OPERA TURGUJE
Matyti tikrovę kitaip

OPERA TURGUJE

Šįsyk pateikiamą vaizdo klipą noriu pailiustruoti moksline teorija. Sociologas Haroldas Garfinkelis, pasitelkdamas socialinės tvarkos dekonstravimo metodiką, atliko savitus eksperimentus, kurie apibūdinami kaip laužantys eksperimentai (breaketing). Tokiose eksperimentuose socialinė tikrovė yra laužoma tuo tikslu, kad išaiškėtų metodai, kuriais žmonės ją konstruoja. Pagrindinė prielaida yra ta, jog metodiškas socialinio gyvenimo kūrimas vykstą visą laiką ir, kad dalyviai nesuvokia, jog jie yra įtraukti į šį veiksmą.

Laužančio eksperimento tikslas – sutrukdyti normalias procedūras taip, kad būtų galima stebėti ir studijuoti kasdienio pasaulio konstravimo ir rekonstravimo procesą, t.y. parodyti, kaip žmonės sutvarko savo kasdienį gyvenimą. Šie eksperimentai taip pat atskleidė socialinės tikrovės trapumą bei bendruosius būdus, kaip žmonės bando įveikti padarytus “lūžius”.

Turgus, pirkimas yra kasdieniška ir buitiška. Opera sugriauna šią įprastą tvarką ir įsiveržia ją. Žmonių reakcijos atskleidžia, kad jie tarsi pabunda iš rutinos ir įsijungia į kitokios tikrovės kūrimą.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

  • Bandau isivaizduoti tuos laikus kai lietuviai buvo uzplude Jugoslavijos turgus, staiga atvyksta Virgilijus Noreika… 🙂

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes