APIE EROTINIUS VIENUOLĖS ŠOKIUS
Matyti tikrovę kitaip

APIE EROTINIUS VIENUOLĖS ŠOKIUS

 

Anna Nobili prieš atsivertimą

Portalo „Delfi“ pranešimas yra puikus pavyzdys koks yra žemas Lietuvos žiniasklaidos lygis, kokie neprofesionalūs redaktoriai dirba portaluose ir naujienų agentūrose.

Perskaičius išverstą BBC naujieną susidaro įspūdis, kad buvo Vatikano uždarytas įklimpęs į skolas moterų vienuolynas, kad viena jo vienuolė šoko erotinius šokius aukščiausiems Bažnyčios hierarchams.

Tiesa tokia, kad Romoje buvo uždarytas Santa Croce in Gerusalemme vyrų trapistų vienuolynas, kuris buvo piligrimų traukos centras. Jo misionieriškas darbas Romos kurijos požiūriu nuėjo per toli: sukurta elito grupė „Friends of Santa Croce“, organizuodavo „įtartinų“ įžymybių vizitus į abatiją, įskaitant Madonnos ir Glorijos Estefan, nekontroliuojami finansiniai srautai. Prieš du metus jo abatas Simone Fioraso, kažkada dirbęs dizaineriu vienuose Milano mados namuose, buvo apkaltintas homoseksualumu ir pašalintas iš pareigų.

Buvęs abatas Simone Fioraso

Nesiimu spręsti kas ten vyksta ištikrųjų. Pavyzdžiui, tas pats Fioraso 2008 m. organizavo Biblijos skaitymo televizijos maratoną, kuriame dalyvavo net Vatikano numeris 2, kardinolas Tarcisio Bertone.

Tarp vienuolyno nuodėmių yra ir „liturginiai pažeidimai“. Pasirodo viena iš pažeidėjų – sesuo Anna Nobili, kuri lankydamąsi Santa Croce in Gerusalemme per Liturgines valandas šoko prie altoriaus. Su šiuo numeriu Anna Nobili pasirodo daug kur, praėjusią vasarą ir mūsų šalyje, Panevėžyje, Lietuvos jaunimo dienose. Tuomet teko galimybė su Anna Nobili papietauti ir pabendrauti. Ji man paliko ne paviršutiniško, o tikrai gilaus ir mielo žmogaus įspūdį. Savo šokio-liudijimo metu sesuo Anna neslepia, kad jaunystėje šoko erotinius šokius, gyveno audringai. Dabar ji save vadina „Dievo balerina“.

Anna Nobili - „Dievo balerina“

„Delfi“ taip aprašo padėtį:

„Prieš kelerius metus po apsilankymo Šv. Francis šventykloje Asyžiuje ji išsižadėjo senojo gyvenimo ir pasišventė Bažnyčiai. Bet ir tapusi vienuole, ji nepamiršo seno amato. Ji yra sušokusi, kaip pati sakė, šventą šokį aukščiausių Katalikų Bažnyčios dvasininkų akivaizdoje.“

Lietuviško teksto redaktorius sugebėjo ne tik šv. Pranciškaus vardą pamiršti sulietuvinti, bet į BBC naujieną įterpti žodžius „ji nepamiršo seno amato“, kurie suponuoja, kad vienuolė užsiiminėja lap-dance ir tai daro hierarchams…

Toks darbas yra sąmoningas Katalikų Bažnyčios, jos veikėjų juodinimas, taip pat iškraipomi ir naujienų agentūrų pranešimai.

Tokio pobūdžio naujienų, susijusių su Bažnyčia, „paskaninimu“ tenka susidurti dažnai. Kas gali šią manipuliacijos informacija laviną sustabdyti? Dabar apšmeižta vienuolė, jos liudijimas tūkstančiams Lietuvos jaunų žmonių paverstas nieku, o atsakingų nėra.

P.S. Siūlau patiems įsitikinti Anna Nobili šokių „erotiškumu“.

Šokis šokiravęs, kai kuriuos veikėjus Vatikane:

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

 • nieko naujo po saule

  o gal tie redaktoriai profesionalūs, bet kryptingi? tokia netiksli informacija naudinga ne vien sekuliaristams, bet ir religiniams stagnatoriams (ypač tiems, kurie dairosi į rytus), kad galėtų lengviau pūsti visokius baubus tikintiesiems

 • Ačiū, Tomai.

 • Augustas

  Puikus atkirtis, Tomai. Laiku reagavai.

 • Šakės… Tokio apjuodinimo prieš Bažnyčią dar nebuvau skaitęs… Tomai, jūs tikrai šaunuolis, kad atsakėt.

 • Na, kad Lietuvoj seniai nebėr jokios žurnalistinės etikos, protingam žmogui ir taip aišku. Ir tiesą kiekvienas savaip “interpretuoja” ir pagražina. Juk net pasakius kažkokį sausą faktą, jį “apipavidalinus” galima išgauti netgi priešingą efektą. Jau užtenka pažiūrėt, kaip dvi skirtingos televizijos (visi žino, apie ką kalbu) tą pačią situaciją varto kaip nori, gauna priešingus rezultatus ir abi dievagojasi teisybę sakančios.
  Kas dėl liturginių šokių, tai čia jokia ne naujovė, o veikiau kaip tik nepelnytai užmirštas dalykas. Viduramžiais egzistavo ne tik “dainavimas Dievo garbei” (t.y. giesmės), bet ir šokiai. Ypač daug jų buvo skirtų Mergelės Marijos garbei. Iki šių dienų išliko knygos su giesmėm (pagal kurias buvo šokama): Alfonso X “Cantigas de Santa Maria” ir Montserat vienuolyno “Raudonoji knyga” (“Llibre vermel de Montserat”). Beje, liūdna, kad apie tai daugiau žino (ir netgi šoka) istorinių šokių bei gyvosios istorijos mylėtojai, o ne krikščioniškoji visuomenė…

 • kukulis

  Heh, nu šiaip nepanašu į vienuolę, kai pažiūrėjau tuos video klipukus. Bet man patiko. Tikrai laužo stereotipus.

  Gerai, Tomai, kad parašei. Bet visokių Delfi tauškalų nereikia imti per giliai į širdį. Yra toks posakis “Šunys loja, o karavanas vis vien eina”. Mažiau reikia kreipti dėmesį į tokius straipsnius ir ramiai dirbti savo darbus 🙂

 • julė

  Na, keistuolė. Kam dangstytis Bažnyčia? Gal dėl reklamos? Gali susirasti padorią modernaus šokio grupę jei kito ko dirbti nemoki ir nenori. Balaganas kažkoks. O vienuolės kiek teko susidurti tai neblogai gyvena vienuolynuose. Kažkaip neturto įžadai prarado prasmę. Skysit nieko savo neturi? Bet daugelis eilinių žmonių ir neturės niekada tokių gyvenimo sąlygų kaip jos beturtės.

 • koks skirtumas

  vienietinis atvejis ir lieka vienietiniu, todel pusti burbulo is oro nevertejo.

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes