AČIŪ KUNIGAMS
Matyti tikrovę kitaip

AČIŪ KUNIGAMS

Šio ispaniško klipo autoriai sako, kad šiuo savo darbu norėję padėkoti kunigams, parodyti jiems, kad jie nėra vieniši ir paraginti jaunimą melstis už kunigus. Klipas paleistas gegužės mėnesį, kai katalikai apmąsto Marijos slėpinį, todėl vaizdnėje medžiagoje fetišizuojamas rožinio vėrinys.

Susiję įrašai:

Share

Facebook komentarai:

 • danielius

  klipo nesimato. nesuprantu siam kontekste zodzio “fetišizuojamas”

 • 1. Reikia žiūrėti per Opera arba Mozilla naršykles.
  2. Fetišizmas (angl. fetishism, iš pranc. fétiche, šis iš portug. feitiço, iš lot. facticius ‘dirbtinis’) – religinis materialų daiktų fetišų garbinimas. Fetišai – daiktai, kuriems priskiriamos antgamtinės savybės, galios.[1] Terminą fetišas XVIII a. įvedė olandas keliautojas V. Bosmanas.

 • danielius

  mozillos pagalba paziurejau. o del rozinio… pats, prisipazinsiu, nesu didelis sios maldos rusies megejas. nors kasdien kalbu po paslapti , kaip Marijos legiono narys. man labai nepatinka kad rozini pavadinai fetišu tai labai neigiamas atspalvis. gal jau tad visas devocionalijas – škaplerius, medalikelius, zvakes, šv. vandeni, ir net Biblija vadint fetišu?

 • Tai – mokslinis terminas. Religinių daiktų demonstravimas yra fetišizmas. Šį terminą iš religijotyros perėmė kitos sferos. Neigiama konotacija atsiranda dėl lytinio fetišizmo. Negi, dėl to turime baidytis žodžio?

 • danielius

  nu nezinau, gal moksliskai tamsta ir teisus. taciau ausi tai rėžia. jei koks tipas ar tipė gatvėj eitu apsikarstes rozancium, medalikeliais, beje, tarp skustagalviu yra iprasti dedeli auksiniai kryziai ant apzelusios krutines – tai gal ir tiktu tas terminas. bet kai kunigas, ir dar baznycioj kalba rozini – tai sakyciau, sakralus reikalas. jis rozini naudoja pagal paskirti ir šventoj vietoj. kunigai , kurie buvo tampomi po kalejimus ir kgb apklausas sakydavo, kad atejus metui belaukdami eilej kol bus tardomi išsitraukdavo brevijoriu ir tyliai melsdavosi. tai aplinkinius, ypač kgbistus ir milicininkus šiek tiek šokiruodavo. betgi tie kunigai nesistengė tyčia demonstruoti brevijoriaus. beje, medalikelio nesiojantys, tikint, kad jis saugo, kaip sakramentalija, išeitu yra fetišistai. sakyčiau gal koks , “auksinių veršių” – amuletu nešiojimas, horoskopo simboliu etc, tikint, kad pades, labiau tiktu fetišizmu vadint

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes