Matyti tikrovę kitaip
Currently Browsing: Medijos

TEISĖSAUGOS KONFLIKTAS SU ŽINIASKLAIDA – NĖRA PAPRASTOS SCHEMOS

Nenuostabu, kad brangiai apmokamoms žiniasklaidos „žvaigždės“ nutipeno paploti prie STT būstinės, nors šios tarnybos agentai tik vykdė prokuroro nurodymus. Juk įvardinti tikruosius scenaristus ir režisierius yra neprotinga, dar neduok, Dieve, jie supykę uždarys slaptos informacijos kranelius.

IMAGOLOGŲ VIEŠPATAVIMO ERA

Jei krikščioniškoje tradicijoje žmogus yra Dievo atvaizdas, ori asmenybė, dėl kurio gerovės Dievas padaro viską, tai imagologui žmogus yra instrumentas, manipuliacinė žaliava, informacinis faršas.

CHAMAS DIENOS ŠVIESOJE

Dergti, tyčiotis, vartoti su tuštinimosi veikla susijusius pasakymus (net iš parlamento tribūnos), šaipytis iš kitų žmonių išvaizdos yra tapę įprasta. Pasąmoninis srautas liejasi laisvai.

ŽODŽIO LAISVĖ REIKALAUJA BUDRUMO

Tarptautinės organizacijos siunčia švelnų, bet aiškų signalą Lietuvai – turite bėdų žiniasklaidoje. Už šią padėtį yra atsakingi visi: žiniasklaidos turinio kūrėjai (patys žurnalistai), jai palankios aplinkos sudarytojai (valstybės institucijos) ir jos vartotojai (visuomenė).

KO KATALIKIŠKA ŽINIASKLAIDA GALI IŠMOKTI IŠ „KRONIKOS“?

Dabartinės katalikiškos žiniasklaidos priemonės yra „Kronikos“ darbų tęsėjos. Pats gerą dešimtmetį būdamas katalikiškos žiniasklaidos bendradarbis drįstu klausti: ką mums vienu ar kitu būdu susijusiems su šiuo darbo lauku derėtų prisiminti pasižvalgius po „Kronikos“ archyvus?

« Previous Entries

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes