MERGINA IŠ IPANEMOS
Matyti tikrovę kitaip

MERGINA IŠ IPANEMOS

Graži šios dainos istorija. Jos autoriai  Antonio Carlos Jobim ir Vinicius de Moraes kiauras dienas mirkdavo Veloso kavinėje Rio de Žaneire, Brazilijoje. Kas rytą pro kavinę į pajūrį traukdavo vietinė gražuolė Heloísa Eneida Menezes Paes Pinto. Jos grožio sužavėti vyrukai, kas rytą atbėgdavo į Veloso pavėpsoti į gražuolę, kol vieną 1962 m. rytą, tiesiog ant servetėlės, čia pat kavinėje, buvo užrašyta ši daina, išgarsinusi bosanovą visame pasaulyje.

Heloísa Eneida Menezes Paes Pinto

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

 • Labai ‘kultūringas’ 1962 m. klipas, palyginus su šiuolaikiniias. Šitiek drovumo skaistaus…

 • Man labiau patinka ši versija:
  http://www.youtube.com/watch?v=gouAIO8gx_w

 • Rytis

  Tai veikiau ne klipas, o ištrauka filmo “Get Yourself a College Girl” (1964).
  Filmas niekuo iskirtinu nepasižymėjo, nebent tuo, kad jame vaidino dainininko Franko Sinatros dukra. Tuo tarpu, soundtrack`as “The Girl from Ipanema”, išgarsinęs Astrud Gilberto, tapo hitu, reprezentuojančiu brazilų muziką pasaulyje.
  O dainos sukūrimo istorija, kurią Tomas aprašė, turėjo savo tęsinį. Stan Getz, garsus džiazo muzikantas, koncertuodamas Lotynų Amerikoje, susižavėjo bosanova ir pasiūlė vienam iš šio stiliaus pradininkų, brazilų gitaristui Joao Gilberto bendrą muzikinį projektą. Taip gimė nepakartojamas “Getz/Gilberto”, bandas, kurio jau pirmas muzikinis albumas iki šiol pripažįstamas visų laikų geriausiai parduodadamu džiazo albumu. Tame bande dainuodavo Astrud, Joao Gilberto žmona.
  “Getz/Gilberto”, pelniusio pasaulyje milžinišką šlovę, projektas netikėtai pasisuko kita kryptimi, nei norėta, kadangi Getz beprotiškai įsimylėjo Astrud. Toks meilės trikampis negalėjo ilgai tęstis. Getzas nutraukė muzikinę partnerystę su Gilberto ir grįžo į JAV.
  Beje, Tomo pateiktoje filmo ištraukoje Getz(saksofonas), Gilberto (kontrabosas) ir ramus Astrid vokalas. Beje, filmas puikiai atspindėjo bitlų kuriamą muzikinę kultūrą, kada vis mažiau paliekama vietos amerikietiškam popsui ir niša atveriama braziliškų ritmų ir atspalvių muzikalumui.

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes