APSIMELAVĘS EVANGELISTAS
Matyti tikrovę kitaip

APSIMELAVĘS EVANGELISTAS

 

Marius Balčiūnas

Prisipažinsiu, kad perskaitęs Buržujaus rašinėlį susinervinau. Čia aprašytas išsišokėlis autobuse yra tipiška iliustracija kaip nedera skelbti evangelijos, kad agresyviai ir prikišamai brukama ji tampa atgrasi. Nenuostabu, kad susilaukė ateisto Buržujaus pašaipų.

Tokią savo nuomonę paskelbiau savo „Facebook“ profilyje, kur šia tema užvirė karštos diskusijos. Jose kun. Arūno Jonauskio dėka pavyko išsiaiškinti ir šio veikėjo tapatybę. Tai – Marius Balčiūnas, protestantiškos bendruomenės „Naujoji karta“ narys, save tituluojantis evangelistu ir sakantis pamokslus.

Kiekvienos krikščionių bendrijos reikalas kaip skelbti evangeliją, bet vienas dalykas šioje istorijoje glumina. Žvilgterėkime į Buržujaus įrašą:

„Vyras, kuriam virš galvos švietė vos pastebima aureolė, atsistojo viduryje autobuso, atsisuko į gale esančius ~20 žmonių, mandagiai pasakė „Nebijokite manęs, aš katalikas“ ir pradėjo savo didžią iškalbą“

Tai kam meluoja p. Balčiūnas kalbėdamas apie savo konfesinę tapatybę – autobuso keleiviams ar savo bendrijos žmonėms? Gal „Naujosios kartos“ žmonėms vertėtų išsiaiškinti, kas toks yra jiems patosiškai pamokslaujantis žmogus? Ir ko vertas melu grįstas liudijimas? Juk Balčiūno Katalikų Bažnyčia nesiuntė į autobusą pamokslauti.

MARIUS BALČIŪNAS: „AŠ NESAKIAU, KAD ESU KATALIKAS“

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

 • Aš ne ateistas.

  • Tomas

   tuomet atsiprašau.

 • k

  Tomai, žinia, turi atkaklumo ir užsispyrimo 🙂
  bet labai sureikšmini tą evangelistą… yra daug didesnių papiktinimų iš krikčionių pusės, apie juos reikėtų gal pirmiausiai kalbėti, jei jau jauti pareigą kalbėti…
  aš nuoširdžiai, ir be pykčio 😉

  • Tomas

   pradžioje yra žodžiai:)

 • Ačiū už pastebėjimus, Tomai. Turėjau apie ką pamąstyti.

 • vikl

  “Jonas jam tarė: „Mokytojau, mes matėme vieną tokį, kuris nevaikščioja su mumis, bet tavo vardu išvarinėja demonus. Mes jam draudėme, nes jis nepanoro eiti su mumis“. Jėzus atsakė: „Nedrauskite jam! Nėra tokio, kuris mano vardu darytų stebuklus ir galėtų čia pat blogai apie mane kalbėti. Kas ne prieš mus, tas už mus!…“”(Mk 9, 38-41)

  Tikėjimas yra laisvės kelias. Jei žmogaus širdis liepia išrėkti savo tikėjimo liudijimą, taip žmogus ir daro… Be abejo, tokiomis akcijomis žmones tik atbaidysi nuo tikėjimo, tačiau ši akcija ir nemanau kad buvo skirta žmonėms. Tai buvo M.Balčiūno vidinių ieškojimų ir tikėjimo išraiška…

  Antravertus, kodėl mums normalus atrodo sporto mylėtojų viešas džiaugimąsis pergale, ar garsus politinių pažiūrų deklaravimas troleibuse, o wat garsus savo tikėjimo liudijimas mus nervina? Tuo labiau, bet filmuke, tas žmogus nei įžeidinėjo ką nors nei žemino – tiesiog paliudijo tai ką tiki.

  • Tomas

   žinai, tegul p.Balčiūnas nors ant galvos stoja, bet tegul nesislapsto už katalikbės. Šiaip katalikų vardu TIK vyskupas kalba. O viešoms evangelizacijoms, kiek pamenu, katalikai pagal CIC turi gauti leidimus. Beje, kaip atrodytų, jei aš pasakyčiau: “Sveiki, aš protestantas” ir rožinį pradėčiau melsti?

 • k

  Tomai, o Tu kada nors esi nusileidęs priešingai nuomonei? Čia tik šiaip, įdomu, nes kiek stebiu Tave internete, tai atrodo, kad neturi tokios savybės 🙂
  Savo nuomonės turėjimas yra gėris, bet dar didesnis gėris yra, kai reikia, pasakyti: sorry, (gal) aš ir klydau.. 😉

  • Tomas

   gėris yra ieškoti tiesos, o ne klysti ar laikytis savo pozicijos.
   Šiaip į viešumą nelendu neapskaičiavęs pozicijų. Man patinka argumentų, o ne emocijų kalba. Argumentas mane visada parklupdys.

   • k

    Tomai, o Tu kada nors esi nusileidęs priešingai nuomonei? “parklupdys” – vadinasi, dar nėra parklupdęs?

 • Tomas

  esu.
  Prieš kelis komentarus atsiprašiau Buržujaus,, pataisiau įrašą.

  • k

   tai čia akivaizdu, bet aš kalbu apie ginčytinus klausimus, kaip pvz.: kaip vertintinas šio evangelisto pasirodymas? Tu vertini neigiamai, masė žmonių vertina teigiamai arba neutraliai. Pergalvoji savo poziciją ar tik griebiesi argumentų jiems apginti? Beje, atsakyti kiekvienam klausiančiam apie gyvenančią viltį čia kaip ir netinka, nes juk mes esame pašaukti liudyti, o ne tik laukti, kol paklaus. nepaklaus, tai taip ir tylėsime ausis suglaudę

   • k

    *argumentų jai apginti*

 • k

  o ir Buržujaus atsiprašyti Tave paskatino veikiausiai tai, kad žmogus atvirai pasisakė esąs skeptikas. Jei turėtum reikalą su kataliku ar krikščioniu, tai manau, būtum rodęs jam mažiau pagarbos. tai tik mano subjektyvi nuomonė. ji kyla iš to, kad aš anksčiau mėgdavau Tavo mintis ir rašinius, bet dabar, mano manymu, Tu kuo toliau tuo labiau įsitvirtini savo teisumo bokšte. Aišku, įmanomas ir toks variantas, tiesiog man tada reikės Tave toleruoti :)))

 • Tomas

  nesiūlau tylėti, bet ne valkiotis po autobusus ir žmonėms akis kabinti.

  • k

   na man tai šis epizodas sukelia tik šypseną 🙂 ypač tas “geros dienos” pabaigoje 😀 toks nemanau kad ką papiktins 🙂 o šiaip tai mano asmeninė nuomonė yra ta, kad nedera žmogui kalbėti apie Jėzų visai be ryšio aplinkoje, kur žmogus šiaip jau susimąstęs kitais dalykais. Pvz prie tualeto: žmogui gal akis semia, o čia prieisi ir pradėsi evangelizuoti. Kažkaip nelabai atrodo…

   • k

    katalikų Lietuvoje didžiausia bėda, kad apleidžiami, nepalaikomi arba net skaudinami gerai, palankiai nusiteikę žmonės, patys katalikai…

    • Tomas

     pvz, aš. Į mane kone vien plytos skrieja, tuomet lieka įsitvirtinti pozicijoje.

 • lina

  Nežinau situacijos Tomai. Bet ką jis blogo padarė . Apsiskelbė kataliku. Gal ir nemelavo nes dauguma juk esa pakrikštyti katalikų bažnyčioje. Kas be nuodemės. Gal buvo n dalykų dėl kurių jis taip pasakė. Kurių mes nesužinome gal nereikia pradėti teisti. Gal nekabino jis aki7.

  • k

   teisingai, gi jis toks “bezabidnas” 😀

 • Tomas

  pvz, Tu dabar mane teisi, prognozuoji kaip elgčiaus. Tai-mano reikalas kaip vertinti reiškinus. Kaip Tavo reikalas mane mėgti ar toleruoti. Jei ką, aš nesislapstau už raidelės, o visur esu toks, koks esu. Mano politinės, religinės, kultūrinės pažiūros viešos. Kaip ir netoleravimas davatkizmo, fundamentalizmo, klerikalizmo.

 • k

  ok, tada toleruosiu. bye 😉

 • ren

  Šito pamokslininko pasivadinimas kataliku yra keistas, bet – kiek supratau – visgi jis nereklamavo savo bendruomenės. Kalbėjo abstrakčiai, apie tikėjimą Jėzumi. Nematau tame nieko blogo. Priešingai, įžvelgiu drąsą. Nesuprantu kaip tikinčius žmones gali erzinti kažkas liudijantis Jėzų. Prisiminkime, pirmieji krikščionybės žingsniai pagoniškame pasaulyje buvo žengti skelbiant gatvėse, aikštėse. Todėl reikia neskubėti pasmerkti nuoširdžiai Jėzumi tikinčio žmogaus, savaip supratusio tikėjimą.

  • Faktams:
   reklamavo. Po akimirkos, kai jau buvo nutilęs, atsisuko vėl į žmones ir pasakė esąs iš Naujosios Kartos bažnyčios, kurią galima rasti tuo ir tuo adresu (Basanavičiaus g., atrodo) ir pasakęs internetinį adresą pakvietė apsilankyti.

   Nors ką tai keičia, nežinau.

 • ren

  Tokiu atveju tai keičia daug ką. Jis neturėjo teisės pasivadinti kataliku.

 • Raimundas

  Nu čia tai gražiausiai, rūkyti galima skelbti Evangelijos negalima. Kodėl nenufilmavot žmonių, kurie rūko ar keikiasi.

 • Vaidas

  Net jei ir pasake “as katalikas”, manau nemelavo. Turint omeny, kad kone kiekvienas gimes Lietuvoje “automatiskai” tampa kataliku. Kaip? Ogi tau dar bunant kudikiu, be tavo samoningo pasirinkimo, tave pakrikstyja (t.y. iraso i kataliku gretas) ir tu tampi katalikas… (nesakau, kad tai blogai ar lb gerai – tiesiog tai faktas.
  O antra, net parejes i kita bendruomene (i protestantiska ar pravoslaviska), tu vis vien tebelieki Kataliku baznycios sarasuose. Netikit?
  Gal verciau reiktu patikrinti Kataliku baznycios irasus ar ten nera Mariaus Balciuno. 99,9% – Marius Balciunas, evangelistas – katalikas! 😀

 • Augustas

  Hm. Gal tai bandymas taikyti sociologijoje kartais naudojamus dekonstrukcijos metodą?

 • Raimundas

  Brangūs komentatoriai ir žurnalistai: Marius neprisitatinėjo kataliku! Prisistatė krikščioniu. Buržujus, kuris parašė straipsnį, tai parašė nuo savęs. Nežinia ar jis taip suprato ar taip jam pasigirdo.

  • Tomas

   Raimundai, mes turime liudijimą, o nei “Naujosios kartos” lyderiai, nei pats p.Balčiūnas šito nepaneigė.

 • vikl

  aš irgi taip pagalvojau…
  Iš Buržujaus pasisakymų, susidaro įspūdis, kad jam sąvokos “katalikas” ir “krikščionis” yra švelniai tariant sinonimai. Tad paprasčiausiai galėjo sumaišyti… (ir be jokios blogos valios) juk patvirtinimo, kad jo liudijimas teisingas neturime… (pav. man koks nors kvistepas ir fokstronas yra lygiai tas pats ir analogiškoje situacijoje aš tikrai šias sąvokas sumaišyčiau, nes jos man nieko nesako)
  Protestanto apsimėtinėjimas kataliku sunkiai įmanomas ir dėl kitų priežasčių: protestantai mano kad Vatikanas yra velnio sostas, o katalikų bažnyčia – suklaidinta bažnyčia. Tad sunku patikėti, kad tikintysis apsimetinėtų tuom, ką laiko netikusiu…
  o be to ką Kristus moko? “kad visa byla remtųsi dviejų ar trijų liudytojų parodymais”(Mt 18, 16b). Tad neskubėkme teisti, jei nesame 120% įsitikinę liudijimo teisingumu…

  • Kaip jau kažkur rašiau, pasikartosiu: kaip doras skeptikas, skiriu krikščionybę nuo katalikybės.

  • Tomas

   ” protestantai mano kad Vatikanas yra velnio sostas, o katalikų bažnyčia – suklaidinta bažnyčia. ”
   Protestantų konfesijų yra labai daug, o taip mano tik tam tikros fundamentalios bendruomenės. Kiek yra tekę domėtis NK taip nemoko.

 • Manyčiau, kad verta būtų sulinkinti šį įrašą su naujuoju, kur publikuojamas šio žmogaus laiškas (geriausiai viršuje).

 • kukulis

  Kad skelbi evangeliją, dar nereiškia kad tai darai Dievo valia. Velnią gali sutikti ir bažnyčioje ir vienuolyne.

  Aš siūlau tokį pragmatišką būdą nustatyti, kieno valia skelbiama evangelija.

  Jeigu po skelbimo/kalbėjimo pajunti norą daugiau sužinoti apie Dievą, ar pajunti džiaugsmą(teigiamas emocijas) ar norą tapti geresniu žmogumi(tokiu atveju tai gali būti nebūtinai teigiamos emocijos). Tuomet buvo kalbama Dievo valia.

  Jeigu po skelbimo/kalbėjimo nenori žiūrėti kalbėtojo pusėn. Pajunti nerimą, pamanai: “visi jie bepročiai”, tuomet, tikėtina, kad tai Dievo priešo kalba.

  Reziumė: Dievas traukia žmones link savęs, o Jo priešas stengiasi atitolinti žmones nuo Dievo.

  Antra vertus, tai nereiškia, kad kalbėtojas pats yra Dievo priešas, tiesiog jis gali būti suklaidintas – pvz. dėl savo puikybės nematantis savo klaidų.

  Jėzų reikia skelbti savo gyvenimu ir elgesiu, o ne kalbomis.

 • ot

  ir su Sv. Dvasia ; ) Dievo Jega Sv. Dvasioje

 • otl

  o sita straipsni tai jau is tikro galetut istrint, nes nelabai graziai atrodo is jusu puses. pirma, apkaltinot, neissiaiskines visko, kaip paikas teisejas (smerkejas) 1no ateisto liuudijimu. antra, neatsipraset neteisingai apkaltines ”apsimelaves evangelistas” . Dievo teisybes ir ramybes

 • Rolandas

  Daznai matau ji autobuse (buvau ir tame kur filmuota) ir jis tikrai visada sako “krikščionis”

  • Dainius

   O talonėlį nusiperka? 😀

 • dmitrij95

  Mano manimu M.Balciunas geras devo tarnas ir jis stengesi kad dougiau sielu butu isgelbeta. As ji palaikau!!! 🙂

  • kukulis

   Kas čia per sarkazmas?

 • otl

  atminkit viena, Tomai, kad Dievas viska mato ir istiria kiekviena sirdi, nesvarbu ,kas kaip nori pasirodyt ar kaip manosi save esas. siuo atveju liudijimai rodo pries jus ir viskas akivaizdu jau, turetumet atsiprasyt. bet tebunie tai jusu sazines reikalas. laiminu jus Jezaus Kristaus Nazariecio vardu, ir linkiu atiduoti savo tiesas Dievui ir eiti paskui Ji ir Jo balsa, o ne paskui puikybes balsa. Amen

  • kukulis

   heh, manau Tomas Viluckas vykdo teisingą veiklą. O otl parašymas smarkiai kvepia davatkiškumu.

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes