POLITIKOS APŽVALGININKAS TOMAS VILUCKAS: MASIŲ SUKILIMAS
Matyti tikrovę kitaip

POLITIKOS APŽVALGININKAS TOMAS VILUCKAS: MASIŲ SUKILIMAS

Masių sukilimas?

“Balsas.lt” paprašė įvertinti politinius 2011-ųjų įvykius ir pažvelgti į 2012-uosius.

Visų pirma, tai buvo gatvių protestų, nuvilnijusių per pasaulio didmiesčius, metai. Tam tikra prasme galime kalbėti apie „masių sukilimo“ teorijos periodiškumą, kai minia maištauja prieš elitą. Kita vertus, apčiuopiamus rezultatus šie protestai davė tik arabų pasaulyje, tačiau kalbėti apie demokratijos pergalę ten būtų naivu, nes revoliucijos nuvertusios diktatūras užkėlė islamistines jėgas, kurioms liberalios demokratinės vertybės yra ne mažiau svetimos, nei kokiam V.Putinui.

Išskirti vertėtų ir visapusišką Europos Sąjungos krizę, kuri sustiprino Vokietijos lyderiaujančią poziciją ES bei lėmė Briuselio technokratų valdžios perėmimą Atėnuose ir Romoje. Ateinantys metai, jei nebus leista euro bėdoms įsibrauti į Vokietiją ir Prancūziją, turėtų užbaigti šią krizę ir sustiprinti federalistines tendencijas ES, kas turės neišvengiamų politinių bei ekonominių pasekmių ir Lietuvai.

Lietuvoje svarbiausias politinis įvykis – savivaldybių tarybų rinkimai, kurie reabilitavo Artūrą Zuoką ir jam suteikė ketvirtą pagal svarbą postą šalyje. Kitais metais vyksiantys Seimo rinkimai centruos politinį gyvenimą, jie turėtų atnešti ne tik pokyčius valdžioje, bet ir į šalies politinę areną grąžinti Rolandą Paksą.

Kitos nuomonės čia.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes