PAS KĄ SKRAIDO ANGELAI
Matyti tikrovę kitaip

PAS KĄ SKRAIDO ANGELAI

Foto iš deviantART

IV ADVENTO SEKMADIENIO EVANGELJOS TEKSTAS

Koks svetimas nūdienos žmogui pasaulis, kuriame iš dangaus nusileidžia angelai ir kalbasi su mergina!
Tokias istorijas esame linkę nurašyti legendų ir mitų sferai. Sykį teko girdėti dviejų kunigų pokalbį, kai vienas kunigas kito paklausė, ką jis darytų, jei pamatytų, ką nors antgamtiška. Šis atsakė, kad eitų pasitikrinti pas psichiatrą…
Tad gyvename laiku, kai angelai nebeskraido, nes jų pasirodymas reikštų šizofrenijos formą.
Marija kaktomuša susidūrusi su anapusybe sutriko, bet nesileido į racionalius svarstymus.
Ji patikėjo, kad Dievas yra negalimų dalykų autorius. Ir sutiko padėti į šoną dvejones bei analizes, kad paliktų erdvės neįmanomybei.
Viduramžiais šv. Tomas Akvinietis karštai svarstė kodėl Marijai buvo atsiųstas angelas, o ne pats Dievas jai pasirodė.
Jis atsakė, kad taip Dievas norėjo nevaržyti Marijos laisvės. Juk išvydus Dievą jokios laisvės neliktų. Jei Dievas ūmiai sustabdytų karus, pamaitintų alkstančius, išgydytų ligonius, kitaip tariant, būtume priversti tapti padoriais ir dorybingais, neliktų mūsų laisvės.
Pasirinkimo laisvė mus daro oriais, juk taip tampame atsakingi už savo veiksmus, net jei jie netelpa į „sveiko proto“ rėmus. Kaip paauglės iš Nazareto, nulenkusios galvą prieš Slėpinį ir taip tapusios jo dalimi.
Tokius žmones lanko angelai. Ar tik legendose?

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

  • Kažkuria prasme aš suprantu tą kunigą, kuris nelabai norėtų patikėti tuo, ką matė. Aš pats savo gyvenime tikrai perdėtai nesitikiu kažkokių super antgamtiškų reginių (nekalbu apie atsivertimus, išgijimus ar kitus stebuklus), turiu omenyje vizualinių patyrimų ar regėjimų.

    Kodėl? Todėl, kad šiais laikais vyksta tiek daug netikrų regėjimų ir viso kito, todėl aš nenorėčiau spėlioti ar tai tikrai buvo Dievo ženklas ar tai buvo apsimetęs blogis. Mano perspektyva paprasta – aš žinau, kad yra Dievas, į jį tikiu ir man nereikia kažkokių antgamtiškų ženklų tam patvirtinti.

    Šiaip gyvenime aš toks pats netikėlis, kaip ir mano globėjas Apaštalas Tomas 🙂

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes