KĄ DARYTI SU PIRMOS KOMUNIJOS ŽVAKE?
Matyti tikrovę kitaip

KĄ DARYTI SU PIRMOS KOMUNIJOS ŽVAKE?

Pirmosios Komunijos žvakė turi simbolinę reikšmę

Norėjau paklausti vieno klausimo. Ką galima daryti su pirmos komunijos žvake? Ar ją galima dar kartą uždegti, ar jos niekada negalima uždegti? Gal uždegus ją, sustiprėtų Dievo apsauga, ar kaip tik draudžiama deginti ją?Ačiū.

S.A.

Šiaip Pirmosios Komunijos žvakė yra ypatinga tik tuo, kad mums primena šią šventę ir su ja susijusius įvykius. Mieli prisiminimai mus šildo, gražina į vaikystę, tad jei užsidegus tokią žvakę pasijusi geriau, pavyks sukaupti mintis ir valią maldai, nurimti sunkumų akimirkose – degink ją.
Patys daiktai, kad ir pašventinti, neturi mistinių ar magiškių galių bei energijų. Jie mums primena, kad nesame vieni, nes šventinant daiktus meldžiasi kunigas kaip bendruomenės atstovas, pagarbiai jais naudodamiesi rodome pagarbą Dievui.
Taip pat Pirmosios Komunijos žvakė turi simbolinę reikšmę, nes primena mūsų Krikštą, kai tapome Dievo vaikais. Ją galime simboliškai uždegti per svarbias sukaktis, gyvenimo įvykius, mirštant kaip mūsų kelionės su Dievu ir link Jo ženklą.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

  • J.J.

    Aš tai dar paminėčiau, kad pirmos komunijos žvakė, idealiu atveju, turi būti ta pati krikšto žvakė, išsaugota nuo krikštynų. Todėl krikšto žvakės daromos tokios didelės- pagal tradicijas ta pati krikšto žvakė turi lydėti krikščionį visą gyvenimą, per visus jo sakramentus. Ji tradiciškai naudojama krikštynoms, paskui pirmai komunijai , tada vestuvėms, ir ta pati žvakė turi būti išsaugota iki žmogaus mirties ir uždegama prie karsto laidojant jos savininką, arba prie mirštančiojo lovos, nes ji simbolizuoja Kristaus šviesą, kuri lydi visą gyvenimą iki mirties, krikščioniško tikėjimo šviesą, kurią neatšaukiamai pasirenka ir iki mirties seka krikščionis. Jei nepavyko išsaugoti krikštynų žvakės, ir vėliau ją panaudoti pirmai komunijai , tai galima pirkti ir pirmos komunijos žvakę, ir ją saugoti kitos iš išvardintų progų- vestuvėms, laidotuvėms, kai kas naudoja ir kitoms svarbios gyvenimo progoms, bet pagal tradicijas, kiek žinau, priklauso šios. Be visų paminėtų progų, šią žvakę pagal tradicijas priklauso naudoti kasmet per Velyknakčio mišias, ugnies liturgiją- neštis ją į bažnyčią Velyknakčio mišioms, kai visi žmonės ateina su žvakėmis, ir uždega jas nuo kunigo pašventinto laužo. Kas neturi krikšto ar pirmos komunijos žvakės, į Velyknakčio mišias atsineša bet kokią, kai kur dalina bažnyčiose tą naktį, bet idealiu atveju, tai turi būti krikštynų arba pirmos komunijos žvakė:) Paskui Velykų rytą ta žvakė degama ant šventinio Velykų pusryčių stalo. Dėl šios priežasties krikštynų ir pirmos komunijos žvakes gamina dideles, nes norint laikytis visų šių tradicijų, mažos paprastos tikrai neužteks, ypač norint kad ji būtų graži visoms progoms, o ne nudegęs trumpas galiukas:) Šią žvakę reikia saugot suradus jai kokią kietą pailgą dėkliuką, su įklota medžiaga ar vata, nes kitais atvejais ji arba sulūžta arba sulinksta, net ir saugant. Mano didelė žvakė sulinko karštą vasarą, šiemet, paprasčiausiai būdama gražiai pastatyta žvakidėje, todėl geriau kad gulėtų siaurame ilgame dėkle:) todėl dėžučių, kuriose jos parduodamos, geriau neišmesti, jei jos kietos ir tinkamos saugoti:) O saugo ir padeda ji , manau tiek pat, kiek bet kuris šventintas daiktas, manoma, kad šventintus daiktus pagarbiai laikant ir maldingai naudojant jie būna malonės tarpininkais 🙂 O šiaip ji daugiau simbolinę prasmę turi, ir šiaip, juk taip įdomu ir miela išsaugoti, turėti kažką iš tokios tolimos vaikystės, toks daiktas primena tą tikėjimo ir ryšio su Dievu tyrumą bei tikrumą, koks buvo tada ir įkvepia jį vis iš naujo atgaivinti:) Aš pati tai patyriau, kai nesenai tvarkydama spintą radau gražią dėžutę su pirmos komunijos rūbais, sudžiūvusiu dar išlikusiu, kvepiančiu rūtų vainikėliu:), žvake , atviruku , auksiniu kryželiu , kurį gavau dovanų, ir vaikiškomis knygelėmis, iš kurių ruošiausi pirmai komunijai:) Žvakę degu kasmet ant Velykų stalo ir nešuosi į Velyknakčio mišias, nuo to laiko kai radau visą tą lobį:)

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes