DIEVAS MINIOJE
Matyti tikrovę kitaip

DIEVAS MINIOJE

KRISTAUS KRIKŠTO ŠVENTĖS EVANGELIJA

Jėzus ateina pas Joną Krikštytoją kaip vienas iš daugelio jo amžininkų ir tautiečių. Nors Jėzui nereikia apsivalymo, apsiplovimo ritualo, nes jis pats yra Tyrasis.
Tačiau šis tyrumas ir nekaltumas jo neizoliuoja, jis ne tas, kuris pasislėptų gražiame idealų pasaulyje, kad iš jo perspektyvų žvelgtų į ieškojimuose ir paklydimuose besikapanojančius žmones.
Jis slepiasi minioje, jos šurmulyje, kad pasidalintų su savo žmonėmis viskuo, ką šie išgyvena. Jis brenda į vandenį, pirmapradžio chaoso simbolį, kad būtų tikras Žmogaus Sūnus, o išniręs išgirsta Tėvo balsą, patvirtinantį, kad jis mylimasis Sūnus.
Savo krikštu jis nubrėžia krikščioniškos gyvensenos kontūrus: būti vienu iš šio pasaulio vaikų, gyvenimo vyksmo veikėju, gebančiu iš daugiabalsio triukšmo išskirti susižavėjusi mumis Balsą.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

 • ratukai

  Evangelistai Jezaus kriksto aprasymu tikrai pridare bedu krikscioniu teologams. Nezinia, kaip reikia suprasti si fakta (kuris, didele tikimybe, autentiskas)visu tolimesniu doktrinaliniu tvirtinumu kontekste…

 • Tomas

  Jėzaus krikšto aprašymai egzegetų laikomi itin autentiškais.
  Kas dėl bėdų, tai jų nėra, nes Jono krikštas, nėra šiuolaikinis krikštas.

 • ratukai

  bet tai atsivertimo krikstas nuodemems atleisti!!! Nesvarbu, kad nesiuolaikinis Kriksto sakramentas. Ar Jezus jautesi esas reikalingas atsivertimo? Cia esme. Teksto autentiskumas siuoliakines biblistikos grindziamas faktu, jog pati Baznycia isgalvoti ir irasyti Evangelijose sio fakto negalejo, nes tai ,,nepatogus" ivykis jai paciai.

 • Liutauras

  Ech. Gali ir šiaip ir taip apie Jėzaus Kristaus krikštynas galvoti. Savo proteliais nieko nebepakeisime. Rimtas žmogus Jį ir krikštijo. Bet kai pagalvoji apie šiandienos krikštus bažnyčiose, su visais tai pribambasias, video kameromis ir silkės galvos blizgesio drabužėliais, kas tuose protuose tuo metu sukasi… ? Ant plaukučių sruogelės to vandenėlio užvarvina, ginkdie, kad tik kokio tušo ir drapanėlės nesugadinti…. Matyt, tiek ir te kliūna, tos paslapties-tos malonies. L.

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes