AR GALI MĄSTANTIS ŽMOGUS TIKĖTI DIEVO APREIŠKIMU?
Matyti tikrovę kitaip

AR GALI MĄSTANTIS ŽMOGUS TIKĖTI DIEVO APREIŠKIMU?

Kaip mąstantis žmogus gali tikėti į dieviškąjį apsireiškimą, kai milijonus metų mes sunkiai vystėmės? Kai atsirado Homo Sapiens mūsų dantys supūdavo, vaikai miršdavo, ne daugiau 20-25 metų išgyvendavom, kankino oro sąlygos, įvairios ligos, maisto stoka, bet prieš kelis tūkstančius metų kažkoks dievas sumanė įsikišti ir tarti savo “gerąjį žodį”.

P. L.

Dievas nesukūrė tobulo pasaulio. Galite paklausti, kodėl? Tam, kad šis pasaulis būtų žmogaus ir Dievo bendradarbiavimo erdvė, nes žmogus yra apdovanotas racionalumu ir kūrybinėmis galiomis. Jis gali (ir turi) kartu su Dievu tobulinti šį pasaulį, daryti jį geresnį ir gražesnį.

Jūsų paminėtas blogis (ligos, fizinis trapumas, badas ir kt.) yra kolektyvinės žmonijos nuodėmės ženklai. Tai natūrali pasekmė, kai žmogus nusigręžia nuo Kūrėjo, jis kaktomuša susiduria su savo egzistencijos ribomis. Svarbu pastebėti, kad mes nežinome, koks buvo žmogus iki tos tragedijos, kurią krikščionybė vadina nuopuoliu. Nežinome, kas pasikeitė žmogaus prigimtyje po nuopolio. Gal Homo sapiens yra žmogaus pakilimo iš jo prigimties nuosmukio, etapas?

Taip pat Dievas niekada nepaliovė bendrauti su žmonėmis. Tokio bendravimo archetipai yra Biblijos personažai: Abraomas, Mozė, Jobas ir kt. Dievo apsireiškimas Jėzuje Kristuje yra šio bendravimo kulminacija, “laiko pilnatvė”, metas, kai žmogaus vystymąsis pasiekė tokią stadiją, kuomet jis jau buvo pasirengęs išgirsti Dievo siunčiamą žinią.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

 • “Tam, kad šis pasaulis būtų žmogaus ir Dievo bendradarbiavimo erdvė, nes žmogus yra apdovanotas racionalumu ir kūrybinėmis galiomis.”

  Norėčiau paklausti – kuo remiantis padarėte tokią išvadą?
  Jei tikėti biblija ir pasauliniu tvanu, tai dievas tampa panašus į mokslininką, kuriam eksperimentas nepavyko:
  “6 Ir VIEŠPATS gailėjosi sukūręs žmogų žemėje, ir jam gėlė širdį.
  7 VIEŠPATS tarė: „Nušluosiu nuo žemės paviršiaus žmones, kuriuos sukūriau, žmones drauge su gyvuliais, ropliais ir padangių paukščiais, nes gailiuosi juos padaręs.“”

 • Ligonis A(H1N1)

  Klausimas rimtas, bet siūlomas atsakymas primytivus. Ką reiškia, kad “ligos, fizinis trapumas, badas ir kt. yra kolektyvinės žmonijos nuodėmės ženklai”? Ar tai reiškia, kad gyvūnai neserga? Kad virusai ir bakterijos atsirado Adomui ir Ievai nusidėjus? Tai sunkiai įtikėtina ne tik bet kuriam mąstančiam, bet glumina ir norinčius tikėti.

 • Bedieviui

  Esu daug sykių minėjęs,kad Bibljos negalima traktuoti paraidžiui, nes turime reikalą su ARCHAIŠKU tekstu, semitinės kalbos maniera, tad esmė – žinia. Minėtje ištraukoje atskleidžiama Dievo ir žmogaus santykių drama.

 • Ligoniui

  Apaštalas Paulius taip aiškina:
  “kūrinija buvo pajungta tuštybei,– ne savo noru, bet pavergėjo valia, – su viltimi, kad ir pati kūrinija bus išvaduota iš pragaišties vergovės ir įgis Dievo vaikų garbės laisvę. Juk mes žinome, kad visa kūrinija iki šiol tebedūsauja ir tebesikankina. Ir ne tik ji, bet ir mes patys, kurie turime dvasios pradmenis”
  Nuopuolis buvo katastriofa į mūsų visatą įvedusi destrukcijos, nykimo, kovos, mirties dėsnius.
  Tokia yra nemokslinė, o krikščioniška perspektyva.

 • “Biblijos negalima traktuoti paraidžiui,… …tad esmė – žinia.”

  Iš esmės vadovaujatės ne pačia biblija, o dvasininkų išvedžiojimais, kurie kartais tiesiog prieštarauja pačiai biblijai.

  “Minėtoje ištraukoje atskleidžiama Dievo ir žmogaus santykių drama.”

  Tai aš supratau, bet į klausimą neatsakyta.
  Tai tik Jūsų nuomonė, ar biblijoje išskaitėte, jei taip , būtų įdomu kurioje biblijos vietoje.

 • Ligonis A(H1N1)

  “kūrinija buvo pajungta tuštybei,– ne savo noru, bet pavergėjo valia, – su viltimi, kad ir pati kūrinija bus išvaduota iš pragaišties vergovės ir įgis Dievo vaikų garbės laisvę”

  Biblijos komentarai sako, kad čia Paulius žodį “kūrinija” vartoja taikydamas jį tik žmonėms, kitaip turėtume tikėti, kad ir šuniukai, ir katytės gali taip Dievo vaikais 🙂

  “Nuopuolis buvo katastriofa į mūsų visatą įvedusi destrukcijos, nykimo, kovos, mirties dėsnius”

  Kuris Nuopuolis? Adomo? Angelų? Joks mąstantis žmogus negalėtų rimtai galvoti, kad iki Adomo ir Ievos nebuvo mirties…

  “Tokia yra nemokslinė, o krikščioniška perspektyva”

  Kiek žinau, Bažnyčia niekada neteigė, jog mokslinė tiesa gali prieštarauti tikėjimo tiesai, nes tiesa yra viena. O bandymas jas atskirti veda arba prie netikėjimo, arba prie fundamentalizmo. Bet juk norėta pasakyti, kad mąstantis ir mokslu besidomintis žmogus irgi gali tikėti?

 • Ligoniui

  Nežinau, kieno tai komentarai, bet Dievo vaikų garbės apreiškimas tikrai atneš pokyčių ir gamtoje.
  Aš nesupriešinu mokslo su tikėjimu, bet tai yra skirtingos kryptys. Krikščionybė neturi įgaliojimo inerpretuoti mkslo atradimų, jeijie neprasilenkia su etika.
  Vainamųjų pirmųjų tėvų nuopuolis yra priešistorė.

 • Ligonui

  Linkiu pasveikti:)

 • Ligonis A(H1N1)

  Dėkui! Ir jūs būkite sveiki 🙂

 • Tas P. L. kalba kaip koks paranojikas ateistas kuris dėl savo nelaimių ieško atpirkimo ožio. Pasaulyje visada turi būti racionalumas (beje, ką ir sakė šio tinklaraščio autorius).

 • Pavel

  Racionalumas kaip tik ir kertasi su religija, taigi galvok ką rašai, Robertai.

 • Giedrius

  Zmogus….. kodel religija teigia, kad zmogus yra auksciau ko nors kito, visa kas aplinkui…. visa tai yra sukurta dievo…. visa tai yra dievas…..visa tai yra dvasia…….o zmogaus noras save padaryti kazkuom aukstesniu negu ji supantis pasaulis, isskirti save, vadinti dievisku, dievo vaiku(visa aplink yra dievo vaikai), tai tik savo uzmaskuotos puikybes relizavimas. Del zmogau proto ribotumo
  (jei taip nemanot, pabandykit su savo neribotu protu isivaizduoti keturmate erdve ;), ir dar daugelis kitu pvz. …)
  mes tikrai negalim suprast, butent suprast kodel kazkas vyksta butent taip, kodel kazkas serga, kodel nekalti gyvunai mirsta badu…… jei pagalvot tai musu ranku darbas, nuniokojom gamta… sugriovel pusiausvyra. O noras suprasti yra pagirtinas ir siektinas dalykas, tik supraskit, kad mes visi esam perdaug buki, kad suprastume kazka kas mums persudetinga…… (jei manot, kad galit suprast visata, reiskia jus visdar istiesu nieko nesuprantat, nesuprantat tiesos.. tiesos del savo ribu egzistavimo ir tik suvokus jas musu ribos isnyksta……..(jei manot, kad tai priestaringa, jus teisus,taip ir yra…. (dar vienas pavizdys ribotumui irodyti, tiesa isakoma naudojant + ir -, nes viso intervalo esancio tarp ju mes neaprepiam ;))

 • vilmantas

  Sutinku su P.L.mintimis,išskyrus,2 teiginius:
  “Dievas nesukūrė tobulo pasaulio…
  …Svarbu pastebėti, kad mes nežinome, koks buvo žmogus iki tos tragedijos, kurią krikščionybė vadina nuopuoliu.”

  žiūriu į tai iš tikinčio Dievo apreiškimu taško.to pasaulio ,kuris
  atsirado po žmogaus nuopolio-tobulu jau negaliu vadinti,nes jame pradeda
  reikštis per žmogaus laisvą nuodėmę atėjęs blogis-griovėjas.
  O
  štai prieš nuopuolį manau būta tobulo Dievo sukurto pasaulio,nes po
  kiekvienos kūrimo dienos(mums -gal milijonus metų),kaip parašyta
  Pradžios knygoje,1 skyriuje:
  -“Ir Dievas matė,kad tai gera”,o po 6-os dienos,kai sukūrė žmones:
  -“Dievas apžvelgė visa,ką buvo padaręs,ir ištikrųjų matė,kad buvo labai gera”Pr1,31.
  Vadinasi-tobula.

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes