo piliečių akių, kurios klausia, ar ji dar yra šios šalies vadovė?

Viskas, ko iš politikų sulaukėme, – tai Seimo Mišrios grupės atstovų surinkti parašai suburti laikinąją komisiją įvykiams Kauno rajone, Garliavoje, ištirti.

Jei Seimo nariai ryžtųsi sudaryti tokią komisiją, tarp siūlomų aiškintis klausimų (specialiųjų priemonių prieš mergaitę ir jos šeimą naudojimo, smurto prieš kitus piliečius, valstybės vėliavos išniekinimo, teisėjo ir turto neliečiamybės bei kt.) turėtume pasiteirauti: kodėl vykdant šią operaciją buvo vengiama viešumo? Kiek Lietuvos mokesčių mokėtojams atsiėjo toks teismo sprendimo vykdymas? Kas išmatuos moralinę žalą, kurią patyrė šio krašto žmonės, traumuoti vaizdų iš Garliavos?

Ir kas pakomentuos tokius internete pasirodžiusius liudijimus: “Jų buvo pilnos aplinkinės gatvės, suvažiavo autobusais, policijos ir “Aro”. Mes stovėjom su trispalvėm, Lietuvos vėliavom, susikibę per alkūnes, mus tąsė, plėšė, žmonėms sudraskė drabužius, mušė, sudraskė pečius, rankas – jie buvo kruvini! Merginas, senas moteris už kojų tempė per grindinį, nešė į kitas gatves, grūdo į autobusus ir išvežė.”

Ir kokios komisijos atsakys, kodėl gegužės 17-osios rytą mes pabudome rusiškoje ir baltarusiškoje Lietuvoje, nors kovėmės už naują ir šviesią šalį. Už mus asmeniškai – jokios.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

 • Aidas

  O prie ko cia valstybes vadovai turetu buti super informuoti apie tokia operacija? Kas cia valstybines svarbos reikalas???
  “Jei laisvoje ir demokratinėje Lietuvoje šitokiu būdu vykdomi teismo sprendimai, tuomet ši šalis yra ties bedugnės kraštu. Jeigu valstybėje piliečių ir žmogaus teisės nieko nevertos, brutaliai paminamos dėl „įstatymo“ ir „teisingumo“, tada kokia jos ateitis?” – o kia jos ateitis jei priimti teismo sprendimai nevykdomi? grupele runkeliu susirinkusiu uz nemokama kotleta ar pasireklamuot pries tuos pacius runkelius nusprende seimo “pazibos” sprendzia kurie teismo sprendimai teisingi kurie ne?? kas cia per valstybes modelis? gali teismo sprendimas patikt arba nepatikt, bet vykdyt ji privalu visiem. Taip kad issitrauk galva sau is subines ir suprask, kad Lietuvoje teisinguma vykdo teismai – geri ar blogi jie ir ju sprendimai jau kitas klausimas. Bet jei norim tai pakeisti, pakelti viska i aukstesni lygi reikia bandyt keist visa teismine sistema, o ne bukagalviskai parekauti. Nes nuo to niekas nesikeicia.

  • Tomas

   dėl valstybes vadovų – kalbame apie REZONANSINES bylas. Operacijoje dalyvauja tiek pajėgų, kiek nėra buvę civilinėse bylose visoje nepriklausomos Lietuvos istorijoje.
   Dėl teismo sprendimo nevykdymo. Lietuvoje nėra įvykdyta 17 000 teismo sprendimų (prof. Landsbergis).
   Ir ne tau kalbėti apie lygį. “Runkeliai”, “issitrauk galva sau is subines” – paties leksika kaip iš zonos.

   • Aidas

    Nu ir kas is to 17000? Cia ka didziuotis verta? Ir skatinti trukdyti vykdyti teismo spendimus del to, kad keliolika tukstanciu ju jau neivykdyta? Cia tau panasu i argumenta kazkoki? Pilnai sutinku su Landsbergiu, kai jis sako, kad istatymo raides nereikia vertint aklai, o turi buti viskas proto ribose, bet ir visiskai sutinku su Kubiliumi, negalima rinktis kuriuos sprendimus vykdyti ar nevykdyti, pagal tai jie tau patinka ar ne. Cia absurdas. Ir tas skaicius koks – LT nepriklausomybes laikotarpio? Gal negrizkim i tai kas buvo 10 metu atgal, didzioji dalis to skaiciaus turbut sukaupta tuo metu. Del leksikos – tau geriau zinot kokia leksika zonoj, daug laiko Garliavoj praleidai turbut, as su ja nesusipazines.

    • Tomas

     tai neįvykdyta daug svarbesnių ir antstoliai neskuba, ir policijos nematyti… Kodėl skubėta dabar? Kodėl nuo gruodžio vidurio nebuvo jokių medijavimo žingsnių?
     O šiaip Aidai, esate geras chamas ir lietuviškai rašyti nemokate. Tad n Jums spręsti apie Klonio žmones.

     • Aidas

      Tai va butent, tai kodel nera to pulko aviu kai nevykdomi svarbesni sprendimai? Mazai samones ar mazai ar tiesiog niekas nemokamais kotletais nemaitina ir idiotisku brukalu aistru nekursto? Del to skubejimo – cia politiniai zaidimai, rinkimai arteja, o cia toks aziotazas sukeltas ir visi vapalioja “vyriausybe kalta, valdzia kalta, seimas kaltas, Kubilius kaltas, Dalia kalta, visi kalti, kad tokia situacija”. Proto neidesi… Neapsimeskit, kad jum neaisku. Jus blevyzgojat ka norit viesai ir nuodijat liaudi, o as rasau kokiom noriu raidem. Nematau reikialo cia stengtis lietuviskumu zibet prie tokio konteksto.

      • margo

       sveiki. vaikas turi gyventi su mama, o kadangi mama paprasta mergaitė, tai klanas gali ją lengvai triuškinti. su pagarba

     • patvorinis

      Tomai, labai Jus palaikau. Matau esate totaliai ‘užpultas” nekokių komentatorių. Būtent žmonės, kurie visiškai nesigilina į įvykius, valstybės gyvenimą, paskui drįsta kalbėti tokias nesąmones. O violetinius, patvorinius labai myliu , gerbiu ir visa širdimi palaikau. Esu gydytojas ir žinau, kad a.a. Drąsių nužudė (mūsų bendruomenė nėra didelė, bent prieš kolegas teismo ekspertui buvo nepatogu). Aš jau keli metai, kaip gyvenu Deimante ir negaliu atsitokėti po viso to siaubo, ką teko visiems išgyventi. Esu Tikėjime ir labai liūdna dėl tylos Bažnyčioje. Na, negi aplink mus tik fariziejai?

  • tam, kurio galva subineje

   …tavo paties galva subineje, toje, kuria laizai. Ir jei esi parsidavele kiaule, tai esk savo jovala, bet palik Lietuva ramybeje. Teguls tokie isgamos kaip tu vaziuoja subiniu plauti, o ne dori Lietuvos pilieciai. Lai Dievas man atleis uz tokius zodzius, bet tik toki leksikona sitie subines ir tesuptanta, tos kgbistines kiaules.

 • Antanas

  Tomai, jei jūs esate durnas kaip bato aulas, tai jokia prezidentė jums tapti protingesniu nepadės.

  Jei nepatinka kaip vykdomi įstatymai Lietuvoje, visada galite išvažiuoti į Baltarusiją ar Rusiją. Ten girdėjau pedofilijos nėra – stiprus lyderis viskuo pasirūpina 🙂

  • Tomas

   kad Baltarusija ir Rusija čia JAU yra. Čia juk pedofilijos nėra

 • Tadas

  Negi violetinė isterikų minia yra aukščiau įstatymo?

  • Tomas

   ši “violetinė isterikų minia” yra Lietuvos piliečiai, kurie turi teisę būti nepatenkinti įstatymais.

 • Magisterludi

  Kodėl Motina bažnyčia tyli, ar jai negaila savo mažutėlių?

  • Tomas

   nežinau, man liūdna dėl to.

  • pauls

   Bažnyčia protingesnė už Prezidentūrą, kuri praleido gerą progą patylėti ir ėmėsi populizmo…

 • Sveikas

  Dėkui už teisingą žodį

  • Tomas

   ačiū už palaikymą.:)

 • Vytas

  Pritariu autoriaus nuomonei. Žmonių grobimas, kad ir kuo būtų dangstomas, yra blogis. Labai lengva užsidengti akis “teismo sprendimo” lapeliu. Tuo tarpu žmonės netiki, kad Temidė akis yra užsidengusi, anaiptol. Ereliai, šimtais sulėkė vaiko grobti, tokios pajėgos rimtą darbą būtų kitur nuveikę. Neišprovokuota prievarta yra nepateisinama, tai jau policinės valstybės požymis. Teismus turėjo ir SSSR, ir nacistinė Vokietija. Pastarosios teismo sprendimu žydai buvo pripažinti ne žmonėmis. Vykdoma, kaip žinoma, buvo preciziškai. Teisingumas, žmoniškumas ir prievartos nenaudojimas prieš silpnesnį yra aukščiau visų popiergalių ir “sprendimų”, kurie pas mus šiaip ar taip vykdomi labai selektyviai.

  • Tomas

   sutinku Vytai.

  • pauls

   Tai kad išprovokuota, ir dar kaip… Ar ne?

 • Nelabai suprantu ko cia stebetis tuo kas ivyko. Teismo sprendimas buvo, ji ivykdyti buvo trukdoma, tai kokie gali buti dar klausimai?.. Normalioj valstybej seniai butu sturmave ta pacia diena kai tik isigaliojo teismo sprendimas, kokioj Amerikoj nesicackintu tikrai, jei kas pasipriesintu valdzios sprendimui.

  • Tomas

   normaliose valsybėse neprieinama iki tokių absurdų. Institucijos kruopščiai dirba medijavimo darbą.

   • pauls

    Reikia turėti su kuo dirbti. ponia Venckienė piktybiškai su niekuo nebendradarbiavo.

 • kepalas

  Ponas Viluckai, jus esate ant bedugnes krasto ir baisiausia, kad to nesuprantat. Nuvaziuokit pagyventi Rusijoje ir Baltarusijoje – pazadu, nustosit taip idiotiskai lyginti.
  Ir siaip, nusiraminkit, nieko cia tokio neivyko. Policija issprende seimynini ginca (butent toki, o ne pedofilijos byla), kuriuo musu ziniasklaida manipuliuoja nesigedydama, ir taip isvesdami is proto tokius is paziuros solidzius zmones, kaip Viluckas ar Navickas.

  • Tomas

   šeiminiam ginčui spręsti prireikė 240 policininkų. Oho….
   Ir jei “is proto išvedė tokius is paziuros solidzius zmones, kaip Viluckas ar Navickas.”, reiškia įvyko kažkas rimta.

 • Dar pamirsau pasakyt. Tomai, paminejote apie cinizma toje operacijoje. Nezinau, kazkaip neizvelgiau to. Noreciau paklausti, kaip jums atrodo, o ar yra cinizmo ar nera tame reiskinyje , kai kataliku dvasininkai prievartauja, tvirkina vaikus vaikų prieglaudose, poto kai tie vaikai pasiskundzia kad juos prievartauja, tuomet vaikai yra melagingai apkaltinami homoseksualizmu, o tada jau prievarta kastruojami?.. Ir visa tai su popieziaus zinia. Cia ne ismyslas, o tikri faktai, buve Olandijoje. Man rodos, viena diena katalikybes laukia Dievo teisingumo operacija uz visa tai, kas buvo ivykdyta neva Dievo vardu. Be to, manau, kad jau patys tie nuolat iskylantys faktai, demaskuojantys katalikybes nusikaltimus, jau savaime yra tam tikra Dievo teismo apraiska.

  • Vytas

   Olgerdai, visa tai lygiai tiek pat galioja dalykams, padarytiems “įstatymo vardu”. Jūs šnekate apie lygiai tokius pačius “sprendimus”, kurių teisingumu mes neturėtume abejoti nė už ką. Tai kodėl abejojate? Jei jau buvo “sprendimas”kastruoti, tai cituoju: “nelabai suprantu ko cia stebetis”. Tikriausiai nenorėjote, bet pateikėte argumentus, tinkančius priešingai pusei.

  • Tomas

   bet kokia prievarta prieš vaikus yra nusikaltimas. Dėl “faktai Olandijoje” kur jie? Koks nors pulp fiction, ar ekspertų išvados?

    • Tomas

     Olgerdai, parašei “Ir visa tai su popieziaus zinia.” Iš kur popiežius bus informuotas, ką kažkokie išgamos pasislėpę daro? Na, nemanipuliuokite faktais.

     • Na, Tomai, galbut zinoma rasau siek tiek apibendrindamas viska, taciau siaip, daugeliu atveju, popiezius visgi zinodavo apie panasius atvejus. Na, bet, kad zinojo, tai dar nieko nereiskia, blogiausia yra tai, kad dazniausiai reikiamai nereaguodavo. Vienas is labiausiai piktinantis dalykas katalikybeje ir yra butent tas nusikalteliu slepimas bei zutbutines geros reputacijos palaikymas (zodziu pakazucha)- vietoje to, kad kriminaliniai nusikalteliai butu atiduoti teisesaugos institucijoms, jie budavo slepiami. Na, ir rezultatas visiskai atvirkstinis- katalikybe neturi jokios geros reputacijos… Pasakyciau, atgaila yra geros reputacijos pradzia, o slapstymasis atnesa tik visiska geda…

      • kukulis

       Manau terminas “katalikybė” neteisingai vartojamas.

       Mano supratimu – tai pasaulėžiūros įvardijimas. Ir su šia pasaulėžiūra jokiu būdu nėra suderinama pedofilija. Čia Olegai tikrai atliekate “pritempėjo” vaidmenį.

       • Ogi kaip cia taip gaunasi: nesuderinama, bet tai visgi tai egiztuoja simtmecius? Turiu omeny pedofilija katalikybeje? Tas pats liecia ir homoseksualizma. Irgi kas nors pasakys, kad nesiderina, bet seniai zinoma, kad tai yra norma kataliku dvasininku gyvenime. Tai kur cia kas ka pritempineja? O gal visgi katalikybe save pritempineja prie krikscionybes? Bet vis niekaip tai neiseina, kai paziuri.

 • Aidas

  Vytai, o jums neatrodo, kad jus bandote sulyginti nepalyginamus dalykus? Cia tas pats kas lyginti kieta su siurksciu… Nacistine Vokietija, SSSR… Atsibuskite, ar jus bent suvokiate kuriuo laikmeciu ir kokioj santvarkoj gyvenat? Kalbate apie protu nesuvokiamus ir nelogiskus sprendimus priimtus totalitariniuose rezimuose. Genocida lyginti su tokia situacija Lietuvoje daugiau nei idiotiska ir amoralu. Paziurekit i sitos situacijos faktus ir sau nuosirdziai atsakykit i klausima kas cia is tikro ivyko ir kas yra zinoma. Bet faktais, o ne tuo brukalu kuriuo maitina visa Lietuvos ziniasklaida. Nera jokiu irodymu apie jokia pedofilija ar prievarta naudota pries mergaite (apart neaiskaus filmuko ir pazymos, kuri gauta is lempos, neatlikus jokios ekspertizes, tas pats kas as savo vaika palikes namie nueiciau pas seimos gydytoja ir paprasyciau parasyt pazima, kad vaikas namuose serga…). Jei jau Kedys taip viska puikiai planavo ir norejo vaiko globa atimt is nenaudeles Stankunaites tai nemanot, kad tokios “smulkmenos”, kuri vercia viskuo abejot, nebutu praleides?? Man visa sita situacija, kaip kazkas gerai pastebejo panasiaisia i dvieju seimu ginca del vaiko globos. Tiksliau super “galingos” (jie bent save taip isivaizduoja) Kedziu gimines su visom Venckienem priesaky ir pora desimciu metu teturincios Stankunaites, kuri isdriso pasipriesinti visai tokiai sutvei. Jei pasidometumet tai tas gincas del mergaites buvo jau seniausiai, dar toli iki visu pedofilijos pasaku. Biloginiai tevai nesutare, kam atitenka vaikas. Beda tik, kad taip toli viskas nuejo… O dabar teismo sprendimas buvo priimtas, kam globa atitenka. Ir ar jis patinka ar ne jis turi but vykdomas. Pries teisini sprendima reikia kovot teisinemis priemonesmis, o jei teisiniu argumentu nera, nemokamais kotletais maitinami runkeliai aciu Dievui teisingumo Lietuvoje vykdyti dar neturi teises. Ir dar del prievartos – tai leiskim visiem daryt ka nori, gi tokios ju zmogiskosios prigimtines teises. Prievarta net ir paremta teisiniu ar moraliu teisingumu NEPRIIMTINA IR NEGALIMA. Ir kas tada bus, kur taip nueisim? Siulau straipsnio auriui issitraukt galva is subines pasiulysiu ir jums, nesupykit ir atsibuskit.

  • Tomas

   akivaizdu Aidai, kad paviršutiniškai susipažinote su reikalu. O ką nagrinėja Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas? Žaidimus smėlio dėžėj?

   • Aidas

    GALIMA pedofilija, tas zodis priekyje turetu daug sakyti, jums taip pat. O gal jus turite kazkokiu negincijamu irodymu, faktu?? Kazkaip intuicija kuzda, kad ne velnio.

    • Tomas

     pats teigėte “Nera jokiu irodymu apie jokia pedofilija ar prievarta naudota pries mergaite”. Logikos kažko nerasta. Prokurorai mano, kad įrodymų pakanka irperdavė bylą teismui.

     • Aidas

      Man jau darosi juokinga ir kartu graudu. Du zmones nuzudyti – nu turbut kad yra del ko byla teismui perduoti… Ir kai va tokie parekautojai viska suplaka i viena vieta ir sava “teisinguma” vykdo ar skelbia, va tada logikos tai tikrai truksta.

      • Tomas

       šiaip nužudyti 4. Ir tai – tragedija.

       • Aidas

        Nreikia savo nepagristos nuomones pateikti kaip fakto. Jau bloga darosi nuo tokio uzstales “teisingumo ir tiesos”.

 • django

  Mt 7, 1–5

 • Tadas

  Sutinku, kad buti nepatenkintu istatymu ar teismo sprendimu yra kiekvieno teise, taciau zviegti, raginti nevykdyti istatymu, teismo sprendimu, trukdyti juos ivykdyti jau yra nusikalstama. Geda uz tokius bendrapiliecius, kuriu 70 proc. nesupranta uz ka zviegia, 99,5 proc. nesidomi, ka ju vaikai veikia internete ir su kuo bendrauja socialiniuose tinkluose ir kuriu 100 proc. palaiko zudyma ir zudika. Po tokio beprocio savivales pavyzdzio atsiras kitu beprociu, kuriu taikinys galite buti ir jus? Pagalvojote apie tai? Del policijos pareigunu skaiciaus – jei butu pakake vieno policijos pareiguno, policija ir butu atsiuntusi viena, taciau naturalu, kad iveikti NETEISETA pasipriesinima buvo reikalingos didesnes pajegos, todel manau, kad policijos pareigunu skaicius ir veiksmai buvo proporcingi violetiniu isteriku skaiciui ir pasipriesinimui. Tiek, kiek ismanau, policijos (ir kitu institucijus) veiksmus vertinu kaip kvalifikuotus ir darnius, o svarbiausia – TEISETUS! Noriu pridurti, kad teisiniuose gincuose nepalaikau nei vienos puses, nes per mazai zinau, kad galeciau nuspresti, kas teisus. Tiesiog noriu, kad saujele reksniu laikytusi istatymu, kaip ju laikausi as, ir, tikiu, kaip ju laikotes jus. Sekmes.

  • Tomas

   tai žmonės ir reiškia savo nepasitenkinimą. Bet ciniškai kišti žmones į “būdas”, daužyti juos – neadekvatu.

   • Tadas

    Šiuo atveju violetiniai aktyviais ar pasyviais veiksmais trukdė įvykdyti teismo sprendimą, todėl dalis jų buvo sulaikyti ir pristatyti į policijos įstaigas kaip pažeidėjai. Bus atlikti tyrimai, bus sprendžiama dėl jų patraukimo administracinėn arba baudžiamojon atsakomybėn. Kiekvienam pagal jo vaidmenį. Taip ir turi būti. Ir jeigu ši šalis yra ant bedugnės krašto, tai dėl violetinių isterikų, o dėl teisėtų institucijų veiksmų. Dar kartą reiškių palaikymą valstybės institucijoms, dalyvavusioms vaiko perdavime.

   • pauls

    O tai kaip juos kišti į tas “būdas” ir daužyti reikėjo? Ne ciniškai? Tada gerai? Nušneki, užklynita dainelė, vienas per tą patį… Visi buvo perspėti, žinojo pasekmes, jos buvo adekvačios, gal net reikėjo kiek bananų užmesti, kad ateičiai liktų priminimas- negalima CINIŠKAI tyčiotis iš valstybės, įstatymų, tai yra-kitų piliečių.

 • Tomai, pirmiausiai dėkui už pilietinę poziciją. Galima tik įsivaizduoti kaip rizikinga žiniasklaidoje dirbančiam žmogui deklaruoti tokias pažiūras.

  Mano klausimas – kada po velnių visi nors kiek žinomi visuomenėje žmonės sės prie vieno stalo ir šios bei kitų istorijų pagrindu suformuos kažkokį vieną visuomeninį darinį kuris sieks labai aiškių tikslų. Ir faktas, kad turi, tiesiog privalo eiti į politiką ir kažką keisti kaip taip daroma normaliose civilizuotose šalyse. Ar tai II Sąjūdis ar kažkas panašaus, laikinas visuomeninis judėjimas, kurio užduotis civilizuotomis priemonėmis keisti susidariusią padėtį. Ir aišku tai turi būti laikina.

 • Tomas

  ačiū už palaikymą.:) Prieš keletą metų įkalbinėjau žinomus visuomenininkus steigti solidžią partiją, bet…

  • to rezultatus matome (nesugebėjimo susitarti). 🙁

   gal reikėtų atgaivinti tas iniciatyvas, nes sugaudys mus visus (sakau mus, nes tas palies ir paprastus piliečius) ir po vieną, po vieną vienaip ar kitaip sudoros. O valstybės raida nusuks toli gražu ne ten kur civilizuotos šalys yra.

   • Tadas

    Veltui panikuoji, nepažeidinėk įstatymų ir niekas nieko nedoros. Ir būtų gerai, kad visuomenininkai nepatingėtų ir pasiskaitytų teisės aktus ir juos įsigilintų. Manau, kad tada dalis jų mažiau šauktų ir ramiau reaguotų, be jokių “ant bedugnės krašto”, “pagrobė mergaitę, pagrobė Lietuvą”. Galiausiai, nuvykite į policiją ir paprašykite paaiškinti, kaip jie planuoja pajėgas ir priemones įvairiems viešiems renginiams ar operacijoms ir tada pamatysite, kad ilgą laiką iki renginio vyksta kruopštus darbas, analizuojamos rizikos, pasipriešinimo rizikos ir pan. Pernai 300 gėjų eitynių dalyvius saugojo 800 pareigūnų. Gal irgi neadekvatu? Ir sėkmės kuriant rimtą visuomenininkų partiją!

 • kukulis

  Turbūt problema tame, kad teismas iki galo neišsprendžia tos pedofilijos bylos.

  Jeigu viena pusė įsitikinusi kad nusikaltimas buvo, o kita įsitikinusi kad nebuvo, tai susikalbėjimo niekad ir nebus.

  Romoje buvo toks posakis “blogas įstatymas irgi įstatymas”. T.y. teisinėje valstybėje tenka laikytis teismo sprendimų.

  Jeigu Venckienė būtų paklususi (galimai neteisingam) teismo sprendimui iš pat pradžių, nebūtų viso šio šurmulio; bet be šio šurmulio niekas nekeltų klausimo dėl teisinės sistemos Lietuvoje sveikumo. Vadinasi šis šurmulys Lietuvai yra naudingas. Ir nereikia vieniems kitų teisti vadinant violetiniais ar fašistais.

  Mano išvada tokia: teisėsaugos pajėgos pasielgė teisėtai. Tačiau svarbiausias uždavinys – ne mergaitės globos klausimo išsprendimas ar gegužės 17 d. įvykių Garliavoje teisėtumo išaiškinimas, o tos pedofilijos bylos užbaigimas!

  Jeigu nusikaltimas buvo, tai yra pagrindinis dalykas ko gali bijoti nusikaltėliai ir yra būtent ta byla.

  Jeigu nusikaltimo nebuvo, ir teismas *kompetetingai* tai išaiškins, tuomet žmonės nusiramins ir galės grįžti prie savo darbų.

 • http://www.neringavenckiene.com/neringos-knyga.html

  106 psl., tyrimų poligrafu specialistų išvadų kopijos, klastotė?

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes