KAI ARTĖJA PASAULIO PABAIGA
Matyti tikrovę kitaip

KAI ARTĖJA PASAULIO PABAIGA

Seniai žuvusios civilizacijos kalendorius mūsų visuomenei atrodo daug svarbesnis nei Biblija

Nors Lietuva ne JAV ir čia nėra populiarūs išlikimo po pasaulinių apokalipsių vadovėliai, ekologinės bendruomenės ar prabangių bunkerių verslas, tačiau pasaulio pabaigos 2012-aisiais psichozės atgarsiai girdisi ir mūsų viešojoje erdvėje.

 Su Dievu tiesioginį „čatą“ turintis Povilas iš Merkinės tikina, kad tarp jam žinomų maisto atsargas „sūdnai dienai“ kaupiančių ir permainoms besiruošiančių žmonių yra garsių ir gerbiamų asmenybių, netgi Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signatarų. Socialiniuose tinkluose pasirodo pranešimų, kad vienas ar kitas baimės apimtas žmogus rausia bunkerį, kuriame slėpsis lemtingą dieną. Jautresni paaugliai grimzta į apatiją – neverta stengtis, vis tiek viskas išnyks.

 Tokia jau ši visuomenė, kad seniai žuvusios civilizacijos kalendorius jai atrodo daug svarbesnis nei Biblija. Šventasis Raštas byloja ne tiek apie pasaulio pabaigą, kiek apie jo perkeitimą laikų pabaigoje, „naują žemę ir naują dangų“, kuriame viešpataus ne žmogiškas, o dieviškas teisingumas.

 Ši samprata nekelia isterijos dėl ateities, nes vaizduoja ją tobulesnę nei dabartis, o primindama Paskutiniojo teismo perspektyvą neleidžia gyventi sudėjus rankas. Jėzus Kristus daugiasluoksniais palyginimais skelbė žinią apie kitokį pasaulį kaip ir esančią bei būsimą tikrovę.

Tad krikščionybė, žvelgdama į Prisikėlusįjį, žino, kad jau įvyko lūžis žmonijos raidoje, įvyko senojo pasaulio pabaiga. Taip nebegyvenama tik ateities perspektyva, bet nurodoma į dabartinį laiką, kuriame pažadas jau tapo dabartimi Kristuje. Būtent ši dabartis ir yra viltis, kurioje glūdi žmonijos ateitis.

 Bet šalyje, kurioje nėra biblinės kultūros, kurioje Biblija guli lentynose, padengta storu dulkių sluoksniu, ją išmanančiųjų balsas negirdimas. Vietoj jų visokie astrologai, tarologai, būrėjos ir kitokie šarlatanai blizgiuose žurnaluose ar televizijos pokalbių laidose postringauja apie pasaulio pabaigos galimybes.

 Prieš penkerius metus įsigaliojo Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, kurios skelbė, kad viešosios informacijos rengėjai „neturi sudaryti įspūdžio, kad astrologai, chiromantai, ekstrasensai, bioenergetikai gali teikti patarimus dėl ateities, sveikatos, pinigų“, tačiau neteko girdėti, jog jos būtų konkrečiai pritaikytos.

 Tačiau sunku surasti laikraštį, kuriame nebūtų horoskopų. Juos galime išgirsti net nacionalinio transliuotojo eteryje. Jų skaitymas ir analizavimas tapo kone lietuvių religija. Blogiausia, kad tuo yra „užsikrėtę“ net vaikai ir paaugliai, kurie šią informaciją priima nekritiškai, o jų atmintis „užfiksuoja“ dvylika „naudingų“ žvaigždynų, bet ne plika akimi pastebimus kitus šešis tūkstančius.

Lengvatikis pilietis yra pažeidžiama grandis. Juo lengva ir paprasta manipuliuoti, įteigti, ką tik nori. Kuo skiriasi horoskopų „prognozės“ nuo „programų“ 11-111-1111 dienų ar „norim į durnių laivą“? Įpratęs perkelti atsakomybę kitiems, vis ieškantis „gelbėtojų“, įbaugintas pasaulio pabaigomis žmogelis per rinkimus balsuos ir už tuos, kurie jam žada valgiais nukrautą skraidantį kilimą.

 „Jei žinočiau, kad rytoj pasaulio pabaiga, vis tiek šiandien sodinčiau medį“, – sakė M.Lutheris. Jei toks realizmas taptų norma, ši šalis žaliuotų visomis prasmėmis.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

  • Magisterludi

    Daug įdomiau rašo rusų spauda. Antai, net kai kurie rusų mokslininkai, JAV mokslininkai buvo pradėję kalbėti apie paslaptingąją Planetą X, Nibiru, ar kaip tik norit, galite ją vadinti. Netgi, kai kurie buvę NASOS nariai atkakliai tvirtino: nemeluojame, ji tikrai artėja, ir jau 2012 07 bus galima įžvelgti pirmuosius jos kontūrus. Maža to, Planeta X taip sutrikdys žemės veiklą, jog jai vos artėjant prasidės įvairūs kataklizmai. Patys kai kurie nepriklausomi, žinoma, ne visų pripažįstami, rusų apžvalgininkai greitai sumetė kas čia dedasi. Kam tos kalbos apie Pasaulio pabaigą? O dėl to, ar kam rūpės, jog benzinas artėja prie 5 litų ribos, ar kam nors rūpės Sirija, Iranas, JAV machinacijos siekiant pradėti karinius konfliktus- visi mažiausiai kreips į tai dėmesį, netgi pamirš produktų kainas, jeigu visų gerbiam ir žinomi, o jei pridėsime žodelį NASA agentūros, mokslininkai pasakys: o ką , gal ir priartės Planeta X. Nes teologiškai reikia žiūrėti, o praktiškai: mulkina ir manipuliuoja mus, o blogiausia, ne ekstrasensai, bioenergetikai- tie tai vandenėlis, davatkoms jie maistas, o pasaulio didesniųjų užsakomi straipsniai, netgi mokslinės publikacijos apie neva gresiančią pasaulio pabaigą. Palikite, Tomai, jūs tuos bioenergetikus ir horoskopus, žiūrėkite giliau ir aukščiau. Bet jūs, kaip ir dauguma katalikų, nežvelgiate vis paniojatės su nepritapėliais visokiais. Vatikanas niekada nekritikavo pasaulio didžiųjų dėl neskaidrios politikos, nekritikavo Nacizmo, nesmerkė Bušo, o spaudė jam ranką, nieko nesakys ir dabar. O jūs kovokit su vėjo malūnais, ,,deginkit” paprastus bionergetikus, kurie iš esmės nieko blogo nedaro. Parašykit, Tomai, nors kartą ne katalikiškus pezalus, o rimtą straipsnį, vertą IPub (international publication) vardo. O čia visokiems praščiokams skirtas. Be abejonės, liaudies opijus. Kaip gali kąsti didesniam už tave- greit nutildys.

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes