Matyti tikrovę kitaip
Currently Browsing: Asmenybės

JONAS XXIII – GERASIS POPIEŽIUS, PAKEITĘS BAŽNYČIOS VEIDĄ

Apkūnus, silpnos sveikatos, konservatyvių pažiūrų buvęs diplomatas atrodė tinkamas tik palaikyti stabilumą Bažnyčios gyvenime. Tačiau visiškai netikėtai jis apvertė aukštyn kojomis Bažnyčios istoriją sušaukdamas Vatikano II Susirinkimą, kuris atnaujino katalikybės veidą.

JONAS PAULIUS II – ŽMOGUS, IŠMOKĘS TAUTAS NEBIJOTI

Jis mokė savo kaimenę būti bebaimiais. Ir tai galėjo daryti, nes pats buvo drąsus, ką liudija ir visas jo gyvenimas, kuris nusidriekė iki šventumo aukštumų.

PALIKIME RAMYBĖJE V. LANDSBERGĮ, NES NE JIS ŠIUO METU YRA LIETUVOS PROBLEMA

V. Landsbergis yra ir liks XX a. pabaigos lietuvių kovos už savo laisvę simboliu. Kaip lenkams juo yra Lechas Valensa, čekams – Vaclavas Havelas, pietų afrikiečiams – Nelsonas Mandela.

DAINIUS PETKUS: “ŽVAKĖ SIMBOLIZUOJA DIEVO ŠVIESĄ PASAULIO TAMSOJE“

Jei apie 1990-uosius vietoj tradicinės, bažnytinės formos žvakės būtume atsinešę stiklinį ar plastikinį indelį, greičiausiai neišvengtume kritikos, kad naudojame ne ,,grabnyčių“ žvakę, o kažkokį ,,bliūdelį‘‘ ar geriausiu atveju sodo, daržo žvakę iš Vakarų Europos.

KARDINOLAS ATSISTATYDINO. KARTŲ KAITA TĘSIASI

Didžiausias kardinolo A.J.Bačkio vaisingumas dviejų dešimtmečių veiklos Bažnyčios gyvenime – kad subrendo jo įkvėpta ir padrąsinta, Atgimimo laikais pabudusi karta (dabartiniai keturiasdešimtmečiai), kuri imasi atsakomybės tiek Bažnyčioje, tiek visuomenėje.

« Previous Entries

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes