LUCA BUVO GĖJUS
Matyti tikrovę kitaip

LUCA BUVO GĖJUS

Giuseppe Povia

Giuseppe Povia

Italijoje San Remo dainų festivalis yra vienas svarbiausių muzikos įvykių šalyje, kuri stebi milijonai televizijos žiūrovų. Tačiau šiemet netikėtai italams San Remo tapo galingo eksgėjų liudijimo scena. Dainininkas Giuseppe Povia, 2006 m. festivalio nugalėtojas, pristatė dainą pavadinimu „Luca Era Gay” (Luca buvo gėjus). Jo dainos pavadinimas, reiškiantis, kad gėjus gali keistis ir tapti heteroseksualiu sukėlė tikrą sąmyšį italų gėjų judėjime. Gėjų aktyvistai grasino boikotuoti festivalį, o Europos parlamento narys Vittorio Agnoletto pasiūlė šiai institucijai priimti rezoliuciją, kuri sustabdytų Povia dainos atlikimą. Pačiam Povia buvo grasinama mirtimi. Gėjų asociacija „Everyone” kreipėsi į šalies teisėsaugos struktūras dėl tariamos Povia „homofobijos”. Šioms pastangos nedavus rezultatų, gėjų aktyvistai paprašė festivalio organizatorių, kad „atsvertų” Povia ir priimtų gėjų atlikėjo dainą apie “tobulą homoseksualų meilę”. Šios pastangos taip pat nedavė norimų rezultatų.
Pagaliau Povia daina nuskambėjo pirmąjį festivalio vakarą. „Luca Era Gay” apdainuoja vyro, vardu Luca, pasitraukimą iš homoseksualų gyvenimo būdo. Be psichologų ir psichiatrų pagalbos, dainos herojus, giliai save analizuoja ir supranta savo homoseksualumo kilmę. Jis yra emociškai sutrikęs, neturi tėvo ir labai prisirišęs prie motinos, kas sukelia painiavą dėl lytinės tapatybės: „Aš ieškojo žmogaus, kuris būtų mano tėvas, aš buvau su vyrais, kad neišduočiau savo motinos”. Daina taip pat kalba apie paviršutiniškus homoseksualų santykius. Joje dainuojama „tarp meilės ir apgaulės, dažnai mes išduodame vienas kitą.” Daina baigiasi tokiomis eilutėmis: „Tai mano istorija, tik mano istorija. Nėra ligos. Nėra išgijimo. Gerbiamas tėtį, aš tau atleidžiu, net jei negrįžtum atgal. Mama, aš dažnai galvoju apie tave, aš myliu tave ir kartais susitaikau su tuo, kad esu tavo atvaizdas, bet dabar esu tėvas ir pamilau moterį, kurią vienintelę mylėjau.” Dainos muzika, – hip hopu grįsta dramatiška melodija, pasižyminti tiesiu ir sąžiningu tekstu, kuris nesmerkia homoseksualios orientacijos žmonių dėl jų pasirinkto gyvenimo būdo.
Prieš Povia daina vyko italų komiko Roberto Benigni dvidešimties minučių pasirodymas, kuriame jis pasmerkė Povia, sakydamas, kad homoseksualumas nėra nuodėmė, o iš istorijos žinoma, kad gėjai buvo persekiojami, „nes jie, kai ką mėgsta”. Tuomet jis perskaitė ištraukas iš Oscar Wilde „De profundis”.
Po Povia dainos, priešingai nei įprasta, vedėjas įteikė mikrofoną Franco Grillini, buvusiam parlamento nariui ir svarbiausios gėjų asociacijos Italijoje ARCIgay buvusiam prezidentui, kuris pareiškė, kad gavo telefono žinutę iš draugo (nors visi telefonai festivalio metu turėjo būti išjungti), kuris tik išgirdęs Benigni skaitant „De profundis” pravirko, nes prisiminė savo, nuo AIDS mirusį, partnerį. Grillini pabaigė, sakydamas, kad Povia turi sužinoti, kas yra gėjų meilė.
Tuomet nutiko nenumatytas dalykas: salėje susirinkę žmonės nušvilpė Grillini. Akivaizdžiai minios simpatijas buvo Povia, o ne gėjų aktyvisto pusėje.
Povia daina pateko į finalą ir laimėjo antrąją vietą San Remo festivalyje, o gėjų aktyvistai ir toliau protestuoja prieš šį kūrinį. Pats Povia sakė: „Aš irgi turėjo gėjų etapą – jis truko septynis mėnesius”.
Dainos „Luca Era Gay ” populiarumas įkvėpė drąsos ir orumo buvusių homoseksualų bendruomenėms Italijoje, kurios iki šiol buvo kruopščiai bauginamos gėjų aktyvistų. Tekstas, kuris iš vidaus perteikia eksgėjaus patirtį yra neabejotinos vertės.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

 • Jozas

  Įdomus įrašas. Tiesą sakant nustebau, kad minia palaikė būtent dainininką. Bet jie buvo teisūs – homoseksualų teisių gynėjai jau pradeda peržengti visas ribas.

 • o daina visai grazi…

 • atsiminklt

  Autoriui:
  budėk ir lauk kada pavirsi gėjumi!

  Vo čia tai propaganda tikra.

  Jūs nesivadovaukit emocijom, Jūs mastykite šiek tiek. Buvo ir nebėra?
  Kas yra seksualinė orientacija?
  Heteroseksualumas tokiu atveju taip pat būsena kuri gali pagal Jus kisti.

  Kaip Jums lengva manipuliuoti tuo gėjiškumu…

  O skelbiatės tikį Dievą…

  nėvelnio Jūs juo netikit, nes jei tikėtumėt tokių ale išganingų straipsnių netalpintumėte.

  Meilė neturi ribų, meilė ya žmoguje ir tas žmogus gali būti homoseksualus ir heteroseksualus. Ne ten akcentus gerbiamieji dedate. Spręskite problemas kurias reikia spręsti, o ne budeliais būkite.

 • Rytis

  Siulau pasiskaityti Petro Plumpos straipsni:
  http://www.xxiamzius.lt/numeriai/2007/05/25/poz_01.html.
  Homiku retorika tampa vis agresyvesne ir mane, kaip katalika, tai besina. Jei anksciau tokiam siknakraipiui buciau gerai uzvozes per tarpukoji, tai dabar ne tik realus pavojus su juo tampytis po teismus, bet ir didele tikimimybe susilaukti is politkorektiskos ziniasklaidos puolimo.

 • atsiminklt

  Ryti tu save vadini kataliku?

  na jo kaip patogu savo silpnuma ir agresija paslepti po “tikejimo” skraiste.

  Tu matyt nesuvoki ka reiskia zodis tiketi ir myleti.

  tokiu atveju drysciau teigti kad tavo tikejimas yra iskreipto suvokimo, nes tu matyt zinai, kad pagrindinis tikejimo principas yra meile kiekvienam zmogui.. o is taves sklinda neapykanta.

 • Rytis to atsiminkit

  savo komentare uziminiau, kad agresyvesnes nusiteikimo nuotaikos is geju ir lesbieciu puses, visada susilauks atitinkamo atoveiksmio is dalies kataliku. Ir nereikia katalikus raginti pasilikti tik su tikejimo problemomis, tartum iskrypeliskas geju gyvenimas kazkuria prasme ju nepaliestu. Nemegstu as homiku, na ka jau cia padarysi. Bet esu kantrus ir tolerantiskas ju atzvilgiu, kol jie nesoka auksciau savo bambos. Bet kai isgirstu agresyvia retorika is ju puses ir bandyma katalikams nurodineti kaip jie turi reaguoti i geju ir lesbieciu problemas, instinktyviai kyla noras priesintis. Ir nereikia spekuliuoti artimo meiles tema. Sita korta nera koziris, bendraujant su tikinciu zmogumi.

 • atsiminklt

  O tu kaip heteroseksualus nepazeidi homoseksualu teisiu? tau katalikybe kaip gyvenimo budas ar uzklasine veikla. na bet nenuostabu, lietuvoje taip gyvenama.lietuvoje madinga buti kataliku, taciau netikinciu.
  Ryti jei tu tikrai butum tikintis, is taves eitu kitokios mintys, visiskai kitokios.

  darytu teigti kad esi melagis, nes meluoji pats sau ir kitiems.
  manau reiketu tamstai pasidaryti sazines ataskaita.

 • Rytis to atsiminkit

  aciu uz patarima (del sazines saskaitos).

 • Tomas to Atsimink

  Homoseksualiu ne gimstama, o tampama.
  Be to, skirkime gėjų (politinė tapatybė) ir homoseksualą (lytinė orientacija).
  Esu prieš gėjus, bet žinau kiek kenčia homoseksualus žmogus. Ta prasme esu už juos.
  Žmogus laisvas rinktis. Todėl kalbos apie įgimtą homoseksualumą dvelkia lemtimi.
  Beje, ne jums spręsti apie man tikėjimą.
  Taip Dievas myli ir gėjų, ir homoseksualą, ir kiekvieną, bet Biblijoje praktikuojamas homoseksualumas (kaip ir santuokinė neištikimybė) vadinama nuodėme.

 • Tomas to Rytis

  Agresija gimdo agresiją. Taip nieko nelaimėsime. Turime ieškoti sutarimo, nubrėžti ribas, rasi sambūvio formas.

 • ENORCA

  XD juokingi tie gėjų aktyvistai – dėl tokio dalyko užsirūstinti :>
  Kaip sako pas mus universitete – ne visi homoseksualūs yra gėjai, ir ne visi gėjai yra homoseksualūs.

  Bet jei rimtai – tai kaip tikriausiai reikia užguiti ir išsityčioti prieš tai iš žmogaus, kad dėl tokių menkniekių jau imti nervintis. Patys taip kaltiname ir smerkiame kitus, kad nebematome kokiomis pabaisomis tampame ir tik džiaugiamės tuo :

  ;D

 • gintaras

  Smerkimas ar pozityvus požiūris, tai skirtingi priėjimai prie esamos situacijos ir žmogiškų skirtumų. Nematau homofobiškumo, nei komentaruose, nei straipsnyje. Pavojingiausia yra homosexualams, tai kad pats gėjus liudija įmanoma sugrižimą prie heterosex., o tai sugriauna jų netikros ir išaukštintos meiles iliuzijos statinį + bei, tai labai gyliai kalba į gėjų sąžinę. Dievas iš tikrųjų myli gėjus ir turi viltį del jų ir pagalbą kiekvienam iš jų, tik apsigavimo kiautas su “tikros meiles” aura, bei vidiniai sužeidimai neprileidžia Dievo meiles prisilietimų. Tarkim, jai tu gėjus, Dievas trokšta dėl taves padaryti kažka gero ir tikro, bet ar tu neužsidarysi nuo Jo meiles, kai jis prisilies prie tavo širdies, o joje bus visai kitoks ir priešingas meiles supratimas ir jos interpretavimas. Šią dievišką meilę galime priimti ir NE. Ir visą tai Dievas mato ir Jis žino, kad gėjai ištikrųjų jieškai būtent tos tikros Dieviškos meiles, kurios labiausiai jiems reikia ir truksta.

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes