GĖJAUS IR VYSKUPO DISKUSIJA:TURININGA IR ĮDOMU
Matyti tikrovę kitaip

GĖJAUS IR VYSKUPO DISKUSIJA:TURININGA IR ĮDOMU

M.Sabutis

M.Sabutis

Vakar „Alfos“ vaizdo konferencijoje vyko Evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupo Mindaugo Sabučio ir gėjaus sociologo Arno Zdanavičiaus diskusija. Ji buvo tikrai įdomi ir turininga. Juk tai vienas retųjų atvejų,ki viešojoje erdvėje susidūrė krikščionis ir gėjus. Manau, kad „Alfos“ kolektyvas žengė stiprų žingsnį pakviesdamas į diskusiją vyskupą M. Sabutį. Neįsivaizduoju, kuris katalikų vyskupas ar kunigas būtų ėjęs į tokią diskusiją, kaip ir sunkiai įžvelgiu, kas būtų sugebėjęs taip argumentuotai, solidžiai ir brandžiai atstovauti krikščionišką požiūrį.

Diskusijoje buvo keletas aspektų. Kai Sabutis gana tiksliai atskyrė homoseksualumą ir gėjų ideologiją, Zdanavičius atrėmė, kad esą jam nerūpi ideologija. Čia pat Zdanavičius papylė gender ideologijos perliukų apie lyties konstrukcija ir penkias lytis…Ko gero, akivaizdžiau save demaskuoti neįmanoma.

Mane sudomino dar vienas dalykas. A. Zdanavičius pareiškė:

„Aš ne vieną kartą eidamas išpažinties už klausyklos grotų matydavau žmogų, su kuriuo kažkada miegojau. Bet šie žmonės ir šiandien dirba kunigais ir rodosi viešumoje“.

Šis gėjų aktyvistas įspėjo, kad kada nors gali paviešinti jų pavardes.

Labai laukčiau šios dienos, kai veidmainiai dvasiškiai atsidurtų dienos šviesoje. Tik padėkočiau gėjams. Bent vieną gerą darbą nuveiktų.

„Alfa“ verta tik pagyrų už šią iniciatyvą. Galima pateikti kritinių pastabų diskusijos moderatoriui (mažai pateikė internautų klausimų, leisdavo ilgus dalyvių monologus, svarstė specifinius katalikų klausimus, nors jų atstovų nebuvo), bet bendras įspūdis tikrai geras. Žiūrėti debatus čia.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

 • „Labai laukčiau šios dienos, kai veidmainiai dvasiškiai atsidurtų dienos šviesoje. Tik padėkočiau gėjams. Bent vieną gerą darbą nuveiktų.“

  Iš kur tiek daug neapykantos kataliko širdyje? Juk visi yra Dievo kūriniai, nekęsdami kai kurių asmenų, niekiname Dievo valią. O Dievas juk niekada neklysta?
  Galbūt homoseksualai yra paklydusios Dievo avelės, bet juk visi turi teisę grįžti į doros kelią. Nereikia jų nekęsti. Visi darome klaidų.

 • Arnoldas Stasiulis

  Joks jis ne katalikas, Mantai. Etikečių klijuotojas.

 • Kur neapykanta? Kodėl manipuliuojate Dievo valios sąvoka? Juk kalbame apie NUODĖMĘ?
  Man skauda,kai matau homoseksualių kunigų nugyvenus parapijas, klaninę sistemą, kuri persekioja šventus kunigus, profanuoja sakramentus.
  Taisytis gali, bet…

 • Mantui…

  As taip pat labai jau laukiu,kada bus paviesinti tie niekadejai.Nes dar gi su savo sugulovu negalima eiti ispazinties,bet cia jau to anapus groteliu problema…Matosi,kad kunigyste jiems tik priedanga…:( Palaikau Tomo pozicija.

 • P.Stasiuli, ne Jums spręsti apie mano katalikiškumą.

 • ufonautas

  Tai Tomai, ką daryti su gėjais kunigais?

 • pervesti į pasauliečių luomą.

 • Zose

  Niekas nemanipuliuoja Dievo savoka. Jeigu gejai yra, jie niekuo nemanipuliuoja, nes juos ir gi sukure Dievas.
  Tomas visur mato nuodeme nes toliau katechizmo ir ideju sustabdytu nieko nemato.
  Tomai, gejai buvo ir bus, kunigai gejai taip pat, kunigai pedofilai taip pat. Kalta tavo baznycios politika siuo klausimu, ju nesubrendusi teologija, ju idealizuotasis sventumas, kurio ir nera kitur kaip tik pas Dieva. Galima gyventi iliuzijose, taip ramiau, bet realybes kelias parodo ir Dieva, ir zmogu, nors jis ir gejus, ir kuna Dievo sutverta. Ir cia nera jokios manipuliacijos. Seksualumas tarp vyru, meile tarp ju yra. Faktas nenuginciamas.
  Baisiausia, kai nezinant, pvz, kunigas pedofilas ispazinciu klauso, tuokia ir vaikus krikstyja. Cia baisiausia. Ir baznycia nuo tokiu ne tik kad neapsaugota, jie sakramentiskai per isventinimo sakrament yra baznycios dalis. Cia yra visas tavo katalikiskos idealogijos baisumas

 • ufonautas

  O jeigu kunigas gėjus, bet labai geras kunigas? Jeigu niekas nežino kad jis gėjus? Vistiek? Ir jei taip, tai ką kunigas gėjus darys pasauliečių luome? Gerai, jeigu jaunas, o jeigu 50 metų? Ką toks kunigas gali pasiūlyti visuomenei apart savo kunigystės?

 • Zosei

  Problemos yra ne teologijoje, o administravime, valdyme, vyskupystės ir sinodalinėje sampratoje.

 • Zose

  Oi oi oi
  Valdyme, administravime.
  Atomine bomba ten nepamasytu tokiam administravimui.
  Sumazetu ju ir geju ir pedofilu kunigu, tai dziaugtusi Viluckas.
  Deja jie kur dar ne tokias nesamones ir pindes kartu

  Valio. BUS Eitynes

 • Ufonautui,

  Iš mano žinomų atvejų nežinau nė vieno gero kunigo, kuris būtų homosksualus ir tikras apaštalas. Gerai tvarkytis su popieriais kurijoje gali ir pasaulietis.
  Tegul eina dirbti taksistais.

 • ufonautas

  O kas būtent su jais negerai? Kokios problemos kyla apaštalaujant?

 • belekas

  juokingiausia, kai tas veikėjas aiškina, kad jis, nors ir gėjus, bet ne koks ištvirkėlis, o po penkių minučių jau giriasi, kad yra miegojęs ne su vienu kunigu…

 • skirtums

  nebūkim naivūs, kodėl jie turėtų saviškius išviešinti? nebent kuo nors neįtikusius. kitu atveju tokiais išviešinimais galima tikėti ne daugiau negu teiginiais neva iš darbo atleido dėl orientacijos, o ne dėl nekompetencijos.

 • Marius

  “Neįsivaizduoju, kuris katalikų vyskupas ar kunigas būtų ėjęs į tokią diskusiją, kaip ir sunkiai įžvelgiu, kas būtų sugebėjęs taip argumentuotai, solidžiai ir brandžiai atstovauti krikščionišką požiūrį. ”

  Tai gi tame ir beda, kad ne vienas is ju neina spresti susidariusiu problemu. Permeta kaip sakoma atsakomybe kitiems.
  O su poziuriu-tai auksciau nuodemes kaip tu sakai yra Dievas, o Dievas yra Meile.
  Na bet gal yra zinomi kiti katalikiski poziuriai.
  deja, siuose tavo argumentuose logikos nera.

 • gagarinui NE…

  negaliu net suprasti,kaip gejai tampa kunigais…bet dar sunkiau suvokiu,kaip vyskupai tai toleruoja???Na aisku ir tarp cigonu vagiu pasitaiko,bet man tai yra ziauru ir be galo NUODEMINGA…toks kunigas net taksistauti negali…jo vieta anoj gedingoj procesijoj.

 • Ir visgi, kas čia blogo, kad kunigai yra gėjai? Lygiai taip pat kaip ir celibatas, neleidžiantis tuoktis su moterimis? Visiškas absurdas, kuriame neįžvelgiu nė menkiausios asociacijos su netinkamumu profesijai.

 • Z

  problema ne tai, kad kunigai gėjai, o tai, kad laužo celibatą arba peržengia santuoką (jeigu protestantai)

 • Marijus Širvinskas

  Ačiū už repliką.
  Mano ir skaitytojų klausimų buvo per pusę.
  O katalikų kunigo niekaip nepavyko pasikviest: skambinau dešimčiai iškalbingesnių, bet arba nedrįso, arba buvo užsiėmę.

 • Tai Marijau, nieko nuostabaus, kad katalikų kunigai nėjo… Čia reikia išmanymo. Sabutis puikiai atstovavo kriščionišką požiūrį į homoseksualumą. Manau,kad tokiu atveju vienos konfesijos dvasininkui komentuoti kitos konfesijos dvasininko požiūrį yra neetiška.
  Šiaip ačiū.

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes