BAŽNYČIA SAKO – KURKIME, O NE GRIAUKIME
Matyti tikrovę kitaip

BAŽNYČIA SAKO – KURKIME, O NE GRIAUKIME

Su rūpesčiu žiūrime į šiandienos įvykius Vilniuje bei pastarųjų dienų įvykius Rygoje. Ką tik antradienį paminėję mūsų tautos herojišką auką prieš svetimų jėgų atakas, šiandien matėme mūsų piliečius, besiimančius neteisėtų fizinių priemonių prieš tą patį Seimo pastatą, kurį barikadomis saugojome. Skirkime svetimą valdžią nuo savos, net jei savos valdžios sprendimai ne visada mums priimtini. 

Primename, kad valstybę reikia kurti, o ne griauti. Gyvendami demokratijoje, turime imtis visomis teisėtomis priemonėmis apginti savo teises bei įvesti reikiamus pokyčius dėl bendrojo gėrio. Tačiau tą reikia daryti taikingai ir teisėtai, be smurto. Demokratinėje visuomenėje yra visos galimybės kartu dirbant eiti į geresnę ateitį. 

Bažnyčia nepritaria agresyviems veiksmams ir kurstymams imtis neleistinų ir neteisėtų veiksmų. Todėl raginame žmones nepasiduoti kurstymams, ir iškilus reikalui ginti savo teises, imtis ne agresijos, bet kaip dera laisvos demokratinės šalies piliečiams, panaudoti visas teisines priemones.  

Kviečiame bei prašome tiek valdžios žmones, tiek visuomenę ramiai ir taikingai išklausyti vieni kitus, siekiant įveikti ūkio, socialinę ir pasitikėjimo krizę. Tikinčiuosius raginame melstis, kad Dievas apšviestų mūsų protus ir lydėtų mūsų žingsnius geresnei Lietuvos ateičiai.  
 
Lietuvos Vyskupų Konferencijos Pirmininkas, Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius

P.S. Paryškinta mano -Tomo

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

  • eklipas

    nors nelabai tikiu tuo ką matau tv ar žiniasklaidoje, bet tos riaušės bet kaip prastai atrodo ir ne visai protingi bei blaivūs piliečiai (tikriausiai išlys visokių versijų apie "katalizatorius" kurstant). tačiau vis tiek man gaila žmonių, jie neturi balso, o neturint balso vienintelis argumentas – akmuo.

  • Bet man labiau įspūdis kyla, kad žmonės renkas lengviausią kelią. Gal aš nežinau, kiek nukrito jų gyvenimo lygis per vadinamąją krizę, nežinau, kas galėjo priversti tuos žmones šitaip pulti seimą, bet, mano nuomone, tikrai buvo galima rasti taikesnių būdų. Tiesiog neatsirado kažkokio ryžtingo žmogaus su naujom šviesiom idėjom ar visuotinės liaudies akcijos dėl "krizės" įveikimo, kuri pakeltų žmones siekti vieno tikslo – valstybės gerovės.
    Nėra padėties be išeities, reikėtų visiems stengtis problemas spręsti taikiai. Nors reikia daugiau pastangų, bet rezultatai galėtų būti geresni.

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes