MAN PASKAMBINO VYTAUTAS ŠAPRANAUSKAS
Matyti tikrovę kitaip

MAN PASKAMBINO VYTAUTAS ŠAPRANAUSKAS

Šiandien sučirškė mobilus telefonas, pakėlęs ragelį išgirdau: “Jums paskambino Vytautas Šapranauskas”. Įrašytas aktoriaus balsas kvietė dalyvauti loterijoje “Taip ir ne”. Telefono numeris iš kurio skambinta – 852032787.

Prisipažinsiu suglumau. Nė karto nesu dalyvavęs šioje loterijoje, kaip nors joje registravęsis. Viešoje erdvėje nepalikinėju savo mobilaus telefono numerio.

Esu įpratęs gauti reklaminį šlamštą į el-paštą, SMS žinutėmis. Kartais paskambina “Viasat”, kurio klientas esu, vadybininkai pasiteirauti apie paslaugų kokybę ir pareklamuoti naujas paslaugas. Šie skambučiai suerzina, bet esu jų klientas.

Mobilusis telefonas simbolizuoja mūsų visuomeniškumo laipsnį, kad esame atviri kuo įvairiausiems ryšiams. Žinoma, visuomet turėti galimybę be trukdžių susisiekti su mielais ar reikalingais žmonėmis yra paprasčiausiai patogu. Tačiau kaina už šį patogumą turi ne tik piniginę išraišką.  Juk “mobilizuotą” žmogų visada galima surasti. Į jo erdvę visada kažkas gali įsibrauti polifoninės melodijos pavidalu. Telefono skambutis gali jį užklupti bet kurioje vietoje ir bet kokioje situacijoje.

Štai kodėl skambinimas žmogui į jo mobilųjį telefoną reklaminiais tikslais yra grubus teisės į privatumą pažeidimas. Štai kas sakoma Reklamos įstatymo 13 skirsnio “Reikalavimai reklamai, skleidžiamai kitomis reklamos perteikimo priemonėmis” 1 punkte:

Reklama telefonu, telefaksu, teleksu, elektroniniu paštu gali būti teikiama tik reklamos vartotojo sutikimu ar jo prašymu.

Loterijos organizatoriai jokio sutikimo manęs neklausė.  Beje, būtų įdomu sužinoti, ar jie informavo Šaprą, kad jis taps tokio reklaminio chamizmo įrankiu? Negi pats aktorius nusirito iki tokio lygio, kad jam tas pats, kam naudojamas jo balsas?

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

 • Skambino šiandien ir man, ir aš taip pat nesu davęs sutikimo. o numeris 85 2032787

 • edita

  as taip pat radau praleista skambuti is sio numerio ir instinktyviai perskambinau. Spejau tik pirmus zodzius isgirst “As esu Vytautas Sapranauskas” ir suskubau padeti rageli, nes esu prisiklausius istoriju apie aferistu skambucius, kuriu tarifai labai dideli…

 • Inga

  Ir man taip pat skambino, taciau as miegojau, o prabudusi radau praleista skambuti ir puoliau rasyti ar skambinote, pamaciusi, kad neissisiuncia sms supratau, kad tai is paprasto nr skambinta, ir pastebejau, kad Vilniaus kodas, atsitiktinai radau si straipsni ir supratau kas skambino. Ir iki ko ritasi pasaulis?

 • Jam tas pats, Tomai.

 • 85 2032787 šitas nr ir man vakar vakare skambino, bet tingėjau atsiliept 🙂

 • jis jau seniai nusiritęs.

 • Tai ir man skambino vakar.
  Taip ne faina.

 • Kodėl iš kart nusiritęs? Jo toks darbas, jam pasakė, jis įrašė tą skambutį. Gauna už tai pinigus. Loterija yra loterija, o už ją atsakingi jos organizatoriai, o ne darbuotojai, šiuo atveju Šapras. Kaltinti reikia ne jį ir būtent šiuo atveju, nematau jokio “nusiritimo”

 • nežinome Šapro kontrakto detalių, bet žmogus, aktorius (jis savo laiku buvo ryškus teatro aktorius) negalivirsti tokia marionete.

 • Dviem draugam kažkur 10min intervalu skambino 🙂 Abu omnitelininkai. Man kažkaip neskambino 🙂

 • Na va, pabėrė Tomas avižėlių vištelėms. Kokia puiki proga už dyką pavažiuot ant Šapranausko?

  Ona: Aferistai kokie.Bet Šapras tai jau visai…
  Zosė: Nu jo, degradavo Šapras, ką jau čia besakyt.
  Liolė: Man atrodo, kad jis už pinigus…
  Juzefa: … acha, parsidavė. Marionetė, brudas ir daugiau nieko.

  Jei nežinočiau, kas autorius, sakyčiau, straipsniukas parašytas tokioms zosėms, onoms, liolėms, juzefoms- kad nekaltai pamaskatuotų liežuviais gavėnios metu.
  Liurliliurli…

 • O kur problemos? Mes neaptarinėjame jo aktorinių sugebėjimų. Tačiau čia akivaizdus įstatymų pažeidimas, kurio procese dalvauja Šapras. Man nei gražu, nei juokinga. Chuliganizmas aukštu lygiu.

 • “Žalgirio Loto”, kuriam priklauso loterija “Taip ir ne” vadybininkams giliai nusispjaut ant nepatenkintų skambučiais ir jų pažeidžiamų teisių. Pasiskambinkite 8524500077, ir jums abejingu balsu bus pranešta, kad jeigu sulaukėte reklaminio skambučio, vadinasi kažkada jūs esate žaidęs šitą žaidimą. O jei dar bandysite įrodinėti, kad niekada to nedarėte, tai jums atsakys, kad jei sulaukėte skambučio, vadinasi, jūsų telefonas buvo įvestas į kontaktinių asmenų (potencialių “Taip ne” žaidėjų) sąrašą. O jeigu įvestas, vadinasi, kažkada žaidėte…
  “Logika” yra žaidimo organizatorių pusėje, o chuliganizmo atvejai, kai pažeidžiami įstatymai, apskundžiami tam tikroms instancijoms. Į teismus kreiptis nėr prasmės, o ginčytis su “Žalgirio Loto” atstovais- paprasčiausias laiko gaišimas.
  Atsidūsėjimų chorelis komentaruose ir vėl važiuojam toliau…

 • Ryti, teisine prasme loterijų organizatorių argumentas yra nepagrįstas. jų pareiga įrodyti, jog tokio skambučio gavėjas išreiškė sutikimą gauti tokį skambutį. jeigu jie neturės tai patvirtinančių įrodymų (pvz. popieriuko, kur uždėta varnelė ant “sutinku”), tai teismas juos pripažins pažeidusiais teisės aktų reikalavimus. galima teikti ieškinį dėl žalos atlyginimo 🙂 Tomai, gal norėtum, kad surašyčiau? nepagailėtum šimto litų žyminiam mokesčiui? 😉

 • Kas tau tampysis po teismus, ar pablūdai? Atneš popierių, kuriame figūruoja Tomo pavardė. Kaip įrodysi, kad niekada nežaidei šito žaidimo? Atneši jiems pažymą iš pono Dievo?…

 • Ryti, ant to popieriaus turėtų būti Tomo parašas. jeigu parašo nėra – popierius netikras, jeigu parašas padirbtas – ekspertizė ir viskas.

 • Turbūt, neįsivaizduoji kaip yra žaidžiamas “Taip arba ne”, kad kalbi apie padėtą parašą… Kaip nelabai išprususiai žaidimuose pelei, Liutaurai, aiškinu.
  Nusiperki “Taip arba ne” biletieli. Jei laimi galimybę dalyvauti “Taip arba ne” TV laidoje, užpildai laukelius kitoje bilieto pusėje nurodydamas vardą, pavardę, adresą ir kontaktinį telefoną.
  Jokio parašo nėra.
  Todėl žaidimo organizatoriai ir jaučiasi ramūs dėl šitų skambučių su įrašu atomatiniu rėžimu, nes niekas tų bilietų šaknelių nesaugo, o tiesiog įveda tavo duomenis į ilgą žaidėjų sąrašą.
  Ir kokiais argumentais tu teisme remsi savo ieškinį? Kad tu tėvynę myli labiau nei koks klapčiukas Petras, už kurio nugaros slepiasi tikrieji asmenys, organizuojantys “Taip arba ne” loterijos reklamą?…

 • Beje, šita proga noriu perduoti linkėjimus Sauliui ir Nastei Šopagams. Kartą į mobilų man paskambino vienos įmonės (pamenu, kad jos pavadinimas prasideda žodžiu ŠVARA) vadybininkė ir pasiūlė nemokamas mano buto kambario valymo paslaugas.
  Na kaip jūs reaguotumėte į tokį akibrokštą? Pasirodo, buvo akcija, ir mano draugai, užsisakę šitos įmonės paslaugas, gavo papildomai bonusą- nemokamai išvalyti kurio nors jų pažįstamo ar giminaičio, jau būsimo kliento, kambarį.
  Kadangi savo kambarių metų metais neplaunu ir netvarkau, tikėdamasis, kad gal atsiras koks geradaris ar geradarė ir pasisiūlys išvalyti, iųplauti ir sutvarkyti, tai buvau labai maloniai nustebintas skambučio, kuris, beje, ir pažeidė mano teisę į privatų ir saugų gyvenimą…

 • Kazkas

  Dėl šių skambučių pradėtas tyrimas, žiūrėk ir nubaus TV3 🙂 http://goo.gl/y4ZO ir http://goo.gl/0U9E

 • Alteiskit, Tomai, bet su visa derama pagarba kiek Jus pakritikuosiu – kai turėsit skundų dėl padaugkartinių skambučių ir trukdymų, arba kai už tai, kad Jums skambina, išskaičiuos iš Jūsų sąskaitos – manau, tai tikrai bus pagrįstas ir įdomus straipsnis.

  Bet kai pradedate skųstis dėl vieno vienintelio karto, kuris kaži ar dar pasikartos – tai jau kvepia lietuviška paranoja, pykčiu ir priekabių ieškojimu iš neturėjimo ką veikti. Kodėl žmogus negali kartais į viską papraščiau pažiūrėti, su šypsena, ir visur įžvelgia kažkokius pažeidimus?

  Kasdien galima rasti krūvas priekabių kreiptis į teismą dėl vienokių ar kitokių pažeidimų – bet ar protingas ir racionalus žmogus taip elgiasi? Kaip atrodys teismai užversti tokiais “grubių pažeidimų” skundais? 🙂

  Atsipeikėkit – nebūkit toks piktas,atsiribokite nuo smulkmenų, pažiūrėkite į gyvenimo esmę – juk įmanoma rašyti kur kas linksmesnius ir optimistiškesnius straipsnius – tų, kurie reiškia pasipiktinimą dėl menkiausių smulkmenų ir be Jūsų pilnas internetas. Negi taip norite būti pilka masė? 🙂
  Sėkmės!

 • Edita,

  Čia ne smulkmena, o įžūlumas. Nenoriu, kad mano poilsį ar darbą trikdytų reklaminiai skambučiai.

 • Edita,

  Čia ne smulkmena, o įžūlumas. Nenoriu, kad mano poilsį ar darbą trikdytų reklaminiai skambučiai.

 • as

  Sveiki tautieciai!
  Na va kaip netyketai, skaitau ir netikiu. Cia kaip nesenai buvo zaidimas MEGA-5. Ir ten tiesioginio eterio metu skambino dabartinis TAIP ir NE vedejas Sapranauskas. Ir pranese kad jus va laimejote. Deja nutruko rysys ir likome nesuprate. Tikejomes gauti kokia zinute, bet nieko. Galvojome skambinti, bet neskambinome. Tada po savaites pradejome dometis kaip yra kas, ar mes laimetojais skaitomes kaip nutruksta rysys. Skambinau i TV3, tai jie man dave nr. zalgirio loto. Ir ten as paaiskinau, kad skambino mums tiesioginio eterio metu ir pasake kad tai yra reklama, jus turejote gauti sms zinute apie laimejima. O jei negavote vadinasi nieko nelaimejote. Tai cia irgi reikia traktuoti kaip reklama!

 • Greta

  Sveiki,o as antra diena gaunu keistas zinutes is sio tel nr.867313123
  1sms Sia Tavo gyvenimo diena,Greta,as tikiu,Dievas nori,kad zinotum,jog visada yra sprendimas.Jis tikrai yra.Privalai jo ieskoti.Tu negali sustoti,negali pasiduoti.Tai kurkas daugiau nei kantrybe,tai kurkas daugiau nei atkaklumas.Tai yra besalyginis supratimas,kad Dievas yra Tavo puseje.Kai Tu tai zinai,Tu niekada nepasiduodi…Ir sunkumo jausmas pasitraukia.Paprasciausiai nesustok ir judek i prieki,tikedama,kad galu gale viskas pavyks.Ir sis kelias Tau suteiks daug didziu izvalgu bei nustabiu prisiminimu.D.

  2sms
  Sia Tavo gyvenimo diena,Greta,as tikiu,Dievas nori,kad zinotum,jog gyvenimas zemeje turi kur kas didesne prasme,nei kad is pirmo zvilgsnio Tau gali atrodyti.Prasau,negalvok,kad viskas,ka tu darai cia yra gyvenimas iki mirties.Jei tai butu tik tai,Dievas sunkiai rastu tam laiko.Ne,cia vyksta kur kas daugiau.Tai susije su Tavo sielos vystymusi.Ar noretum daugiau apie tai suzinoti;apie tai kaip tai vyksta?Kodel neskirti sios dienos tam,kad tai issiaiskintum?D.

  Ka manote?:)

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes