MARIUS BALČIŪNAS: „AŠ NESAKIAU, KAD ESU KATALIKAS“
Matyti tikrovę kitaip

MARIUS BALČIŪNAS: „AŠ NESAKIAU, KAD ESU KATALIKAS“

Marius Balčiūnas

Gavau savo ir Buržujaus įrašo herojaus Mariaus Balčiūno laišką, kurį skelbiu netaisytą:

Kaip ir minėjau komentaruose “Facebook”, aš nesakiau, kad esu katalikas, o sakiau, kad esu krikščionis, o be to ir nėra pagrindo man taip vadintis, nes esu iš protestantų bažnyčios ,,Naujoji Karta”, aš esu krikščionis, pamokslauju Evangelija, nes tai Jezaus Kristaus paliepimas, aš nebandau nuslėpti nuo žmonių Evangelijos ir niekuo neprisidenginėju, jokia kita komfesija, nes manau, tai būtų kvaila ir nesuprantu, kodėl taip turėčiau daryti.

Mūsų kraštas yra katalikiškas ir daugelis žmonių save skaito katalikais, todėl žmogus automatiškai galvoja, jei dvasininkas pradeda pamokslauti, tai reiškia, kad jis katalikas. Todėl, aš ir manau,kad jie išgirdę žodį ,,krikščionis”, iškarto pagalvojo ar net pasigirdo žodis,,katalikas”. Todėl, iš to ir kilo šis nepasitenkinimas ir pasipiktinimas… Mes esame pašaukti, tarnauti Dievui, todėl ir darykime šį darbą ir nesiblaškykime į kažkokius nesusipratimus, geriau, padėkime žmonėms pažinti Kristų, nes Jis yra gyvenimas.

 

 

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

 • Jose

  Nepakartojama. Girdėjau to piliečio pamokslą, kurį kažkas facebooke buvo nurodęs. Sunku patikėti, kad tai tikra ir, kad yra kas klauso.

 • Svetlana

  Pagaliau tiesa paaiškėjo, nelabai buvo malonu skaityti kai kuriu žmonių komentarų Facebook’e

 • k.

  Tai dabar Tomas turėtų parašyti straipsnį “Apsimelavęs buržujus” 🙂
  O jei rimtai, tai tikrai manau vargšą pamokslautoją hiperbolizuotai užsipuolėte. Kaip ten bebūtų reikia daug drąsos daryti tai, ką jis daro. Pagarba jam už tai.

  • Augustas

   Pritariu gerb. K. teiginiui, kad Tomas perdėtai reagavo į šį įvykį.

 • vikl

  perfrazavus Buržujų išeitų:
  “kaip doras skeptikas, Buržujus neskiria krikščionybės nuo katalikybės”:)
  Tačiau ši istorija atskleidžia gilesnius teisingumo kriterijaus tamsumas. Civilizuotame pasaulyje yra laikomąsi nekaltumo prezumpcijos principo – t.y. įrodyti reikia kaltę, o ne nekaltumą. Kitu atveju teisingumo sąvoka netenka prasmės. Tomo pasaulyje galima apkaltinti bet ką, kas nepatinka, o jau to apdarbstyto purvais reikalas sugalvoti kaip čia oficialiai (!!!) Tomui įrodyti kad jis nekaltas! Toks “teisingumas” neturi nieko bendro su krikščionišku teisingumu…
  “Deja, brolis bylinėjasi su broliu ir, lyg tyčia, pas netikinčiuosius.”(1 Kor 6, 6)

  • Niekas Tomui neįrodė, kad yra “nekaltas”. Laiškas nėra įrodymas. Marius turi daug priežasčių neigti padaręs klaidą.
   Yra dar vienas liudytojas, kuris teigia, kad Marius sako ‘krikščionis’. Bet kaip tada sakė – neaišku, nes dabar jau tikrai niekada nebepadarys klaidos dėl šių įrašų ažiotažo. Tačiau aš savo atsiminimų irgi neišsižadu, nes vis tiek esu tikras, kad nesuklydau.

   • Tomas

    Jūsų žiniai aš pats asmeniškai paraginau p.Balčiūną parašyti šį tekstą. Jis viešai galėjo pareikšti savo poziciją, jis man nepateikė jokių pretenzijų. Buržujus toliau tvirtina tą patį, kito liudininko nėra. Aš toliau laikausi nuomonės, kad tokia evangelizacijos forma diskredituoja krikščionybę.

 • kukulis

  Khe …
  Tai taip išeina, kad jeigu pasivadino kataliku – tai padarė nusikaltimą, o jeigu pasivadino krikščioniu – tai ne?

  Kuri vieta nusikaltimas :
  1)Ar kad kažką negero pasakė autobuse?
  2)Ar kad pasivadino kataliku?

  • Augustas

   Turbūt kad pasivadino kataliku, kai pats toks nebuvo, yra nusikaltimas. 🙂

   • Augustas

    Cit.: “Turbūt kad pasivadino kataliku, kai pats toks nebuvo, yra nusikaltimas. ”

    Su sąlyga, kad iš tikrųjų taip buvo, o ne Buržujui taip pasirodė.

 • kukulis

  Visgi, norėčiau pakritikuoti Marių. Frazė “jūsų vaikai vartoja narkotikus”, kuria turbūt norėta pasakyti “net jeigu jūsų vaikai vartoja narkotikus”, nepatrauks žmogaus link Dievo. Nei tuo atveju, kai klausytojo vaikai vartoja narkotikus, nei tuo atveju, kai nevartoja. Gal Mariaus intencija ir gera, bet rezultatas – nevykęs.

  Antra vertus, frazė “Jėzus atėjo ne pasmerkti, bet duoti viltį” yra teisinga, nes paimta ( tik ne visai tiksliai nukopijuota ) iš šventojo Rašto.

  Frazė “užtenka tik patikėti Jėzaus auka, ir tu jau gauni nuodėmių atleidimą” – evangelistų tikėjimo akcentas. Kiek žinau, katalikų bažnyčia oficialiai pripažįsta, kad kaip kuriems žmonėms tai gali būti duotybė, tačiau pagal katalikų mokymą, nepakanka patikėti vieną kartą, o reikia tuo gyventi visą gyvenimą, kas reikalauja nemažų valios pastangų.

 • Veronika

  Hmm.. Aš irgi buvau šio įvykio liudytoja. Autobuse. Hm.. Ir mačiau reakcijas. Man įdomu, kokius dar budus jūs galėtumėte pasiūlyti pasakyti žmonėms apie Jėzų? Dauguma į bažnyčią neeina ir Tomo straipsnių neskaito ir čia galbūt yra vienintelė proga išgirsti Gerąją Naujieną. Ir aišku, kad tai daug kam nepatiks. Bet aš esu liūdininkė to, kad tai pajudino žmonėse jų gelmes, jie išgirdo ir ne veinas manau pamąstė. Neigiamai ar teigiamai, bet bus prie ko grįžti. Aš pati būdama nuo vaikystės KB nežinojau kas tas Jėzus, kol gatvėje nepriejo žmogus ir nepaklausė “O kas tau yra Jėzus?”. Ir su mano draugeliais pankais vėliau apie tai diskutavome. Visokių žmonių reikia ir kartais reikia sukrėsti žmogų. Juk niekas nesako, kad tai vienintelis būdas. Bet mums, katalikams, galiu drąsiai prikišti evangelizacijos stoką… Ir man liūdna dėl to. Iš kitų krikščionių galėtume kai ko ir pasimokyti.
  Melsiuos už Marių. Telaimina jį Dievas.

  • Tomas

   Veronika, o jis prisistatė kataliku?

 • Veronika

  Turiu patikslinti, buvau ne Buržujaus aprašyto įvykio liudytoja. Kito, visai neseniai, ir ne, neprisistatė kataliku, aiškiai pasakė vardą, pavardę ir kokiai bažnyčiai priklauso. Norintiems išdalino skrajutes su informaciją. Manau, Buržujus kažką supainiojo, per tą pasipiktinimą ir nesuprato. Aš Marių vėliau užkalbinau ir jis viską paaiškino. Man jokių neaiškumų ir nekilo. Nebūtų Ponas Pasipiktinimas- Buržujus piktinesis, tai galėjo irgi paklausti. Na, bet čia gera reklama. Dabar jau net kai kurie norėtų pamatyti ir išgirsti Marių, nes.. smlasu gi.. :)))

  Tomai, kodėl sakot, kad toks būdas diskredituoja krikščionybę?

  Kukuli, nei Jūs, nei aš, nei Marius nežinome koks rezultatas tokios evanglizacijos. Tad neskubėkime spręsti. Gal kažkam ir prakalbėjo. 🙂

  • Tomas

   Paprasčiausiai Evangelija negali būti brukama.

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes